مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

بررسی بهترین مترجم الکترونیکی(3)

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

بخش سوم 

بررسی Lexibook NTL1560

Lexibook NTL1560 یکی از ابزارهای متنوعی است که با توجه به تعداد زبانهایی که پشتیبانی می کند آن را ارزیابی کرده ایم. همچنین شامل مجموعه ای از ویژگی های سفر است که می تواند در سفر به خارج از کشور مفید باشد، اما محدودیت آن به عنوان یک مترجم متنی، از رتبه بندی آن در مراتب بالانر جلوگیری می کند.

این دستگاه Lexibook می تواند 15 زبان را ترجمه کند، عبارتند از انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی، لهستانی، هلندی، سوئدی، فنلاندی، دانمارکی، مجارستانی، نروژی، یونانی و ترکی. 5000 کلمه به ازای هر زبان، این مترجم مجموعا 75000 کلمه را نگه می دارد. علاوه بر ترجمه واژگان، با 150 جمله برای هر زبان برنامه ریزی شده است. جمله ها به ترتیب دسته بندی می شوند، مانند صحبت های اضطراری، مسافرت، فرودگاه و عبارات گشت و گذار.

در حالی که رتبه Lexibook برای تنوع زبانها مشهود است، هیچگونه قابلیت پخش صدایی ندارد. به این معنی است که ترجمه دلخواه را نمایش می دهد اما توانایی صحبت کردن با کلمه و عبارت را با صدای بلند ندارد این مورد یکی از نقاط ضعفی است که اگر بخواهید برای برقراری ارتباط با کسی به طور طبیعی با زبان دیگر صحبت کنید، به مشکل بر می خورید.

علاوه بر این، مترجم به شما نیاز دارد تا کلمات و عبارات را با استفاده از صفحه کلید تایپ کنید، که اگر بخواهید زمانی که عجله دارید از آن استفاده کنید کوچک خواهد بود. گنجاندن املا مستلزم دقت بیشتری در ترجمه است، اما ورودی صفحه کلید به راحتی امکان تبدیل گفتار به متن برای ترجمه سریع را ندارد.

در جایی که وزن و ابعاد مهم هستند، اغلب مترجمین الکترونیکی به رده های سبک و بسیار قابل حمل توجه می کنند. Lexibook NTL1560 متفاوت نیست، وزن آن تنها 2.5 اونس و اندازه 4.5 اینچ قطر می باشد. نمایشگر کوچک صفحه مترجم بالای صفحه کلید QWERTY قرار دارد. شامل یک درب کشویی است که از صفحه کلید محافظت می کند و آن را از آسیب دیدن در مقابل گرد و غبار حفظ می کند.

ویژگی های سفر، اجزای ضروری یک مترجم الکترونیکی خوب نیستند، گرچه از مواردی هستند که می توانند در سفرهای طولانی تر به شما کمک کنند. Lexibook مجهز به تقریبا هر ویژگی سازمانی است که می توانید از آن استفاده کنید. مترجم، ظرفیت حافظه گسترده را ندارد، بنابراین نمی تواند فایل های موسیقی MP3 را نگه دارد، اما بازی های ساده ای دارد که می تواند گذر زمان را در فاصله های طولانی، آسان تر کند. علاوه بر این، با یک تقویم و یک هشدار قابل برنامه ریزی که می توانید زمان و تاریخ پرواز خود را برای یادآوری تنظیم کنید، همراه است. همچنین شامل یک ساعت جهانی است که زمان تعدادی از شهرهای جهان را نمایش می دهد، یک ماشین حساب، یک مبدل ارز برای اطمینان از اینکه شما مبلغ مناسب در دلار آمریکا را پرداخت می کنید و مبدل واحد متریک، می باشد.

جایی که ضمانت و پشتیبانی مهم باشد، دستگاه Lexibook تقریبا رتبه عالی را به خود اختصاص داده است. ضمانت آن دو سال طول می کشد، در مقایسه با دیگر مترجمان با یک سال ضمانت نامه، و برخی از آنها هیچ ضمانتی ارائه نمی دهند، شما را به خوبی در برابر احتمال نقص و یا سوء استفاده محافظت می کند. اگر نیاز به ضمانتنامه خود داشتید یا مایل به تماس با پشتیبانی مشتری برای حل یک مشکل فنی با مترجم بودید، می توانید از طریق ایمیل به یک نماینده دسترسی پیدا کنید. هیچ پشتیبانی تلفنی ارائه نشده است، اما شما دسترسی به یک پایگاه داده متقاضی آنلاین را دارید و یک راهنمای آنلاین در سایت تولید کننده به عنوان مکمل راهنمای کاربر ارائه می شود.

Lexibook NTL1560 دارای بسیاری از ویژگی های رایج در بهترین مترجمان الکترونیکی، از جمله قابلیت های گسترده زبان است. اما بدون توانایی ترجمه های صوتی با صدای بلند، این مترجم کمی بیش از یک کتاب الکترونیکی جمع و جور شده می باشد. با توجه به زمان اضافه برای تایپ دستی یک کلمه یا عبارت، همچنین می تواند در برقراری ارتباطات کلامی، به ویژه در موارد اضطراری. ناکارآمد باشد. گارانتی بسیار عالی ارائه می دهد و ویژگی های مسافرتی آن مفید هستند، اما اگر شما به دنبال یک مترجمی هستید که که ارتباط نزدیک و توانایی آموزش تلفظ صحیح را ارائه دهد، ممکن است مترجم های دیگر برای شما مناسبتر باشد.

بررسی Lexibook NTL800

Lexibook NTL800، مانند بهترین مترجمان زبان الکترونیکی، قادر به ترجمه انواع زبان ها است. علاوه بر مترجم زبان، به عنوان یک دستگاه سازمانی است که می تواند سفر خارج از کشور را آسان تر کند، اما برخی از محدودیت های طراحی آن می تواند ارتباطات سلیس را دشوار کند.

Lexibook NTL800 می تواند مجموعا هشت زبان را ترجمه کند: انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، لهستانی و هلندی. پنج هزار کلمه به ازای هر زبان دارد که در مجموع  40 هزار واژه دارد. امکان ترجمه عبارات و همچنین کلمات را دارد، اما به تشخیص صدا، متن صوتی یا ترجمه صوتی مجهز نیست. در عوض،باید تمام کلمات و عبارات را به صورت دستی با صفحه کلید QWERTY تایپ کنید و ترجمه بر روی صفحه نمایش کوچک دستگاه نمایش داده می شود. متن ترجمه شده شامل راهنمای تلفظ است، اما راحتی اضاف کردن کلمات یا عبارات با صدای بلند را از دست می دهد.

این مترجم شامل تعدادی از ویژگی های سازمانی است که باعث می شود سفر آسان تر شود. شامل یک ساعت جهانی است که زمان فعلی را در تعدادی از شهرها نمایش می دهد، یک مبدل متریک که می تواند به شما در تبدیل مایل به کیلومتر کمک کند، یک مبدل ارز، یک ماشین حساب، یک تقویم با زنگ برنامه ریزی شده و بازی های ساده برای گذراندن زمان می باشد. مترجم به طور کامل با باتری عمل می کند، اما دارای قابلیت جایگزینی یک آداپتور برق متناوب است که امکان استفاده را در هنگام وصل شدن به یک منبع برق فراهم می کند.

Lexibook دارای گارانتی دو ساله است، که طولانی تر از میانگین گارانتی سایر مترجمان الکترونیکی است و از حفاظت کامل در برابر نقص ها یا نقص الکترونیکی برخوردار است. کمک و پشتیبانی از طریق ایمیل ارائه می شود. هیچ پشتیبانی تلفنی در دسترس نیست، اما وب سایت سازنده شامل پرسش های متداول برای عیب یابی می باشد و اگر کتابچه راهنمای آن را از دست دادید، می توانید راهنمای کاربر آنلاین را دانلود کنید.

LEXIBOOK NTL800 مبدل زبان قابل حمل نمایشگر چند منظوره در تعداد زبان هایی است که می توان آن را ترجمه کرد، و شامل تعداد کافی کلمات در واژگان خود، برای کمک به برقراری ارتباط و حتی تعلیم یک زبان جدید می باشد. ویژگی های فراوانی دارد که می تواند به مسافرت و تجارت بین المللی کمک کند، اما زمانی که به عنوان ابزار ارتباطی کلامی استفاده می شود، فقدان تشخیص گفتار و ترجمه صوتی کاربرد عملی آن را محدود می کند.


با ادامه این مقاله در بخش بعدی با ما همراه باشید. 

 

 

 

 

 


منبع: Best Electronic Translators Reviews
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: