مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

بهترین نرم افزارهای رایگان BackUp گیری 2017 - بخش اول

نوشته شده توسط: مهرنوش عبدعلی
در تاریخ:

بهترین نرم افزارهای رایگان پشتیبان گیری (BackUp) 2017

 

مطمئن شوید قبل از وقوع  بدترین اتفاق، کاملا آماده هستید.


 

تهیه ی نسخه ی  پشتیبان (Backup) از اطلاعات هیجان انگیز نیست، اما امری بسیار مهم است. متأسفانه، بسیاری از ما اهمیت آن را  زمانی متوجه می شویم که فاجعه ای جبران ناپذیر رخ می دهد. هیچ چیز مثل یک هارد دیسک خراب یا نفور ransomwareها در فایل ها و پوشه ها آزار دهنده نیست و باعث می شود در آینده کارهای را کمی متفاوت تر انجام دهیم.

اما چه زمانی شروع به پشتیبان گیری از داده ها می کنید؟ لازم نیست کامل باشد - شما می توانید پشتیبان گیری دستی را با کپی کردن فایل های مهم خود در یک هارد درایو ایجاد کنید، اما به نظر می رسد که برای بهینه سازی فرآیند ، استفاده از نرم افزار مخصوص پشتیبان گیری بهتر باشد.

یک برنامه پشتیبان خوب به شما اجازه می دهد دقیقا مشخص کنید کدام داده ها باید ذخیره شوند، چه موقع، کجا و چه فایل ها و داده هایی باید برای امنیت بیشترباید رمزگذاری شوند. همچنین باید به دنبال یک ابزار پشتیبان گیری باشید که پس از روخ دادن یک فاجعه و از بین رفتن اطلاعاتتان، بتوانید به راحتی آنها را بازگردانید.

با در نظر داشتن این، ما بهترین ابزار پشتیبان گیری رایگان از نظر سرعت آنها بررسی کرده و بهترین گزینه ها را انتخاب کردیم. 

برنامه ی EaseUS TODO پشتیبان گیری رایگان با توجه به رابط کاربری واضح و شفاف، گزینه های پشتیبانگیری و مناسب بودن برای هر سطحی از افراد، در بالای نمودار ما قرار گرفته.

 

1. برنامه ی بک آپ گیری رایگان EaseUS TODO

بسیار متعادل در حفاظت اتوماتیک و کنترل دستی

⊕  طیف کاملی از انواع پشتیبانی

⊕  برنامه ریزی آسان

⊕  پشتیبان گیری خودکار هوشمند

EaseUS TODO پشتیبان گیری رایگان ، گزینه های زیادی را تحت پوشش دارد: پشتیبان گیری از فایل ها و پوشه ها، کل درایو ها و یا پارتیشن ها، و یا ایجاد یک بک آپ کامل از سیستم. همچنین یک گزینه هوشمند موجود است که به طور خودکار فایل هایی را که معمولا استفاده می کنید بک آپ می گیرد. همچنین شما می توانید از ذخیره سازی ابری – Cloud storage - استفاده کنید.

 

همچنین بک آپ گیری می تواند برنامه ریزی شده باشد، به صورت پشتیبان گیری افزایشی، متغیر یا کامل اجرا شود (در انتهای مقاله توضیحاتی در این زمینه داده شده).

نسخه رایگان برنامه ی پشتیبان گیری EaseUS Todo تقریبا تمام ویژگی های نسخه ی پرمیوم را داراست. شما می توانید نسخه پشتیبان را بر اساس یک برنامه ریزی اجرا کنید، اما این توانایی را از دست می دهید که بک آپ ها را بر اساس رویدادهای مختلف دسته بندی کنید. همچنین برای این نسخه ، پشتیبان تهیه شده توسط فرمان خطی ، انتقال داده PC به PC و پشتیبان گیری Outlook موجود نیست؛ این گزینه ها همه خوب هستند، اما نبود آنها هم نمی تواند باعث شود این نسخه خوب نباشد.

چند ویژگی منحصر به فرد نسخه ی پریمیوم است، اما EasusUS Todo Backup Free برای همه به اندازه ی کافی مناسب و کارامد است.

در هنگام نصب شما دانلود رایگان مرورگر Chromium و یک پلاگین جستجو Bing خواهید داشت. اگر نمیخواهید آنها را امتحان کنید،در مراحل نصب، قبل از کلیک روی «next»، هر دو کادر را غیر فعال کنید.

 


 

نرم افزار تهیه پشتیبان Cobian به خوبی طراحی شده و طیف کاملی از گزینه backup را ارائه می دهد

 

2.  برنامه ی بک آپ گیری COBIAN

نرم افزار پشتیبان پیشرفته برای کاربران با تجربه و حرفه ای

⊕  دارای تنظیمات بسیار زیاد

⊕  رمزگذاری اختیاری

راهنمایی  برای مبتدیان ندارد

Cobian Backup پیشرفته ترین ابزار پشتیبان رایگان موجود است و ممکن است برای کاربران جدید و مبتدی زیاد مورد استفاده قرار نگیرد و سردرگم کننده باشد، اما اگر دقیقا بدانید که چگونه می خواهید بک آپ خود را پیکربندی کنید، می توانید مطمئن باشید که این برنامه انعطاف پذیری مورد نیاز را به شما ارائه خواهد داد.

Cobian Backup می تواند برای ایجاد و برنامه ریزی چندین کار پشتیبان مورد استفاده قرار گیرد و فایل ها را می توان در یک هارد دیسک یا شبکه ی محلی –local- نگهداری کرد ، یا اگر به یک سرور FTP دسترسی داشته باشید می توانید آنجا بایگانی ها را انجام دهید. این برنامه می تواند همزمان در چندین محل مختلف بک آپ را بایگانی کند ، بنابراین می توان همزمان چندین پروسه ی پشتیبان گیری را اجرا کرد.

بک آپ گیری می تواند برای صرفه جویی در فضا فشرده شود و همچنین گزینه ی رمزگذاری اختیاری نیز برای حفظ امنیت اطلاعات وجود دارد.

در زمان برگرداندن و بازیابی – restore- بک آپ ها، کار با  Cobian سخت می شود – ویزاردی برای تنظیمات مرحله به مرحله برای بهینه سازی این فرایند وجود ندارد، بنابراین شما مجبورید که در صورت لزوم برای اولین بار فایل ها را کپی کنید، رمزگشایی کنید و از حالت فشرده خارج کنید.

با این حال، برای بک آپ گیری از ارزشمندترین اطلاعات خود، این نرم افزار یکی از ابزارهای جامع است


نرم افزار پشتیبان گیری و بازیابی پاراگن به لطف رابط کاربری ویزاردی و بک آپ گیری خودکار یک ابزار پشتیبان گیری عالی برای مبتدیان است

3.  برنامه ی بک آپ گیری Backup & Recovery  Paragon

ساده ترین راه بک آپ گیری از سیستمتان - فقط آن را تنظیم کنید تا خود همه ی کارها را انجام دهد

⊕  راه اندازی مبتنی بر ویزارد

⊕  دارای تنظیمات زیاد

⊕  بازیابی اطلاعات پیشرفته

Paragon  یک کار بسیار عالی انجام می دهد تا فرایند پشتیبان گیری را تا حد امکان ساده نگه دارد، ارائه ی یک رابط مبتنی بر ویزار - wizard-driven interface- به کاربر جهت انجام تنظیمات. شما می توانید بک آپ از تمام کامپیوتر، پارتیشن ها، فایل ها و پوشه ها را بر اساس مکان فایل ها براساس نوع آنها انتخاب کنید.

هنگامی که این کار انجام شد، فقط برنامه ی زمانی را تنظیم کنید و نوع بک آپی که میخواهید ایجاد کنید را انتخاب کنید، سپس نرم افزار را ترک کنید تا خود همه ی کارها  را انجام دهد.

هنوز تمام نشده - همانطور که بخش دوم نام آن نشان می دهد، این فقط یک ابزار backup نیست. Paragon Backup & Recovery یک ابزار کامل مدیریت داده است و همچنین دارای ویژگی بسیار قابل توجه "سیستم بازیابی از CD یا USB " است که می تواند برای بازگرداندن اطلاعات حتی زمانی که  ویندوز قادر به بوت شدن نیست، مورد استفاده قرار گیرد.

همه چیز بسیار عالی به نظر می آید. پس از ثبت نام برای یک حساب کاربری رایگان، این نرم افزار بک آپ گیری رایگان را دریافت می کنید که بسیار ارزنده و رضایت بخش است.

 

 

 


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: