مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

ویندوز 10 کامپیوترهای زیادی را منسوخ کرده است.

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

ویندوز 10 تا 14 اکتبر 2025 پشتیبانی خواهد شد، مگر اینکه سیستم شما Clover Trail CPU داشته باشد.

مایکروسافت آخرین نسخه ویندوز 10 خود را در اوایل امسال منتشر کرد. نام Creators Update، این نسخه از ویندوز را بزرگتر از آنچه می باشد جلوه می دهد. این موضوع واقعا یک گام کوچک به جلو است. اما حدود 10 میلیون از مشتریان ویندوز 10 باید با یک موضوع ناخوشایند مواجه شوند، سیستم های آنها نمی توانند به Creators Update به روز رسانی شوند.

تمام کسانی که لپ تاپ ویندوز8.x را در سال 2013 یا 2014 با یک پردازنده Intel Clover Trail خریداری کرده اند، سعی کرده اند کامپیوتر خود را با  March 2017 Creators Update به روزرسانی کنند، نسخه 1703، اما متاسفانه نتوانستند موفق شوند و با این پیام روبرو می شدند: "ویندوز 10 دیگر در این رایانه پشتیبانی نمی شود"

با این حال، این موضوع پایان راه برای دستگاه سه ساله شما نیست. منظورم این است که شما همیشه می توانید آخرین نسخه ویندوز 10 را در رایانه خود نگه دارید. این به آن معنا نیست که مستقیما به یک صفحه آبی دائمی مرگ بروید. در ضمن، مایکروسافت در نهایت برخی از این گفته ها را رد کرده است و اعلام کرد در حالی که نمی توانید این دستگاه ها را آپدیت کنید، هنوز می توانید پچ های امنیتی دریافت کنید.

در حال حاضر، این یک شرکت غول پیکر با قلب بزرگ است.

یادم می آید زمانی که مایکروسافت "ارتقاء" را به ویندوز 10 ما متصل کرد. در آنجا با یک سیستم در پایین ترین حد از سازگاری سخت افزاری ویندوز 10 بودم. ممکن است درباره ارتقاء به ویندوز 10 شک و تردید داشته باشید اما مایکروسافت خیلی مقاوم می باشد.

بعضی از مردم به من گفتند که از نظر من مایکروسافت از سخت افزارهای قدیمی پشتیبانی نمی کند. این چرند است و من به شما می گویم چرا.

شما ممکن است متوجه شده باشید که فروش کامپیوتر سال ها است که کاهش یافته است. می دانید چرا؟ رایانه های شخصی برای سالها عمر می کنند.  من هنوز کامپیوترهای زیادی را اجرا می کنم که بیش از یک دهه قدیمی هستند.

اگر نشکسته باشد نیازی به تعمیر ندارد. با این حال بهتر است پول IT خود را صرف آن نکنید. رایانه های شخصی گوشی های هوشمند نیستند که در دو تا چهار سال بمیرند. انتظار دارم که رایانه های شخصی من حداقل ده سال عمر کنند، به ویژه هنگامی که لینوکس روی آنها اجرا می شود.

اما چه چیزی انتظار دارم؟ البته ویندوز 10 نیاز به سخت افزار بیشتری نسبت به سیستم های قدیمی تر دارد. اما به من بگویید چه چیزی ویندوز 10 را به رایانه های شخصی اضافه می کند که ارزش آن را دارد؟ من نمی توانم چیزی را تصور کنم ، برای من ویندوز 7 هنوز بهترین نسخه ویندوز است. البته مایکروسافت از شما می خواهد دیگر از ویندوز 7 استفاده نکنید. مردم به من می گویند " نه، نه، ما نیاز به سخت افزار جدید و قدرتمند برای مقابله با سیستم عامل های فعلی و برنامه های کاربردی داریم."

واقعا؟ ببخشید اگر چیزی را از دست دادم، اما مگر ما برنامه های خود را به cloud نمی بریم؟  مطمئنا، اگر شما در حال ویرایش فیلم ها روی کامپیوتر خود هستید، به قدرت نیاز دارید. اما من می توانم 99٪ کار خود را در یک ARM-powered Chromebook با 2 گیگابایت RAM انجام دهم. بنابراین شرط می بندم شما هم می توانید.

بنابراین مایکروسافت به من بگویید ، چرا نمی توانید به طور کامل ویندوز 10 را بر روی این رایانه های قدیمی  پشتیبانی کنید؟ آنها آنقدرها هم قدیمی نیستند و می توانند نسخه های قبلی را اجرا کنند.

صادقانه بگویم، نسل اول Clover Trail  عجیب بود. واحد پردازش گرافیکی در PC Clover Trail از روز اول تحت فشار قرار گرفت. با این حال، مایکروسافت از صاحبان Clover Trail  خواست تا به ویندوز 10 ارتقاء یابند.

من فقط از مایکروسافت خوشم نیامد که این گونه به مشتریان پاسخ می دهد. آنهایی که با عدم آگاهی به ویندوز 10 ارتقا می یابند. به نظر من، مایکروسافت تنها وعده ضمنی برای این مشتریان ایجاد کرده است و این وعده را شکسته است، و این مشتریان مستحق بهتر از این ها هستند.

اما، در آینده، چرا باید باور داشت که مایکروسافت من را رها نخواهد کرد ، ایا در دوره بعدی چیپ های قدرتمندی وجود خواهد داشت؟

بله گرفتم. مایکروسافت همیشه نمی تواند از سخت افزار قدیمی پشتیبانی کند. اما شاید مایکروسافت باید مدل کسب و کار خود را با توجه به این واقعیت که سخت افزار امروز به همان اندازه که سخت افزار دسامبر گذشته تغییر نکرده است، سازگار کند. و شاید، هنگامی که یک سیستم عامل جدید را معرفی می کند که به سخت افزار قدرتمندتری نیاز دارد ، باید چندین ویژگی جدید که ارزش ارتقاء به نسخه جدید را داشته باشد را نیز به نسخه خود اضافه کند.

یا شاید شما دوست داشته باشید که من به شما یک Chromebook خوب معرفی کنم یا پیشنهاد کنیم که از لینوکس بر روی رایانه خود استفاده کنید . من فکر می کنم شما بسیار شادتر خواهید بود اگر برنامه های مبتنی بر ابر را اجرا کنید، دیگر چیزی را با پیشنهاد ویندوز adieu از دست نخواهید داد.


منبع: Windows 10 is making too many PCs obsolete
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: