مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

چگونه Apple iCloud کار می کند ؟(2)

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

 بخش دوم

Find My iPhone

این سرویس حیاتی به شما امکان می دهد که آیفون شما هر کجا که باشد،حتی اگر در یک پشتی پنهان شده باشد، بتوانید آن را پیدا کنید. می توانید برای آنکه آن را پیدا کنید یک هشدار قابل شنیدن را فعال کنید - اما اگر تلفن واقعا گم شده باشد، می توانید آن را قفل کنید و پیامی برای نمایش در صفحه قفل شده ارسال کنید. دسترسی به این گزینه ها از طریق هر مرورگر وب به iCloud.com امکان پذیر است. علاوه بر استفاده از سایت، برای ردیابی گوشی خود روی یک نقشه یا ارسال یک پیام یا هشدار صوتی، می توانید گوشی را به حالت Lost بگذارید. در صورت نیاز، حتی می توانید از راه دور برای پاک کردن تلفن یک دستور ارسال کنید.

گوشی شما به طور موثر، آجری خواهد شد. بار بعدی که راه اندازی شود - حتی اگر پاک شده باشد - آیفون اعلام خواهد کرد که گوشی قفل شده است و نام کاربری و رمز عبور iCloud نیاز است. بدون این اطلاعات، تلفن بی فایده است؛ هیچ راهی برای دسترسی به داده های رمزگذاری شده روی آن وجود ندارد و هیچ راهی برای راه اندازی گوشی وجود ندارد.

پشتیبان گیری  iCloud

سرویس دیگری که توصیه می کنم آن را فعال کنید و به طور مرتب آن را چک کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به درستی کار می کند - خدمات پشتیبان گیری iCloud است. در دنیای غیر قابل پیش بینی امروز بهتر است نسخه پشتیبان تهیه شود. و هنگامی که این سرویس فعال می شود، هر بار که آیفون یا iPad شما به منبع وصل می شود، پشتیبان گیری شروع به کار می کند، صفحه قفل شده نمایش داده می شود (یا صفحه نمایش خاموش است)، و شما به Wi-Fi متصل هستید. (توجه داشته باشید: مکان های پشتیبان گیری را می توان از iCloud به کامپیوتر خود تغییر داد؛ زمانی که دستگاه شما به یک کامپیوتر متصل است این کار با استفاده از iTunes انجام می شود.)

پایین بخش iCloud در برنامه تنظیمات iOS، جایی است که فقط برای پشتیبان گیری وجود دارد. از این مکان می توانید پشتیبان گیری را غیرفعال / فعال کنید، با تهیه یک نسخه پشتیبان می توانید آخرین نسخه پشتیبان تهیه شد (با تاریخ و زمان بندی) را ببینید و همچنین نشان می دهد که آخرین تلاش موفقیت آمیز بوده است.

پشتیبان گیری ناموفق iCloud معمولا توسط دو یا سه مورد انجام می شود: یک اتصال غیر قابل اعتماد Wi-Fi ، قطع در سرویس iCloud اپل یا نبود فضای ذخیره سازی iCloud. اگر مسائل مربوط به برقراری یک اتصال Wi-Fi سازگار را داشته باشید، مشکل روتر خاصی که استفاده می کنید را برطرف کنید.

گاهی اوقات خدمات iCloud خراب می شوند. در حالی اغلب زمانی این اتفاق رخ می دهد که وقفه های فن آوری پیش آمده باشد. اگر هر یک از سرویس های iCloud به آن صورتی که باید کار نمی کنند، می توانید وضعیت صفحه خدمات اپل را بررسی کنید.

رفع مشکل پشتیبان گیری iCloud ناشی از کمبود فضا، آسان است، اما رایگان نیست. همانطور که قبلا اشاره شد، حساب iCloud شما استاندارد 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی دارد، که برای شروع خوب است اما پر کردن آن آسان است. وقتی فضای ذخیره سازی پر شده باشد، پشتیبان گیری iCloud انجام نمی شود و در صفحه قفل شده یک خطای iCloud نشان داده می شود که فضای ذخیره سازی پر است.

در این مرحله می توانید هشدارها را نادیده بگیرید؛ iCloud را غیر فعال کنید( می توانید مستقیما با استفاده از iTunes پشتیبان گیری را بر روی Mac یا PC انجام دهید، بنابراین من توصیه می کنم اگر iCloud را رها کردید این کار را انجام دهید)؛ یا فضای ذخیره سازی را بیشتر کنید.

برای اکثر مردم، برنامه ذخیره سازی 50 گیگابایتی برای 99 سنت در ماه مناسب است. شخصا، من فکر می کنم هزینه تنها به خاطر آرامش خاطر از پشتیبان گیری iCloud است؛ در صورت گم شدن آیفون یا آِیپد، پیدا کردن آن یک دلار در ماه ارزش دارد.

دسترسی به داده ها از هر کجا و همه جا

هنگامی که یک برنامه از iCloud پشتیبانی می کند، اسناد ایجاد شده با آن برنامه می تواند از هر دستگاه مدرن با اتصال به اینترنت قابل دسترسی باشد. فقط به iCloud.com بروید از آنجا، اسناد ایجاد شده در Pages، Numbers و Keynote به راحتی از Pad Launch قابل دسترسی هستند و حتی می توانند از داخل مرورگر ویرایش شوند.

می توانید با کلیک بر روی  iCloud Driveو پیدا کردن فایل صحیح آن به اسناد دیگر دسترسی پیدا کنید. iCloud Drive از باز کردن انواع فایلها پشتیبانی نمی کند اما کارایی قابل قبول را با اکثر فرمت های محبوب دارد.

تقویم، مخاطبین، یادآورها، یادداشت ها، عکس ها و ایمیل های مبتنی بر اپل (حساب های mac، me و iCloud ) همگی در iCloud.com Launch Pad در دسترس هستند. اگر باتری دستگاه iOS تان تمام شده و شما نیاز به دسترسی به آن داده ها دارید، این روش می تواند مفید باشد.

چندین ترفند برای استفاده بیشتر از iCloud وجود دارد:

        ·            با گذشت زمان، تعداد دستگاه های اپل که به یک حساب iCloud متصل می شوند، می توانند بسیار غافلگیر کننده باشد، و این باعث می شود که دیگر نتوان به راحتی تشخیص داد کدام یک از اپلی که تحویل داده شده، فروخته شده یا از دست رفته شده هنوز با کدام شناسه اپل وارد می شوند. برای پیدا کردن دستگاه هایی که دارای شناسه Apple ID هستند، به iCloud.com وارد شوید و بر روی Settings از Launch Pad کلیک کنید. در قسمت Storage، My Devices را پیدا خواهید کرد. این بخش  دستگاه ها را لیست می کند و گزینه ای برای حذف آنها وجود دارد.

        ·            با استفاده از تنظیمات در iCloud.com، همچنین می توانید اسناد و داده ها (مانند مخاطبین، تقویم ها، بوک مارک ها و یادآوری ها) را از مرورگر بازگردانید و آنها را در رایانه ای که از آن استفاده می کنید دانلود کنید.

        ·            اگر در ورود به iCloud مشکل دارید، ممکن است لازم باشد مجددا رمز عبور خود را تعریف کنید.

هر دستگاهی که برای زندگی روزانه دیجیتال حیاتی است - iPhone، iPad یا Mac  - خدمات iCloud که در اکوسیستم اپل تعبیه شده است، به منظور انجام کارها به صورت یکپارچه و نامرئی تعبیه شده اند. با وجود اینکه iCloud در طول سالها ، سهم خود را از تلاش های رو به رشد خود به ارمغان آورده است، امروزه به خوبی شناخته شده است.

 


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: