مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

عکس های Instagram شما در مورد سلامت روان شما چه چیزی می گوید؟

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

عکس های Instagram شما ممکن است در مورد شما خیلی بیشتر از چیزی که برای ناهار یا جایی که در تابستان امسال به سر می برید بگویند. آنها همچنین ممکن است سرنخ هایی در مورد اینکه آیا شما افسرده هستید یا نه، داشته باشند.

تحقیقات جدید نشان می دهد افرادی که سابقه افسردگی دارند، عکس های بیشتری را به اشتراک می گذارند، از فیلترهای کمتری استفاده می کنند و عکس های تیره تر و گرم تری را ارسال می کنند. یافته های این هفته در مجله EPJ Data Science منتشر شده است که نشان می دهد Instagram و سایر سایت های رسانه های اجتماعی، ابزارهایی برای نمایش بیماری های روانی افراد می باشند.

مطالعات قبلی نشان داده اند که چگونه کلمات توییت های شما و یا به روز رسانی وضعیت فیس بوک شما نشان می دهد که آیا شما افسرده هستید یا خیر. به جای  داده های رسانه ای اجتماعی برای کلمات، این مطالعه به نشانه های بصری می پردازد. محققان دانشگاه هاروارد و دانشگاه ورمونت بیش از 43000 عکس از 166 کاربر را مورد بررسی قرار دادند که 71 مورد آنها سابقه افسردگی داشتند.

آنها از یادگیری ماشین برای تحلیل رنگ ها، روشنایی، فیلتر ها و اینکه آیا آنها چهره های برجسته ای دارند، استفاده می کردند. یافته های آنها: کاربران افسرده عکس های بیشتری ارسال کردند و عکس هایی که تمایل داشتند "خشن تر، تیره تر و زیبا تر باشند." "آنها همچنین از فیلترهای نمایش مشخصات بیشتری استفاده کردند. زمانی که آنها از یک فیلتر استفاده می کردند، تمایل داشتند  Inkwell" را انتخاب کنند، که عکس را سیاه و سفید می کند. به جای استفاده از محصولات سالمتر، فیلتر Valencia را ترجیح می دادند که رنگ عکس ها را روشن می کند. کاربران افسرده بیشتر عکس هایی با چهره را ارسال می کردند، اما در مقایسه با کاربران سالم، چهره های کمتری در هر تصویر داشتند. این می تواند نشان دهنده این باشد که افراد مبتلا به افسردگی "در تنظیمات اجتماعی کوچکتر تعامل دارند"

نتایج به وضوح به تمام کاربران اینستاگرام اعمال نمی شود: محققان هزاران عکس را تجزیه و تحلیل کرده اند، اما  تعداد کمی از افراد بودند. شرکت کنندگان همچنین مجبور بودند معیارهای خاصی را که باید در این مطالعه گنجانده شوند، رعایت کنند: آنها مجبور بودند در Instagram فعال باشند، مایل بودند که کل تاریخچه Instagram خود را به اشتراک بگذارند، و همچنین اینکه آیا آنها تشخیص واقعی افسردگی را دریافت کرده اند. کاربران براساس پاسخ های خود به یک بررسی استاندارد افسردگی بالینی به عنوان افسردگی طبقه بندی شدند.

اما روش مورد استفاده در این مطالعه "ممکن است به عنوان یک طرح برای غربالگری موثر سلامت روان در جامعه به طور فزاینده دیجیتالی شده، خدمت کند".هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: