مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

9 عامل مهم در انتخاب هوشمندانه نرم افزار مدیریت پروژه - بخش اول

نوشته شده توسط: علی نوری
در تاریخ:


وقتی در حال سر و کله زدن با یک پروژه پردردسر هستید، می دانید که خیلی مطالب در سر دارید. اگرچه، در همین زمان بایستی قطعاً زمانی را برای انتخاب بهترین نرم افزار ممکن برای مدیریت پروژه نیز کنار بگذارید.

با مطالعه این موارد، می توانید تا حدود زیادی در زمان انتخاب نرم افزاری که پاسخگوی نیاز شماست، نفس راحتی بکشید و به نتیجه ای موفقیت آمیز برسید. البته، نرم افزار بجا و درست برای مدیریت پروژه،  پاسخگوی نیاز پروژه های آتی شما هم هست.


1. هزینه

مهم نیست په پروژه کوچک یا بزرگی دارید، مهم این است که برای هردو حالت نیازمند بودجه محدودی هستید که نباید فراتر از آن حرفی بزنید. اضافه کردن به این بودجه به نحوی که پاسخگوی همه نیازهای شما باشد، احتمالاً یکی از سخت ترین کارهای شما در طول زندگی تان خواهد بود.

حقیقت این است که زمانیکه صحبت از نرم افزار مدیریت پروژه به میان می آید، هزینه تهیه آن، تفاوت چندانی بین توسعه دهندگان ندارد. اگرچه، باید به هر صورت همیشه بررسی کنید آیا از هزینه ای که شده است به همان میزان استفاده هم برده اید؟

اگر نرم افزاری با کیفیت تهیه کردید که نیاز شما را برطرف نمود، پولی که صرف کرده اید جای درستی هزینه شده است. از طرف دیگر، اگر انتخاب ضعیفی داشته باشید، در نهایت به چیزی رسیده اید که با نیازهای شما هماهنگی ندارد. 


2. مشکلات امنیتی

دل مشغولی پیرامون امنیت نرم افزار امری ست که مدیران پروژه گاهی اوقات تا زمانیکه کار از کار گذشته است، به آن توجهی ندارند. مشخصاً نمی خواهید تا زمانی صبر کنید که نرم افزار شما هک شده قبل از آنکه فکری به حال آن کرده باشید. دقیقاً از لحظه شروع پروژه، جلوگیری از ریسک کردن برای امنیت نرم افزار، باید در لیست اولویت های شما قرار گیرد. انتخاب یک نرم افزار ایمن و مطمئن به شما این اطمینان را می دهد که دانش شما در برابر هکرها از امنیت کافی برخوردار است.

حتی اگر اطلاعات خیلی حساس هم در سیستم ندارید، به هر حال می خواهید همیشه خیالتان از بابت کارکرد مطمئن سیستم راحت باشد.


3. دسترسی بر خط (دسترسی آنلاین)

فناوریهای ابری امروزه برای همه تیم های پروژه ای سراسر دنیا مهم است. البته، اگر با یک تیم از راه دور به فعالیت مشغول هستید که در این مورد اهمیتی صد چندان پیدا می کند. اما حتی اگر همه اعضای تیم در یک مکان فیزیکی واحد هم به همکاری مشغول باشند، این روش، پدیده ای فوق العاده برای ذخیره و اشتراک گذاری آسان اطلاعات است.دسترسی داشتن به نرم افزار مدیریت پروژه بصورت بر خط، همچنین زندگی شما را از این جهت که از خانه یا دفتری دیگر، زمانی به اطلاعات دسترسی دارید، آسان تر می کند.شاید آسان ترین راه برای درک اهمیت رایانش ابری این است که در نظر بگیرید اگر مجهز به این فناوری نباشید، اشتراک کذاری و تسهیم اطلاعات برای شما مشکل تر بوده و زمان زیادی را از شما می گیرد.

 در ادامه، شما را به مطالعه بخش دوم از این مقاله دعوت می کنیم.


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: