مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

بهترین نرم افزارهای رایگان BackUp گیری 2017 - بخش دوم

نوشته شده توسط: مهرنوش عبدعلی
در تاریخ:


همان طور که در بخش اول اول مقاله گفته شد ،بهتر است قبل از اینکه اطلاعاتتان دچار مشکل شوند از آنها نسخه ی پشتیبان تهیه کنید . برای این امر بهتر است با برنامه های پشتیبان گیری آشنا باشید تا بتوانید گزینه ی مناسب خود را انتخاب و نصب کنید. دو مورد از بهترین  برنامه ها در این زمینه در سال 2017 را در ادامه برای شما معرفی کرده ایم.

 

  

این زیباترین نرم افزار تهیه پشتیبان نیست که می توانید ببینید، اما FBackup بسیار توانا است، انتخاب رابط کاربری مطابقت با سطح تجربه و راحتی شما را ارائه می دهد

4. نرم افزار FBackup

FBackup حالت های پیشرفته و ساده را با برنامه ریزی آسان ارائه می دهد

⊕  برنامه ریزی خودکار

⊕  راه اندازی wizard

 ⊖بدون رمزگذاری

پشتیبان گیری افزایشی ندارد

FBackup یک رابط کاربری نه چندان جذاب (مناسب شرکت و دفاتر ) است اما اجازه ندهید که این موضوع شما را ناامید کند.  در زیر ظاهر معمولی و غیرجذاب آن، یک ابزار پشتیبان گیری قابل قبول قرار گرفته، هر چند که مانند ابزارهایی مثل Paragon Backup & Recovery ویژگی های پشتیبان گیری ندارد.

FBackup گزینه های ویزاردی و حالت های پیشرفته را ارائه می دهد. هر کدام را انتخاب کنید، ساختن jobهای پشتیبانگیری  شامل فایل ها و پوشه ها آسان است که می تواند روی درایوهای محلی یا شبکه ای، دیسک های قابل حمل یا Google Drive ذخیره شود. قابلیت برنامه ریزی نیز در دسترس است تا پشتیبان گیری های شما به روز بماند.

تبلیغات درون برنامه ای وجود دارد که به شما Backup4all را با پرداخت هزینه پسشنهاد می کنید، اما خوشبختانه ساده هستند، بنابراین امیدواریم بتوانید آنها را نادیده بگیرید و از آنها عبور کنید.

نسخه رایگان این برنامه دارای کمبود چند ویژگی است، اما بسته به نیازهای شما ، ممکن است ناچیز و قابل چشم پوشی باشد. اگر شما می توانید بدون رمزگذاری، پشتیبان گیری FTP، اطلاعیه های ایمیل و پشتیبان گیری افزایشی به کار خود ادامه دهید، Fbackup برای شما می تواند گزینه ی خوبی باشد.

 


 

پشتیبان گیری و همگام سازی یک افزونه جدید برای گوگل است و تا حدودی مانند Dropbox کار می کند

5. Google پشتیبان گیری و همگام سازی

یک ابزار پشتیبان جدید که از Google Drive برای ذخیره فایل های شما استفاده می کند

⊕  راه اندازی مستقیم

برای پشتیبان گیری کامل از سیستم مناسب نیست

گزینه های سفارشی محدود است

 

پشتیبان گیری و همگام سازی Google به هیچ وجه یک ابزار پشتیبان گیری سنتی نیست، مبتنی بر فضای ابری است -  Cloud-Based-  و پشتیبان گیری شما فقط بستگی به میزان فضای ذخیره سازی آنلاین شما در Google دارد که برای شما در دسترس و موجود است.

شما مقدار محدودی از فضا را به صورت رایگان دریافت خواهید کرد و راه های مختلفی برای افزایش آن بدون نیاز به پرداخت پول وجود دارد اما در واقع Google پشتیبان گیری و همگام سازی مناسب  برای تهیه ی بک آپ از فهرست ها و محل های مختلف و مجزا در سیستم شما خواهد بود ، نه برای تهیه بک آپ از کل سیستم.

نحوه پشتیبان گیری از فایل ها با پشتیبان گیر و همگام ساز Google

با این حال، این برنامه برای پشتیبان گیری از فایل ها و پوشه های کلیدی عالی است. شما به راحتی می توانید هر تعداد پوشه ای را برای نرم افزار برای نظارت بر آنها مشخص کنید، و هر گونه تغییر، اضافه یا حذف، تقریبا بلافاصله اجرا می شود و بک آپ می شود.

همانطور که نام این برنامه نشان می دهد، این نرم افزار میتواند برای همگام سازی فایلها بین رایانه ها استفاده شود و از طریق برنامه ی Google Drive در هر سیستمی (موبایل یا کامپیوتر) قابل دسترسی است. یک ابزار پشتیبان بسیار عالی، البته با برخی محدودیت ها. 

توضیح انواع پشتیبان گیری

هنگامی که شما می خواهید یک نرم افزار پشتیبان گیری انتخاب کنید، درک انواع مختلف پشتیبان گیری ضروری خواهد بود.

یک “image یک کپی دقیق از کل درایو یا پارتیشن است، از جمله شامل تمام برنامه های نصب شده و فایل های سیستم. اگر شما نیاز به نصب مجدد ویندوز دارید، می توانید از فایل image  بوت کنید و از نصب مجدد تمام برنامه های خود و بررسی و تنظیم مجدد تنظیمات ویندوز خود اجتناب کنید. توجه داشته باشید که شما نمی توانید از یک تصویر برای بازگرداندن سیستم خود در یک کامپیوتر متفاوت استفاده کنید.

فایل های image  بسیار بزرگ هستند و زمان زیادی برای ایجاد نیاز دارند، بنابراین نیاز نیست شما هر روز یک فایل image جدید بسازید. برای بک آپ گیری روزانه، می خواهید فقط مهمترین اطلاعات روی رایانه خود را کپی کنید - برای مثال اسناد، عکس ها و موسیقی های شما.

 انواع مختلف پشتیبان گیری های منظم وجود دارد:

نسخه ی کامل -  Full : یک کپی از تمام داده های انتخاب شده.

پشتیبان گیری تغییرات - Differential  : یک کپی از داده هایی که بعد از آخرین نسخه ی بک آپ کامل تهیه شده، تغییر یافته یا اضافه شده اند.

پشتیبان افزایشی - Incremental  : یک کپی از داده هایی که بعد از آخرین نسخه پشتیبان تهیه شده است، چه نسخه پشتیبان قبلی کامل یا نسخه ی افزایشی بوده.

 

هر نسخه ی بک آپ بر اساس تغییرات ، بزرگتر از گذشته خواهد بود، اما برای بازگرداندن سیستم شما فقط به پشتیبان کامل و آخرین بک آپ مبتنی بر تغییرات نیاز دارید. فایل های بک آپ افزایشی کوچکتر هستند، اما برای بازگرداندن سیستم شما به پشتیبان کامل خود و همچنین تمام موارد افزایشی بعدی نیاز دارید که این زمان بیشتری نیز طول می کشد.


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: