مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

انتقاد شدید مدیر واتس‌اپ از تصمیم جدید اپل

نوشته شده توسط: امیرعلی فرح بخش
در تاریخ:

روز گذشته اپل از تصمیم خود برای ارائه قابلیت جدیدی خبر داد که تصاویر مربوط به کودک آزاری را در آی‌کلود کاربران ردیابی می‌کند.

مدیر واتس‌اپ از طرح اپل ابراز نگرانی کرده است. ویل کت کارت در یک رشته توییت این طرح را یک سیستم نظارتی خواند که توسط اپل ساخته و مدیریت می‌شود و می‌توان به راحتی از آن برای اسکن محتوای خصوصی کاربران جهت کنترل موارد مختلف توسط شرکت یا دولت‌ها، استفاده کرد.


همچنین مدیر واتس اپ سوالاتی درباره سوءاستفاده احتمالی کشورهای مختلف یا شرکت‌های جاسوسی از سیستم مطرح کرد.

در این میان سخنگوی اپل نسبت به گفته‌های کت کارت درباره این قابلیت واکنش نشان داد و اشاره کرد کاربران می‌توانند قابلیت «آی کلود فوتوز» را غیر فعال کنند.

همچنین اپل اعلام کرد این قابلیت فقط با توجه به مخزن داده‌ای از تصاویر شناسایی شده سازمان «NCMEC» و سازمان‌های دیگر آموزش دیده است. در کنار این موارد شرکت مذکور اشاره کرد نرم افزار در این قابلیت به طور منطقه‌ای فعال می‌شود.


البته چندان عجیب نیست که فیس بوک از طرح‌های اپل انتقاد کند زیرا اپل نیز به نوبه خود سابقه‌ای طولانی در خصوص انتقاد از فیس بوک درباره حریم خصوصی دارد.

در این اواخر نیز آپدیت‌های حریم خصوصی سیستم عامل اپل به اختلافات میان دو شرکت دامن زده است. این آپدیت ها توانایی فیس بوک برای ردیابی کاربران را محدود می‌کند و در نتیجه بر درآمد این شرکت از تبلیغات تأثیر می‌گذارد.


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: