مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

از کجا بفهمیم سیستم ما با ویندوز 11 سازگار است؟

نوشته شده توسط: امیرعلی فرح بخش
در تاریخ:

از زمانی که مایکروسافت در تابستان از اولین ارتقاء سیستم عامل ویندوز خود در شش سال گذشته رونمایی کرد، عدم اطمینان در مورد سازگاری موضوع رایج بسیاری از کاربران رایانه شخصی بوده است. خوشبختانه، طبق یک پست وبلاگ شرکت، ویندوز 11 باید با اکثر رایانه‌های شخصی کار کند. 

نکته آزاردهنده این است که ابزار خود مایکروسافت برای تعیین سازگاری دستگاه - برنامه PC Health Check - زمانی که مایکروسافت برای اولین بار ویندوز 11 را معرفی کرد (گزارش‌هایی وجود داشت که اطلاعات کافی در مورد عدم سازگاری دستگاه‌هایشان به مردم ارائه نمی‌کرد) هم سطح نبود.، بنابراین شرکت به طور موقت برنامه را حذف کرد. اما بررسی سلامت رایانه شخصی مایکروسافت اکنون آنلاین و در حال کار است. این برنامه به شما می گوید که آیا رایانه شما شرایط لازم برای اجرای ویندوز 11 را دارد یا خیر.

اما این تنها راه برای بررسی اینکه آیا دستگاه شما با به‌روزرسانی رایگان ویندوز 11 کار می‌کند یا خیر نیست. تمام گزینه های خود را برای بررسی سازگاری دستگاه با ویندوز 11 بخوانید. با توجه به اینکه تاریخ انتشار ویندوز 11 در نهایت به پایان رسیده است، ایده خوبی است که رایانه خود را بررسی کنید. اگر دستگاه شما شرایط واجد شرایط بودن را برآورده نمی کند، ممکن است لازم باشد رایانه شخصی خود را تا سال 2025 تعویض کنید زیرا مایکروسافت ویندوز 10 را طی چند سال آینده به تدریج حذف خواهد کرد.

از برنامه PC Health Check مایکروسافت استفاده کنید تا ببینید آیا رایانه شما می تواند ویندوز 11 را اجرا کند یا خیر


این مراحل را دنبال کنید تا بررسی کنید که آیا رایانه شخصی شما با سیستم مورد نیاز ویندوز 11 مطابقت دارد یا خیر.


1.    بررسی سلامت کامپیوتر مایکروسافت را دانلود کنید. فایل را باز کنید، با شرایط خدمات موافقت کنید و روی Install کلیک کنید. مطمئن شوید که کادری که می‌گوید Open PC Health Check علامت زده شده باشد و روی Finish کلیک کنید.
2.    صفحه اصلی برنامه که ظاهر می شود، می گوید: PC health at a glance«سلامت رایانه در یک نگاه». در بالا کادری نوشته شده است: «معرفی ویندوز 11». اکنون بررسی را کلیک کنید.
3.    اگر دستگاه شما سازگار نباشد، پیامی دریافت خواهید کرد که می گوید: «این رایانه در حال حاضر نیازمندی های سیستم ویندوز 11 را برآورده نمی کند» و اطلاعات بیشتر در زیر ارائه می شود.

در اینجا لیست کامل سیستم مورد نیاز ویندوز 11، شامل حداقل 4 گیگابایت رم، 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی و صفحه نمایش 720p بزرگتر از 9 اینچ به صورت مورب آورده شده است.
هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: