مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

معرفی 6 برنامه کاربردی به منظور افزایش بهره مندی اندروید(1)

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

 

بخش اول

در حال حاضر گوشی شما، دستیار شخصی شما است، و مانند هر دستگاهی، به مجموعه ای از ابزار مناسب نیاز دارد تا کار خود را به طور موثر انجام دهد.

خبر خوب اینکه، به عنوان یک کاربر آندروید، کمبود گزینه های افزایش بهره وری را ندارید. بر خلاف سایر سیستم عامل های موبایل، Android به شما امکان سفارش سازی و کنترل رابط کاربری اصلی را به منظور تناسب با نیازمندی هایتان می دهد. و در حالی که ابزارهای پیشرفته UI تمایل به هدف قرار دادن جمعیت قدرتمند را دارند، دیگر لازم نیست برای استفاده از آنچه آنها ارائه می دهند تبدیل به یک رابط شوید.

در ادامه به معرفی شش برنامه نوآورانه که دستیار فن آوری مورد علاقه شما را تقویت می کند و به پتانسیل کامل بهره وری آن کمک می کند، می پردازیم.

1-    Snap Swipe Drawer

قیمت: رایگان

ویدجت صفحه اصلی اندروید مدتهاست که یکی از ویژگی های مفید و کم هزینه پلتفرم است . اگر با آنها آشنا نیستید، این ویدجت ها اساسا پنجره های زنده ای درون برنامه ها می باشند که دیدن و ارتباط با انواع خاصی از داده ها را آسان تر می کند به عنوان مثال، پیمایش صندوق پستی خود، و یا دیدن رویدادهای آینده در تقویم خود، همه بدون نیاز به باز کردن برنامه مربوطه و یا انجام هر گونه تلاشی انجام می شود.

با  Snap Swipe Drawer، شما می توانید ویدجت های خود را از صفحه اصلی رها کنید و از هر نقطه از سیستم به آنها دسترسی داشته باشید. این برنامه یک کشوی دوم (مشابه کشو اطلاعیه ها) در بالای گوشی شما ایجاد می کند، به جای هشدار از ویدجت ها پر شده است - و پس از آن شما می توانید در حین انجام کار بر روی سند، مرور وب و یا انجام هر کار دیگری بر روی دستگاه، به آن نگاه کنید. درست همانند صفحه اصلی شما، می توانید انتخاب کنید تعداد کمی از آنها در لیست باشد یا هر تعدادی ویدجتی که می خواهید در آن قرار بگیرد و آنها را به هر ترتیبی که دوست دارید مرتب کنید.

 به طور پیش فرض، کشوی ویجت سفارشی، هنگامی که از طرف راست صفحه نمایش کشیده شود نمایش داده خواهد شد (و زمانی که از هر جای دیگری کشیده شود کشوی اطلاعیه ها به طور منظم ظاهر می شود). شما می توانید مکان " trigger zone" را سفارشی کنید، و همچنین می توانید برنامه را طوری تنظیم کنید تا به کشیده شدن به سمت بالا نیز پاسخ دهد - چیزی است که می تواند به ویژه در دستگاه های بزرگ مفید باشد، جایی که شما همیشه نمی توانید تنها با یک دست به بالای صفحه نمایش برسید.

2-    Boomerang Notifications

قیمت: رایگان

این ویژگی ازAndroid O  در سال جاری شامل قابلیت هایی است که من برای مدت طولانی در نظر گرفته ام : توانایی تعویق اعلان ها و نمایش مجدد آنها بعد از یک دوره زمانی، مشابه آنچه شما می توانید با ایمیل در صندوق ورودی Google انجام دهید.

اکثر افراد احتمالا Android O را در گوشی های خود دریافت نمی کنند (به استثنای صاحبان پیکسل و نکسوس، برای آنها عرضه های به موقع، بخشی از بسته است). اما نترسید: در حقیقت با کمک یک برنامه شخص ثالث، می توانید هشدارهای خود را به طور لحظه ای شروع کنید.

Boomerang Notifications را نصب کنید، و هر زمان که انگشت خود را کشیدید، گزینه ای برای تعویق یک اعلان خواهید داشت. (گزینه به طور پیش فرض در پنل اطلاع رسانی شما، 10 ثانیه طول می کشد، اما شما می توانید آن را به هر مدت زمان که دوست دارید گسترش دهید.) شما می توانید این اعلان را بعدا در همان روز، گاهی اوقات در روز بعد یا به یک تاریخ و زمان در آینده موکول کنید. به نظر می رسد سومین، عملی ترین و به احتمال زیاد تنها گزینه ای است که شما می خواهید استفاده کنید.

و اگر فقط می خواهید دستوراتی برای نوع خاصی از اعلان ها را ببینید - آنهایی که مربوط به ایمیلها و پیامها می باشند - می توانید Boomerang را به گونه ای پیکربندی کنید که تنها برای تعداد محدودی از برنامه های خاص ظاهر شوند.

آخرین یادداشت: همانطور که روند راه اندازی اولیه شما را مطلع خواهد کرد، اطلاعیه های Boomerang توسط محققان دانشگاه کاردیف مبنی بر مطالعه نحوه استفاده از اعلان های برنامه گوشی های هوشمند ارائه می شود. اگر از این برنامه استفاده می کنید، پاسخهایتان به عنوان یک ناشناس دریافت می شود و بعنوان بخشی از این تحقیق استفاده خواهد شد. محققان می گویند آنها محتوای اطلاع رسانی شما و یا هر گونه اطلاعات قابل شناسایی شخصی را جمع آوری نمی کنند - و در واقع، هیچ اطلاعاتی در حال حاضر در حال جمع آوری نیست.

با ادامه این مقاله در بخش بعدی با ما همراه باشید.


منبع: 6 efficiency-enhancing Android apps
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: