مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

نحوه انتخاب و استفاده از نرم افزار مالی

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

هنگام رانندگی در ماشین خود برای مدت طولانی، حتما به سرعت، گاز، مایل و دما سنج خود نگاه می کنید. با این حال در طول رانندگی طولانی دیگر که به عنوان زندگی شناخته می شود، اکثر ما به مانیتورهای مالیمان نگاه می کنیم - از ترس و یا از این که مطمئن نیستیم چه چیزی را در مورد آنچه می بینیم انجام دهیم.

هنگامی که نرم افزار مالی بر روی رایانه شما  نصب می شود، مانند یک داشبورد برای پول شما کار می کند، همانند ردیابی معاملات و هشدار اولیه در هنگام بروز مشکلات. اکثر برنامه ها بودجه، هزینه ها، بانکداری، صورتحساب ها، پس انداز ها، سرمایه گذاری ها، برنامه های بازنشستگی و سطوح بدهی، همه چیز را در یک مکان مناسب نمایش می دهند.

هر چه بیشتر به این اعداد نگاه کنید ثروتمندتر می شوید. مطالعات نشان می دهد که افرادی که عادت دارند پول خود را کنترل کنند، ثروتمند تر از سایر ا فراد هستند.

به طور کلی، نرم افزار مالی به دو دسته گسترده تقسیم می شوند: برنامه های مدیریت پول و مدیریت مالی است. از جمله برنامه های مدیریت پول شناخته شده عبارتند از: Intuit's Quicken، Microsoft Money یا iCash . برنامه های مدیریت پول مبتنی بر وب شامل Mint، Wesabe و Geezeo هستند. برای تهیه مالیات  Turbo Tax و H&R Block’s software  پیشرو هستند.

نرم افزار مدیریت پول قابلیت های زیر را ارائه می دهد:

بودجه بندی - محدودیت های هزینه ای را تعیین و جریان نقدی خود را مدیریت می کنید.

بانکداری صورتحساب ها را به صورت الکترونیکی، به موقع پرداخت می کنید، چک ها را پرینت و توازن حساب را با هم منطبق می کنید.

برنامه ریزی - مانیتور کردن و پرداخت بدهی، تخمین هزینه های عمده زندگی، پیش بینی نیازهای بازنشستگی و اجرای محاسبات.

سرمایه گذاری - دریافت سهام و پیگیری اوراق بهادار.

گزارش ها - خلاصه ها و نمودارهای مالی را به منظور بررسی چاپ می کند.

مالیات داده های مالی را به نرم افزار تهیه مالیات صادر می کند.

نرم افزار پیش پرداخت مالیات ارائه می دهد:

برنامه ریزی - مشاوره مالیاتی در مورد بازنشستگی، برنامه های املاک، سرمایه گذاری و کسب و کار کوچک را دریافت کنید.

وارد کردن - اجازه می دهد اطلاعات مالی را از برنامه های دیگر منتقل کنید.

فرم ها - دسترسی به فرم های فدرال و ایالتی.

مرجع - آخرین نشریات IRS شما را از قوانین و مقررات مطلع می کند.

تخفیف - اطلاعات مربوط به کسرهای قابل پرداخت.

بررسی خطا - بازخورد برای محاسبات نادرست ارائه می شود.

ثبت نام آنلاین تأییدیه دریافت بازپرداخت مالیات الکترونیکی و به روز رسانی وضعیت.

 

آیا باید این برنامه را بخرید؟

شما می توانید امور مالی خود را به صورت رایگان یا با استفاده از پد و قلم یا یک صفحه گسترده اکسل پیگیری کنید . اما یکنواختی انجام این کار می تواند به اشتباهات منجر شود و شما را متوقف کند.

نرم افزار مدیریت پول، مدیریت زندگی روزمره شما را به گونه ای تنظیم می کند که به آسانی درک می شود و به طور خودکار بسیاری از داده ها را به روز می کند.

حتی اگر از یک برنامه ریز مالی معتبرCFP) یا مشاور مالی( استفاده کنید، این متخصصان بر روی تصویر بزرگ تمرکز می کنند، نه مسائل روزمره شما. بنابراین نرم افزار مدیریت پول کلیدی برای ردیابی زندگی مالی شما است.

اگر برای مشاوره مالیات یک حسابدار رسمی (CPA) استخدام کنید، ممکن است نرم افزار مالیات پیشنهادی غیر ضروری باشد. با این حال، اگر مطمئن نیستید که آیا نرم افزار جایگزین گرانقیمت تری برای تهیه مالیات شما خواهد بود، می توانید قبل از تغییر یک محاکمه آزاد از یک برنامه پیش پرداخت مالیات (معمولا در وب سایت سازنده موجود) انجام دهید تا نتایج خود را با کمک یک حرفه ای مقایسه کنید.

 

انتخاب یک برنامه

ده ها تن از برنامه های مدیریت پول و برنامه های مالیاتی در بازار وجود دارد. برخی از آنها دانلودها یا دیسک هایی هستند که بر روی رایانه شما نصب می شوند . دیگران مبتنی بر وب هستند و داده های خود را آنلاین ذخیره می کنند. قبل از خرید، یک تور آنلاین بگیرید یا نسخه آزمایشی رایگان را دانلود کنید.

شما می خواهید ببینید که آیا صفحات برنامه به طور منطقی طراحی شده اند، راه اندازی برای شما هماهنگ خواهد بود و آیا ویژگی های آن می تواند نیازهای مالی شما را تامین کند. همه نرم افزارهای مالی برنامه ها و ویژگی های مشابهی را ارائه نمی دهند مانند توانایی پیدا کردن نرخ  وام و پیوند با حساب PayPal.  

برای به دست آوردن بهترین معامله در برنامه مدیریت پول و مالیات، نام برنامه را همراه با “coupon” در Google تایپ کنید و قیمت ها را مقایسه کنید. بسیاری از سایت ها کدهای الکترونیکی “coupon” را ارائه می دهند که در خرده فروشان آنلاین مانند Amazon.com و Yahoo.Shopping.com خوب عمل می کنند.

برنامه های مدیریت پول

این برنامه های مالی را می توان به صورت آنلاین یا در فروشگاه ها خریداری کرد یا در ازای هزینه ای دانلود کرد و سپس بر روی کامپیوتر نصب کنید. از آنجایی که اطلاعات فقط در رایانه شماست، این برنامه ها برای هر شخصی که بخواهد حریم شخصی خود را تضمین کند، ایده آل هستند.

فقط به یاد داشته باشید برای اطمینان از حفاظت اطلاعات خود در مقابل آسیب سیستم، به طور منظم از کامپیوتر خود بر روی دیسک سخت بک آپ بگیرید.

 برنامه های محبوب عبارتند از:

 AceMoney 
 
Account Xpress 
 
HomeBookkeeping 
 
ICash 
 
Microsoft Money 
 
Moneydance
 
QuickenStarter

 

 سایت های مدیریت مالی مبتنی بر وب.

 این سایت ها اطلاعات خود را آنلاین ذخیره می کنند. یک حساب کاربری رایگان باز کرده و اطلاعات مالی خود را بر روی صفحه مدیریت پول در یک فضای محافظت شده با امنیت خصوصی تایپ کنید. این سایت ها از طریق تبلیغات و سایر استراتژی های بازاریابی پول دریافت می کنند.

خبر خوب این است که اطلاعات شما با استفاده از رمز عبور شما از هر کامپیوتر قابل دسترسی است. و اگر کامپیوتر شما شکست خرد، اطلاعات شما تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت. این سایت ها برای افرادی که نمی توانند هزینه برنامه گران قیمت را بپردازند و یا می خواهند ببینند آیا کمک های مبتنی بر وب برای نیازهای مالی آنها کافی است، ایده آل هستند. . جوانب منفی: چیزی را که برای آن پرداخت می کنید دریافت می کنید، و بسیاری از مردم می خواهند بدانند که چگونه امنیت اطلاعات آنها بر روی سرور شخص دیگری تضمین می شود. سایت های محبوب عبارتند از:

 Ace Money Lite

 Buddi 
Clear Checkbook 
 
Cashbox 
 
Financial Fate 
 
Geezeo
 
Mint 
 
Quicken Online
 
Wesabe

 

برنامه های آماده سازی مالیاتی.

این برنامه های مبتنی بر کامپیوتر، شما را از طریق آماده سازی بازپرداخت های مالیاتی راهنمایی می کند و کمک می کند تا نتایج را به صورت الکترونیکی با IRS و ادارات مالیاتی دولتی بسنجید. اگر بازده شا نسبتا ساده است و می خواهید برای صرفه جویی در هزینه سالانه با استفاده از خدمات مالیاتی آماده سازی شوید، این برنامه ایده آل می باشد با این حال، ممکن است بخواهید خرید برنامه را تا زمان اعمال تغییرات در کد مالیاتی  سال 2009 و به روز شدن برنامه ها، به تاخیر بیندازید.

برنامه های محبوب:

 CompleteTax 

 H&R Block’s TaxCut 

 OLT Online Taxes 

 TaxBrain 1040 

 TaxEngine 

 TaxSlayer 

 TurboTax


منبع: How to Choose and Use Financial Software
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: