مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

بهترین افزونه های Google Chrome در سال 2017(2)

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

بخش دوم

تجزیه و تحلیل

Page Analytics

رتبه فعلی: 4 ستاره

اگر سایت شما از Google Analytics (GA) استفاده می کند، تجزیه و تحلیل صفحه (همچنین از گوگل) ضروری است. این افزونه داده های GA را روی صفحات وب قرار می دهد، به طوری که شما به راحتی می توانید ببینید که کدام قسمت وب سایت بیشترین (و حداقل) ترافیک را دریافت می کند. شما می توانید به سرعت اطلاعات نقاط کلیدی، مانند نمایش صفحات، نمایش صفحات منحصر به فرد، میانگین زمان در صفحه و میزان جستجو برای هر صفحه را مشاهده کنید. شما همچنین می توانید ببینید چه تعداد بازدیدکنندگان به یک صفحه نگاه می کنند. تمام این اطلاعات، به ویژه برای بازاریابان دیجیتال، که به دنبال بهبود تجربه خود می باشند بسیار مفید است.

Speedtest by Ookla

امتیاز فعلی: 4.5 ستاره

Speedtest یک ابزار ساده برای جستجوی سریع پینگ های فعلی اینترنت شما، سرعت دانلود و آپلود است. افزونه Chrome همچنین به شما سرعت بارگیری صفحه وب شما را خواهد گفت - و برای ارزیابی سریع سرعت سایت شما بسیار مفید است.

یادداشت برداری و کلیپ کردن وب

Evernote Web Clipper

رتبه فعلی: 5 ستاره

Evernote رقابت جدی را با OneNote و Google Keep مایکروسافت در بخش یادداشت برداری و کلیپ کردن وب دارد. اما Evernote یکی از محبوب ترین هاست و یکی از دلایل اصلی این است که افزونه Web Clipper Chrome چگونه کار می کند. در اغلب موارد Evernote Web Clipper هنگام ذخیره آن به یک نوت بوک Evernote، بسیاری از قالب بندی صفحه وب را حفظ می کند. شما می توانید متن مهم را بر روی یک صفحه وب برجسته کنید و آن را در Evernote ذخیره کنید یا یک عکس بگیرید. منوی کشویی باعث می شود که اشتراک گذاری کلیپ در ایمیل یا رسانه های اجتماعی بسیار آسان شود. با کلیک راست در هر جای وب، می توانید محتوای را نیز در حساب Evernote خود ذخیره کنید.

Save to Pocket

رتبه فعلی: 4 ستاره

اگر مقالات آنلاین را که خواسته اید (یا نیاز دارید) برای خواندن پیدا کنید اما در آن لحظه وقت نداشته باشید، به برنامه Pocket نیاز دارید. و هنگامی که شما شروع به استفاده از Pocket کنید به افزونه کروم  Save to Pocket  نیاز دارید. از آن به بعد، هر زمان که در خواندن مقاله ای تردید کنید و آن را به بعد موکول کنید، فقط روی نماد برنامه افزونه کلیک کنید تا مقاله در حساب کاربری Pocket شما ذخیره شود. شما حتی مجبور نیستید برای ذخیره مقاله مسیر آن را هدایت کنید. فقط کافیست روی لینک مقاله کلیک کنید و گزینه  “Save to Pocket” را انتخاب کنید. Pocket یک سرویس رایگان است، هیچ یک از ویژگیهای ذکر شده نیازی به حساب 45 دلار در سال ندارد.

مرور و خواندن وب

Mercury Reader

رتبه فعلی: 4 ستاره

اغلب صفحات وب امروز به نظر می رسد بیش از حد شلوغ  هستند. خوشبختانه Mercury Reader، یک ابزار خوب برای تبدیل یک مقاله وب به متن اصلی و تصاویر است، بنابراین می توانید بهتر تمرکز کنید. هنگامی که در یک صفحه پر جمعیت قرار می گیرید، فقط روی آیکن Mercury Reader در منوی Chrome کلیک کنید. تبلیغات، دکمه های اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی از بین می روند. با استفاده از دکمه تنظیمات برنامه افزونه، شما می توانید اندازه متن، تایپوگرافی (انتخاب بین فونت های سریف و بدون سرف) و موضوع را تنظیم کنید. دومی اجازه می دهد بین نور پس زمینه و تاریکی را با متن متضاد انتخاب کنید؛ تاریک برای خواندن شبانه و به حداقل رساندن روشنایی صفحه نمایش خوب است. دکمه Send to Kindle نیز وجود دارد. برای بازنویسی اخیر از چارچوب تجدید نظر: ما برای استفاده از این پول پرداخت می کنیم (اما، خوشبختانه، ما مجبور نیستیم).

Session Buddy

رتبه فعلی: 5 ستاره

پروژه های تحقیقاتی سنگین می تواند در چندین برگه باز در چندین پنجره مرورگر منجر شود که می تواند غافلگیر کننده باشد.  Session Buddy ، مرورگر فشرده را بیشتر کنترل می کند و به شما اجازه می دهد لیستی از تمام زبانه های باز در یک پنجره مرورگر را مشاهده کنید. از آنجا، می توانید زبانه ها را ببندید و تمام زبانه ها را در جلسه ذخیره کنید تا بعدا بازبینی شود. افزونه به طور خودکار جلسه فعلی شما را ذخیره می کند و می توانید به طور خودکار 10 جلسه قبلی را ذخیره کنید .

OneTab

رتبه فعلی: 5 ستاره

درحالیکه Buddy Session در سازماندهی و مدیریت زبانه های مرورگر در تمام پنجره های باز Chrome مفید است، OneTab یک روش متفاوت اما به همان اندازه مفید است. با کلیک کردن بر روی آیکن برنامه افزونه در منوی Chrome همه زبانه های باز در آن پنجره Chrome خاص فورا بسته می شوند، که می تواند به طور چشمگیری میزان RAM که مرورگر جلسه شما مصرف میکند را کاهش دهد. شما می توانید تمام زبانه های فروپاشیده را بازیابی یا حذف کنید، همه آنها را به عنوان یک صفحه وب به اشتراک بگذارید، حتی آن را برای استفاده، نامگذاری کنید. و برای باز کردن یک تب، فقط روی آن کلیک کنید.

متفرقه

Grammarly for Chrome

امتیاز فعلی: 4.5 ستاره

افزونه Grammarly for Chrome، املا و دستور زبان را در بسیاری از وبسایت هایی که متن را وارد می کنید، از جمله LinkedIn، Tumblr، توییتر، فیس بوک و جیمیل ( و نه متاسفانه، Google Drive و Google Docs) بررسی می کند. برای استفاده از افزونه، شما باید یک حساب Grammarly را راه اندازی کنید، اما رایگان و بدون دردسر است. اگر گاهی اوقات از تایپ  their,”  ، they’re و there,” خسته شده اید، این ابزار برای شما بسیارمفید است. سرویس رایگان باید کافی باشد اما اگر هر ماه بیش از 400 چک گرامری / املایی داشته باشید، به برنامه پرداخت هزینه نیاز دارید (11.66 دلار در ماه در صورت پرداخت سالانه). Grammarly Premium همچنین سرقت ادبی را شناسایی می کند و پیشنهادات را بر اساس سبک نوشتن (مانند آکادمی و فنی) ارائه می دهد.

The Camelizer

امتیاز فعلی: 4.5 ستاره

Camelizer اطلاعات تاریخی قیمت گذاری شده را در بسیاری از (اما نه همه) موارد برای فروش در آمازون ارائه می دهد. با کلیک کردن بر روی منو Chrome در حالی که در صفحه محصول آمازون هستید، یک نمودار زمانی از پایین ترین و بالاترین قیمت  در سایت Seattle ، در مقایسه با سایت های شخص ثالث که محصولات جدید یا مورد استفاده را به فروش می رسانند، نمایش داده خواهد شد. حتی بهتر است: یک هشدار قیمت ایجاد کنید، بنابراین اگر محصول به قیمت مورد نظرتان رسید، می فهمید. سایر موارد ضروری Chrome برای خریداران آمازون شامل InvisibleHand  است که قیمت را در آمازون و سایر سایتهای تجارت الکترونیک و Honey  مقایسه می کند که به طور خودکار کدهای تبلیغاتی مربوط به پس انداز را اعمال می کند.

Memento Time Travel

رتبه فعلی: 4 ستاره

Memento Time Travel  ساعت را به صفحات وب باز می گرداند. آیا میخواهید ببینید که صفحه اصلی رقیب چند سال پیش چگونه بود؟ این افزونه Chrome به شما در عرض چند ثانیه از طریق Archive’s Wayback Machine آرشیو اینترنت را به شما خواهد داد. می توانید تاریخ دقیقی را که می خواهید ببینید را تنظیم کنید.

 

 

 


منبع: The best Google Chrome extensions of 2017
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: