مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

9 عامل مهم در انتخاب هوشمندانه نرم افزار مدیریت پروژه - بخش دوم

نوشته شده توسط: علی نوری
در تاریخ:


  1. واسطه کاربری شهودی

زمانیکه سخت درگیر یک پروژه مشکل هستید، آخرین چیزی که در ذهن شماست، نیاز به وقت گذاشتن برای یادگیری نرم افزاریست که با آن سر و کار دارید. به همین دلیل است که بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه، واسطه کاربری راحت و در دستی دارند که باعث می شود بجای یادگیری سیستم جدید، بطور ذاتی و شهودی مدیریت پروژه را در کنترل خود بگیرید.  

پس بطور ایده آل، شما و بقیه اعضای تیم می توانید به سرعت آن را اجرا و در اولین فرصت براحتی از آن استفاده کنید. مشخصاً در اینصورت نیازی به برگزاری کلاسهای طولانی مدت آموزشی نخواهد بود.

علاوه بر این، احساس راحتی برای کار با آن برای شما مهم است و به همین علت ریسک به اشتباه افتادن اعضای تیم در کار با آن و مرتکب شدن اشتباهات گزاف از بین می رود.

  1. قابلیت ها

یکی از مشکلات عمده این است که با نمی دانید چقدر امکانات نرم افزار در لیست امکانات درخواست بدهید. در آغاز کار، براحتی نمی توان گفت هرچه امکانات و قابلیت بیشتر، بهتر!

در عوض، می خواهید نرم افزار آن چیزی را که دقیقاً نیاز دارید، به شما ارائه کند. مسلماً انتظار هم ندارید، نرم افزاری با قابلیت هایی تهیه شود که هیچ گاه به درد شما نمی خورد. 

در واقع، گاهی همین امکانات بیشتر آنقدر نرم افزار را پیچیده می سازد که باعث سردرگمی کاربران شده و پروژه را مشکل تر جلوه می دهد.

  1. موقعیت هایی برای سفارشی سازی

هر توسعه دهنده قابلی باید بتواند امکان سفارشی سازی نرم افزار را در صورت نیاز به شما بدهد. شاید بخواهید یک سری قابلیت اضافی و یا برخی موارد دیگر که احساس می کنید نیاز است، سفارش دهید.  

در حقیقت، هر تیم حرفه ای توسعه نرم افزار مدیریت پروژه باید شما را برای  سفارشی سازی صحیح نرم افزار با هدف پاسخگویی بهتر به نیاز مشخص اعضای تیم، تشویق کند. این توسعه دهندگان می دانند که یک نسخه تک از نرم افزار مدیریت پروژه، پاسخگوی نیاز همه تیم ها نیست. و این نکته، یعنی شما باید قبل از خربد نرم افزار و بازگشت به سئالات اولیه خود، زمان بیشتری را برای تفکر در مورد امکانات مورد نیاز پیش از خرید نرم افزار بگذارید.

  1. یکپارچه سازی

نکته جالب دیگر که باید در نظر بگیرید، یکپارچه سازی نرم افزار با دیگر فرایند ها و سامانه هاست. مثال بسیار جالب در این زمینه، نرم افزار مدیریت پروژه ای است که براحتی با گوگل سازگار است.

اگر به این سطح از یکپارچه سازی برسید، می توانید براحتی به Google Drive و با حسابهای کاربری Gmail خود متصل شوید. شاید در وهله اول خیلی هم موضوع مهمی به نظر نرسد اما در دراز مدت کار را برای شما تسهیل خواهد کرد.

فراموش نکنید سازمانهای مختلف، نیاز ها و ابزارهای گوناگونی برای یکپارچه سازی دارند و بنا بر این در هر مورد این وضعیت متفاوت است.

  1. بررسی رایگان و مقایسه

همه مدیران پروژه از این نکته آگاه نیستند که می توانند از هر نرم افزاری که انتخاب می کنند، نسخه آزمایشی درخواست کنند. هر نوع نرم افزار مدیریت پروژه به همین شکل قابل بررسی و تست است که منفعتی بزرگ برای شما در زمان تصمیم گیری نهایی می باشد.

اگر در تلاش هستید تا تصمیمی پیرامون یک نرم افزار خاص بگیرید، تست هر نرم افزار با نسخه آزمایشی، می تواند کار شما را در تصمیم گیری راحت کند. با تست نرم افزار در دنیای واقعی، می توانید نظری قطعی در مورد میزان کارایی آن در زمینه کاری خود بدهید.

می توانید همچنین از این طریق، آن را به همکاران نمایش داده و بازخورد آنها را در مورد میزان کارایی آن جویا شوید. 


منبع: آرمانت
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: