مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

مزایای نرم افزارهای مدیریت فروش - بخش سوم

نوشته شده توسط: علی نوری
در تاریخ:

مزایای پنهان نرم افزار مدیریت فروش

جدا از مزایای ملموس فوق، همچنین منافع نهان دیگری هم برای این نرم افزارها برشمرده شده است که در ذیل آمده است:

 

کمک به مدیریت منابع سرنخ (مشتریان بالقوه)

با استفاده از این نرم افزار می فهمید که چقدر مشتری واقعی از لیست منابع سرنخ بدست آورده اید. بنابراین می توانید بهترین منابع سازمانی را صرف آن منایع سرنخی کنید که بیشترین بازدهی را داشته اند. در نتیجه منایع خود را برای منایع سرنخی که مشتریان کمتری از آنها بدست آورده اید بیهوده هدر نمی دهید.

سرنخ های بیشتری را تبدیل کنید

در نتیجه بهره برداری از این نوع نرم افزارها، سرنخ های خاص را به کارشناسان فروش خاصی ارجاع می دهید. به این معنا که می توانید کارشناس بخش لوازم الکترونیکی را به مشتری بالقوه ای متصل کنید که مالک کسب و کاری در زمینه ساخت وسایل الکترونیکی و لوازم خانگی است. پس در این صورت شانس صدور فاکتور و موفقیت در فروش را بالاتر برده اید. همچنین می توانید تشخیص دهید کدام کارشناس فروش، بهترین سرویس را به کدام مشتریان داده و از همین طریق، عایدات خود را چندین برابر کنید.

ارائه سابقه ای مفید از تعاملات پیشین

نرم افزارهای مدیریت فروش جزییات تعاملات سابق شما را با مشتریان قبلی و نیز نتایج حاصل از تماس های آنها را به شما ارائه می کند. زمانیکه یک مشتری قبلی با شما تماس می گیرد دیگر نیازی نیست تا همه چیز را دوباره تکرار کند. کافی ست کارشناس فروش سابقه مکالمات را بررسی نماید تا سرعت رسیدگی به نیاز آنان را ارتقا دهد. کارشناس فروش می تواند اقدامی موثر برای پیشبرد مکالمه و انجان یک فروش موفق دیگر داشته باشد.

کاهش فشار کاری پرسنل

در برخی کسب و کارها آنقدر وظیفه و پروژه بر سر کارشناسان می ریزند که به سختی قادر به پاسخگویی با کیفیت به همه آنها هستند. بنابراین فشار کاری آنها زیاد شده و با استرس زیاد باید بین این وظایف محوله تغییر خط فکری دهند. این نرم افزارها به بازاریابان، کارشناسان و نماینگان فروش این امکان را می دهد تا تمامی پروژه های محوله را در قالب یک پایگاه داده انجام دهند. می توانند با نرم افزار ارتباط با مشتری (CRM)، اهداف کلان فروش و مدیریت جذب مشتریان را بدون اینکه نیاز باشد تا بین وظایف مختلف هر بار یکی را فدای دیگری کنند، سرو کار داشته باشند. بنابراین استرس ناشی از فشار کاری کمتر شده و بازده آنها را بالا می برد که در نتیجه آن فروش افزایش یافته و نرخ از دست رفتن مشتری پایین می آید.

 

 

در پایان...

امیدوار هستیم این مقاله شما را برای هرچه بهتر آشنا شدن با مزایای استفاده از نرم افزارهای مدیریت فروش یاری کرده باشد تا با بهره برداری از آن بتوانید کسب و کارتان را رونق بیشتری بدهید.  


منبع: آرمانت
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: