مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

بهترین آنتی ویروس های رایگان 2017

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

 

محافظت رایگان درمقابل نرم افزارهای مخرب، بد افزارها و ابزارهای تبلیغاتی مزاحم

همه ما در زندگی تصمیماتی می گیریم، بعضی خوب، بعضی بد، و برخی واقعا بد. تصمیم ادامه دادن بدون آنتی ویروس به دلیل عدم توانایی در پرداخت هزینه جز آخرین دسته تصمیم گیری ها می باشد. یک ابزار آنتی ویروس با کیفیت، از انواع نرم افزارهای مخرب، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم تا خرابکاری ها جلوگیری می کند و بهترین محصولات رایگان بسیار مؤثر هستند و تنها با بهترین محصولات تجاری مغلوب می شوند. 16 نرم افزار رایگان آنتی ویروس را تحلیل و ارزیابی کرده ایم تا به شما کمک کنیم که بهترین گزینه را انتخاب کنید.

تعداد کمی از این محصولات فقط برای استفاده غیر تجاری رایگان هستند؛ اگر میخواهید از کسب و کارتان محافظت کنید، مجبورید برای نسخه پرداخت شده تسویه حساب کنید. در آن لحظه، احتمالا باید به یک مجموعه امنیتی کامل مراجعه کنید. در نهایت این امنیت کسب و کار شما است که در خطر است.

آنتی ویروس شما قطعا باید از این توانایی برای ریشه کن کردن نرم افزارهای مخرب برخوردار باشد، اما چیزی که بسیار مهم است این است که از باج افزار، بوت نت ها، تروجان ها، و انواع دیگر از برنامه های تند و زننده جلوگیری شود. همه برنامه های آنتی ویروس موجود در این مجموعه حفاظت از نرم افزارهای مخرب در زمان واقعی را ارائه می دهند. بعضی از آنها سخت تلاش می کنند تا اطمینان حاصل کنند که شما هرگز حتی به سایت بدافزار نمی روید یا اعتبارات خود را به یک سایت فیشینگ نمی دهید.

نتایج آزمایشات آزمایشگاه مستقل آنتی ویروس

در سراسر جهان، محققان در آزمایشگاه های آزمایشی آنتی ویروس مستقل، روزهای خود را با استفاده از ابزارهای ضد ویروس سپری می کنند. بعضی از این آزمایشگاه ها به طور مرتب گزارش های عمومی خود را در مورد یافته های خود منتشر می کنند. من پنج آزمایشگاه را از نزدیک دنبال می کنم:  AV-Comparatives موسسه آزمایشی AV، آزمایشگاه های سیمون ادواردز (جانشین آزمایشگاه های فناوری Dennis)، ویروس بولتن و MRG-Effitas . توجه داشته باشید که فروشندگان با ICSA Labs و آزمایشگاه West Coast Labs قرارداد داشته باشند.

شرکت های امنیتی معمولا برای اینکه جزء نرم افزارهای آزمایشی آزمایشگاه باشند هزینه پرداخت می کنند. در عوض، آزمایشگاه ها گزارش های دقیقی به آنها ارائه می دهند که می تواند به بهبود محصولاتشان کمک کند. در هر مورد، آزمایشگاه در نظر دارند که ارزش محصول آنقدر می باشد که تست شود و فروشنده احساس می کند این آزمایش ارزش پرداخت هزینه را دارد. آزمایشگاه ها لزوما محصول رایگان فروشنده را آزمایش نمی کنند، اما اکثر فروشندگان ویژگی های کاملی را در محصولات رایگان خود ارائه می دهند همانند افزایش نسخه های حق بیمه با ویژگی های اضافی.

آنتی ویروس ها را تست کردیم

علاوه بر بررسی دقیق نتایج آزمایشگاه های مستقل، من نیز خودم آزمون حفاظت از تروجان اجرا می کنم. هر آنتی ویروس را در معرض مجموعه ای از نمونه های مخرب، از جمله انواع مختلف بدافزارها قرار دادم و واکنش آنها را یادداشت کردم. به طور معمول آنتی ویروس اکثر نمونه ها را پاک می کند و برخی از آنهایی که باقی مانده اند را شناسایی می کند. من نمره مسدود کننده تروجان را بر اساس اینکه چطور آنتی ویروس در مقابل این نمونه ها واکنش نشان می دهد، از 0 تا 10 امتیاز بندی می کنم.

 از آنجایی که ماه ها از نمونه مشابهی استفاده می کنم، تست مسدود کردن تروجان، قطعا توانایی یک محصول برای تشخیص تهدیدات جدید را اندازه گیری نمی کند. در یک آزمایش جداگانه، من تلاش میکنم از 100 URL جدید بسیار مخرب عرضه شده توسط MRG-Effitas ، از نرم افزارهای مخرب دانلود کنم. از این آزمایش متوجه می شوم که آیا آنتی ویروس تمام دسترسی به URL را مسدود می کند، بارگیری مخرب را از بین می برد یا هیچ کاری انجام نمی دهد. نورتون امتیاز بالایی را در این آزمون به دست آورده است و به دنبال آن Avira Free Antivirus.

ویژگی های مفید

تقریبا هر محصول آنتی ویروس، پرونده ها ی موجود را اسکن می کند تا اطمینان حاصل کند که نرم افزارهای مخرب نمی توانند راه اندازی شوند، و همچنین کل سیستم را بر اساس تقاضا و یا بر اساس یک برنامه اسکن می کند. هنگامی که پاکسازی و برنامه ریزی انجام شود، مسدود کردن تمام دسترسی ها به URL های بدافزار، یک راه خوب دیگر برای جلوگیری از مشکلات است. بسیاری از محصولات این حفاظت را گسترش می دهند تا کاربران را از وب سایت های جعلی، سایت های فیشینگ که سعی دارند مجوزهای ورود به سایت های مالی و سایر سایت های حساس را سرقت کنند، دور نگه دارند.

تشخیص مبتنی بر رفتار، یکی از ویژگی های برخی از محصولات آنتی ویروس، یک شمشیر دو لبه است. از یک طرف، می تواند بدافزارهایی را که قبلا هرگز دیده نشده است، شناسایی کند. از سوی دیگر، اگر این کار درست انجام نشود، می تواند کاربر را با پیام هایی درباره برنامه های کاملا قانونی مطلع کند.

هر آنتی ویروس باید نرم افزارهای جاسوسی را همراه با انواع دیگر نرم افزارهای مخرب حذف کند، اما برخی از محصولات شامل ویژگی هایی هستند که مخصوصا برای حفاظت از نرم افزارهای جاسوسی طراحی شده اند. امکاناتی همانند رمزگذاری برای محافظت از اطلاعات حساس و کنترل وب کم برای جلوگیری از بازیابی از راه دور، به طور معمول در محصولات تجاری نمایش داده می شود. اما برخی از محصولات رایگان شامل ویژگی هایی مانند صفحه کلید ساده روی صفحه نمایش برای محافظت از کی لاگرها هستند.

یک راه آسان برای محافظت از کامپیوتر شما این است که همه به روزرسانی های امنیتی را برای ویندوز و برای مرورگرها و سایر برنامه های محبوب نصب کنید. ویندوز 10 به روزرسانی را بیشتر از همیشه آسان تر کرده است، اما در نسخه های قدیمی تر ویندوز، در برنامه های محبوب و افزودنی ها، حفره های امنیتی زیادی وجود دارد. اسکن آسیب پذیری ها در قالب به روز رسانی های از دست رفته یک ویژگی است که اغلب در محصولات آنتی ویروس تجاری یافت می شود، اما در برخی از آن ها آزاد است. در نمودار بالا می توانید ببینید کدام محصولات شامل این ویژگی های مفید می باشند.

چیزی که در این مقاله بیان نکردیم

این مقاله فقط در مورد محصولات آنتی ویروس رایگان ارائه شده است که حداقل در رتبه های خوب ما رتبه سه یا بهتر از آن دریافت کرده اند. از میان کسانی که این رتبه را ندارند مرکز امنیتی Microsoft Windows Defender با 2.5 ستاره است. تمام آزمایشگاه های مستقل که من دنبال می کنم در آزمایشات خود شامل مایکروسافت می باشند. اگر یک محصول نتواند به خوبی عمل کند ، یک مشکل واقعی است.

یک جفت سرویس رایگان که به طور کامل به حفاظت ransomware اختصاص داده شده بود به تازگی به حزب پیوست. Cybereason RansomFree و نرم افزار  Malwarebytes Anti-Ransomware Beta   تنها برای دفع هر گونه حمله ransomware که همیشه آنتی ویروس شما آن را از دست می دهد طراحی شده است.

همچنین چندین نرم افزار ضدویروس رایگان وجود دارد که تنها برای پاک کردن آلودگی های مخرب مورد استفاده قرار می گیرند. هنگامی که شما یک تروجان تند و زننده دارید، این ابزار پاک سازی وارد عمل می شود. وقتی مشکل رفع شد، آنها هیچ گونه استفاده دیگری ندارند. نرم افزار مورد علاقه ما در این گروه Malwarebytes Anti-Malware است، و قطعا اگر شما به یک ویروس مخرب آلوده شده اید باید آن را تست کنید.

بهترین آنتی ویروس رایگان چیست؟

محصولات انتخاب شده نهایی ویراستاران کنونی ما، ابزارهای رایگان آنتی ویروس Avast Free Antivirus و AVG AntiVirus Free هستند. هر دو نمرات بسیار خوبی از آزمایشگاه های مستقل دریافت کرده اند. هر دو شامل برخی از ویژگی های مفید می باشند. به ویژه Avast دارای یک مدیر رمز عبور و یک اسکنر امنیتی شبکه در جعبه ابزار خود می باشد. اگر پول کمی در بودجه شما برای امنیت وجود دارد، بهترین نرم افزار آنتی ویروس را انتخاب کنید. اگر خیر، چند مورد از این ابزارهای رایگان را امتحان کنید و ببینید کدام یک برای شما مناسب تر است. می توانید نام سایر آنتی ویروس ها را در لینک منبع مطالعه کنید.

 

 


منبع: The Best Free Antivirus Protection of 2017
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: