مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

فناوری VOIP چیست؟ - بخش سوم

نوشته شده توسط: علی نوری
در تاریخ:


Linphone

این نرم افزار در اصل برای لینوکس و کلاینت SIP و VOIP بصورت مجانی توسعه داده شده که البته در حال حاضر برای ویندوز، مک، iOS و اندروید نیز قابل استفاده است.این نرم افزار قابل اجرا در مرورگر برای برقراری تماس صوتی و تصویری بوده و برای پشتیبانی از تماسهای با کیفیت HD تصویری و صوتی، مدیریت تماس و تماسهای کنفرانسی و اشتراک گذاری فایل و ... طراحی گردیده است.

 

Discord

نرم افزاری قابل اجرا در رایانه های رومیزی و تلفن های همراه iOS و اندروید برای مقاصد VOIPاست که در بین خیلی از طرفداران بازیهای رایانه ای حرفه ای به عنوان گزینه ای خاص مطرح شده است.یکی از دلایلی که آنها را به خود جلب کرده، همین سهولت استفاده بدون نصب در مرورگر است (اگرچه ویژگی های بیشتری در نسخه نصب شده آن می توانید ببینید). این نرم افزار، همچنین ویژگی های امنیتی دیگری مانند پنهان سازی آدرس IP، Twitch API و ... دارد که باز هم کاربران حرفه ای بازی های رایانه ای را به خود جذب کرده است.توسعه دهندگان این نرم افزار بر آن هستند تا ویژگی های دیگری مانند تماس تصویری و شکلک های گرافیکی خاص را در آینده نزدیک به نرم افزار بیافزایند.

 

Mumble

Mumble نرم افزاری قایل اجرا در رایانه های رومیزی و تلفن های همراه iOS و اندروید برای مقاصد VOIPاست و کیفیت بالای صدا و تاخیر حداقلی در انتقال صدا را از آنِ خود کرده است. یکی از برترین مزایای آن برای کاربران حرفه ای بازی های رایانه ای، امکان انتقال صدای موقعیت محور است به این معنا که اگر موقعیتِ کاربری در محیط بازی به شما نزدیک تر بود،  صدای او را بلند تر خواهید شنید و بالعکس. همواره در این نرم افزار، ارتباطات کدگذاری شده و یک سامانه مجوز گیری کاربر وجود دارد که به ادمین سرور این امکان را می دهد تا دسترسی های خاص را به کاربران برای کمک به مدیریت سرور، اعطا کند. 

  

Ventrilo

 

این نرم افزار ابزاری استاندارد برای گفتگوی صوتی کاربران بازی های رایانه ای است ولی توسعه نرم افزارهای حرفه ای دیگر کم کم  آن را به حاشیه برده است. با این وجود، Ventrilo همچنان یک نرم افزار VOIP محبوب برای این نوع کاربران بوده اگرچه تاخیر در ارسال صدا و کیفیت پایین را نمی توان فراموش کرد.اما هنوز به دلیل امکاناتی مانند نرم افزار سرور رایگان برای 8 بازیکن در تیمِ بازی نشانگر آن است که برای گروه هایی که بودجه کمتری برای برقراری ارتباطات دارند مناسب بوده و برای ارتباطات آنها بخوبی پاسخگوست.

 

با تشکر از توجه شما به این سری مقالات معرفی اپلیکیشن های مرتبط با VOIP


منبع: آرمانت
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: