مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

با ویژگی‌های جدید ​​​​​​​اندروید آشنا شوید

نوشته شده توسط: امیرعلی فرح بخش
در تاریخ:

بعضی از این قابلیتها مانند ستاره دار کردن پیامهای متنی برای پیدا کردن راحت تر آنها یا پیشنهاد اموجی متناسب با متنی که کاربر در حال نوشتن آن است، ارتقای کیفی قابلیتهای موجود محسوب می شوند. اما جنبه های دیگر این به روزرسانی بر امنیت، ایمنی و دسترس پذیری تاکید دارند.

به گزارش از ایتنا، گوگل تابستان گذشته قابلیتی را به اندروید اضافه کرد که از تلفن کاربر به عنوان یک لرزه سنج استفاده می کند تا بزرگترین شبکه تشخیص زلزله جهان را ایجاد کند. این سیستم رایگان است و از زمان آزمایش شدن آن در کالیفرنیا، در نیوزیلند و یونان هم راه اندازی شده است. اکنون گوگل این قابلیت را در کشورهای ترکیه، فیلیپین، قزاقستان، جمهوری قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان عرضه خواهد کرد. این شرکت اعلام کرده که این قابلیت را سال میلادی جاری در کشورهای بیشتری عرضه خواهد کرد و اولویت را به کشورهایی داده که بالاترین ریسک زلزله را دارند.

گوگل همچنین در حال توسعه قابلیت دیگری است که سال گذشته معرفی شد و دستیار گوگل (Google Assistant) را با اپلیکیشنهای اندرویدی سازگارتر می کند. در به روزرسانی اولیه، اپلیکیشنهایی نظیر اسپاتیفای، اسنپ چت، توییتر، والمارت، دیسکورد و مینت پشتیبانی شده بودند و در به روزرسانی اخیر از اپلیکیشنهایی نظیر eBay و یاهو فاینانس نام برده شده است. این قابلیتها قابل مقایسه با پشتیبانی برنامه سیری اپل از اپلیکیشنهای iOS است که شامل امکان باز کردن برنامه ها، اجرای وظایف و ضبط فرامین کاربر است.

در زمینه دسترس پذیری، گوگل قابلیت ردیابی چشم را تقویت کرده که اکنون در مرحله آزمایشی بتا قرار دارد. فناوری ردیابی چشم به افراد امکان می دهد از برنامه Voice Access بخواهند تنها زمانی پاسخ دهد که آنها به صفحه گوشی خود نگاه می کنند و به این ترتیب افراد به طور طبیعی با دوستانشان صحبت می کنند و همزمان از تلفن خود استفاده می کنند. همچنین وارد کردن کلمه عبور در Voice Access تقویت شده است و هنگامی که کادر کلمه عبور را تشخیص می دهد، به کاربر اجازه می دهد با گفتن حروف، اعداد و نمادها مانند پی بزرگ یا علامت دلار، سریعتر کلمه عبور را وارد کنند.

دستیار گوگل در اکتبر در دستگاه‌های مجهز به فناوری ردیابی چشم قابل دسترس شد و در همان ماه، محققان گوگل آزمایشی را شروع کردند که به افرادی که از زبان اشاره استفاده می کردند، اجازه می داد به عنوان گوینده فعال در تماسهای ویدیویی شناسایی شوند. اپل قابلیت مشابه ردیابی چشم را ندارد اما در سال ۲۰۱۷ شرکت سنسو موتوریک اینسترامنت را خریداری کرد که در این زمینه تخصص دارد و ممکن است چنین قابلیتی در اپل در دست توسعه باشد.

بر اساس گزارش تِک کرانچ، با به روزرسانی اخیر اندروید، کاربران اندروید اوتو می توانند تجربه خود را شخصی سازی تر کنند. اکنون کاربران می توانند لانچر اسکرین گوشی خود را تنظیم کرده، وضعیت تاریک را به صورت دستی تنظیم کنند و با نوار پیمایش ای تا زد به راحتی به مرور محتوا در اپلیکیشنهای رسانه ای بپردازند.


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: