مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

فناوری VOIP چیست؟ - بخش دوم

نوشته شده توسط: علی نوری
در تاریخ:


OOVOO

یک نرم افزار ارسال سریع پیام و خدمات برقراری تماس صوتی/تصویری است که امکان ارسال آنی پیام؛ چت و گفتگوی متنی، تماسهای ویدیویی و کنفرانس 12عضوی را برای شما فراهم می سازد. از دیگر ویژگی های این نرم افزار می توان به توانایی برقراری تماس با افرادی که عضو OOVOO نیستند و نیز اشتراک گذاری فایل ها و صفحه نمایش مناسب برای ملاقات های آنلاین اشاره نمود. با خریداری حساب ممتاز می توانید با خطوط ثابت نیز در بیش از 70 کشور با هزینه منطقی و معقول تماس بگیرید. همینطور میتوانید کسانیکه با خط ثابت با شما تماس گرفته اند، به کنفرانس صوتی دعوت کنید. البته امروزه این امکان برای تلفن های همراه نیز در دسترس است.   


Viber

نرم افزار دسکتاپ وایبر، برای همگام سازی با نرم افزار نسخه تلفن همراه، از نظر ویژگیها و عملکرد مدیریت شده است. همانطور که می دانید این شرکت ابتدا محصولش را روی پلتفرمهای اندروید و iOS ارائه نمود. اما فراموش نکنید اول باید حساب کاربری وایبر را روی تلفن همراه خود داشته باشید و پس از آن می توانید به سراغ استفاده از نسخه رایانه ای آن نیز بروید و بلافاصله سوابق تماس ها را روی رایانه خود همگام سازی کنید.  


Facebook Messenger

که در بدو امر بخشی از FACEBOOK بود و در دل آن قرار داشت، ولی به تدریج از آن فاصله گرفت، مستقل شد و بعنوان نرم افزار تحت وب و تلفن همراه معرفی گردید تا با استفاده از اطلاعات حساب کاربری FACEBOOK خود برای ارسال آنیِ پیام، تماس صوتی و تصویری از طریق WiFi یا اینترنت تلفن همراهتان از آن بهره برداری کنید. سهولت استفاده، حجم وسیعی از اشتراک گذاری تصاویر و شکلک های کوچک، این نرم افزار را برای تماسهای صوتی و تصویری بدون نیاز به تلفنتان، محبوب ساخته است. 

Jitsi

جیتسی برنامه ای جاوا محور و اپن سورس است که برای ارسالِ آنی پیام و VOIP مورد بهره برداری قرار می گیرد. این نرم افزار را می توانید روی انواع پلتفرمها مانند ویندوز، مک و لینوکس اجرا کنید. جیتسی  توانسته 6 امتیاز از 7 امتیاز مورد نظر در کارت امتیازی پیام رسانی امنِ بنیادِ FRONTIER را از آنِ خود کرده است. پس اگر امنیت پیام رسانی، دغدغه ای همیشگی برای شماست جیتسی را به شما پیشنهاد میکنیم. این نرم افزار برای کاربرانی که می خواهند از دید جاسوسان با کلیدهای خاص کدگذاری شده سروکار داشته باشند پیشنهاد می گردد. 

MicroSIP

نرم افزاری اپن سورس، مجانی و پرتابل نوشته شده با زبان C++ است. از هر نظر این نرم افزار مصرف پایینی داشته و سبک است. یعنی بطور مثال، کمتر از 5 مگابایت از حافظه سیستم را اشغال می کند. سیستم کدگذاری TLS/STRP قابل تغییر و برنامه ریزی داشته که این نرم افزار را برای کاربرانی که حریم شخصی برای آنان مهم است، محبوب می سازد.پیکربندی این نرم افزار در قالب یک فایل .INI تکی ذخیره شده که زحمت ناچیزی برای کاربر فراهم خواهد ساخت. MICROSIP تماسهای تصویری و صوتی را پشتیبانی میکند اما اگر به دنبال استفاده از شکلک های رنگی کوچک و مواردی از این دست هستید،  این نرم افزار شما را ناامید خواهد ساخت. در نهایت بیشتر، این نرم افزار برای کاربران حرفه ای توصیه می شود. 


ادامه دارد...

منبع: آرمانت
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: