مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

نکات سریع WINDOWS 10: چگونگی از حریم خصوصی تان محافظت کنید(2)

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

بخش دوم

حساب مایکروسافت را برای حساب محلی متصل کنید                     

هنگامی که از حساب مایکروسافت خود برای ورود به ویندوز 10 استفاده می کنید، قادر به همگام سازی تنظیمات خود با تمام دستگاه های ویندوز خواهید بود. بنابراین به عنوان مثال، هنگامی که تنظیمات خود را بر روی یک کامپیوتر رومیزی تغییر می دهید، این تغییرات نیز در لپ تاپ شما بعد از ورود به سیستم ایجاد خواهد شد.

اما شاید نخواهید مایکروسافت این اطلاعات را در مورد شما ذخیره کند. و شاید بخواهید روابط خود را تا آنجا که ممکن است با هر فروشگاه مایکروسافت قطع کنید. در این صورت، بهترین شرط بندی شما استفاده از یک حساب محلی به جای استفاده از حساب کاربری مایکروسافت است.

  انجام این کار ساده است، به  Settings > Accounts > Your info  بروید و   “Sign in with a local account instead” را انتخاب کنید. یک ویزارد راه اندازی می شود. دستورالعمل های آن را برای ایجاد و استفاده از یک حساب محلی دنبال کنید. به یاد داشته باشید زمانی که این کار را انجام می دهید، قادر نخواهید بود از ذخیره سازی OneDrive مایکروسافت استفاده کنید یا برنامه ها را از فروشگاه ویندوز دانلود و نصب کنید.  با این حال، می توانید برنامه های رایگان را از فروشگاه ویندوز دانلود و نصب کنید.

اگر Windows 10 Anniversary(Creators) Update  دارید

درباره Windows 10 Anniversary/Creators Update خبر بدی داریم، تنظیمات روشن / خاموش ندارد. با این حال، این بدان معنا نیست که شما نمی توانید کورتانا را خاموش کنید - فقط زحمت بیشتری دارد. اگر از هر نسخه از ویندوز 10 به غیر از نسخه اصلی استفاده می کنید، شما می توانید ازGroup Policy Editor استفاده کنید تا آن را خاموش کنید. با تایپ gpedit.msc در کادر جستجو،Group Policy Editor  را راه اندازی کنید. سپس به این مسیر  بروید :

Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Search > Allow Cortana

آن را به حالت "disabled" تنظیم کنید.

اگر نسخه Home داشته باشید، باید در Registry رکورد کنید. قبل از انجام این کار، یک Point Restore ایجاد کنید به طوری که اگر چیزی اشتباه پیش رفت، بتوانید بازیابی کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید:

        ·            Regedit را در کادر Search تایپ کنید، و برای اجرای Registry Editor بر روی Enter کلیک کنید.

        ·            به کلید برو

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Windows Search.

        ·            DWORD را ایجاد کنید ، با راست کلیک کردن بر روی Windows Search، و انتخاب New> DWORD (32-bit) Value به AllowCortana مقدار دهید. در فیلد Name، AllowCortana  را تایپ کنید.

        ·            بر روی مقدار AllowCortana دو بار کلیک کنید. و بر روی کادر داده  Value  مقدار 0 را تایپ کنید.

        ·            اگر کلید Windows Search در Registry Editor ظاهر نمی شود، به مسیر زیر بروید.

 HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows

         بر روی کلید، راست کلیک کنید و New > Key را انتخاب کنید. نامی همانندNew Key #1 داده خواهد شد. روی آن راست کلیک کنید، Rename را          انتخاب کنید، و سپس درون کادر Windows Search را تایپ کنید. سپس روی کلید Windows Search که همین الان ایجاد کرده اید راست کلیک          کرده و همانطور که در بالا ذکر شد، مقدار  AllowCortana DWORDرا ایجاد کرده و بر روی 0 تنظیم کنید.

شما باید از حساب ویندوز خود خارج شوید و مجددا وارد سیستم شوید (یا ویندوز را مجددا روشن کنید) تا تنظیمات را تأیید کند.

توجه داشته باشید که حتی اگر Cortana را خاموش کنید، هنوز هم اطلاعاتی که در مورد شما در هنگام استفاده از آن یاد گرفته را در کلود ذخیره کرده است. اگر می خواهید تمام یا بخشی از آن را حذف کنید، قبل از اینکه Cortana را خاموش کنید، موارد زیر را انجام دهید:

بر روی کادر Search کلیک کنید، و سپس بر روی نماد Settings کلیک کنید، این مسیر شما را به تنظیمات Cortana می برد. بر روی "Change what Cortana knows about me in the cloud"  کلیک کنید، اگر میخواهید تمام مواردی را که Cortana در مورد شما می داند را حذف کنید، به پایین صفحه بروید و روی دکمه Clear کلیک کنید.

اگر تصمیم گرفتید کورتانا را به طور کامل از بین نبرید، اما می خواهید بعضی از راه هایی را که به حریم خصوصی شما حمله می کند محدود سازید، شما می توانید آن را از روی صفحه ای که وقتی بر روی "Change what Cortana knows about me in the cloud"  کلیک می کنید، ظاهر می شود انجام دهید. برای مشاهده و حذف آنچه Cortana در مورد مکان شما می داند، بر روی لینک "Bing Maps" موجود در صفحه، کلیک کنید. برای بازبینی و حذف سابقه جستجو خود بر روی "Search History" کلیک کنید. برای غیرفعال کردن سرویس های مختلف که Cortana به منظور اشتراک گذاشتن اطلاعات با آنها ارتباط برقرار می کند مانند Dynamics CRM، LinkedIn و Office 365، بر روی لینک "notebook connected services page"  ، کلیک کنید.

آیا منطقی است که Wi-Fi Sense را خاموش کنیم؟

یکی از ویژگیهای ویندو 10 که مفهموم آن به درستی درک نشده است، Wi-Fi Sense است. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد به راحتی اتصالات Wi-Fi را به اشتراک بگذارند، اما برخی معتقدند که این ویژگی برای دوستان این شرایط را ایجاد می کند تا بر روی شبکه خود وارد شوند و اعمال نابکارانه انجام دهند.

واقعیت این نیست. آنچه این ویژگی انجام می دهد این است که اجازه می دهد پهنای باند شبکه خود را با افراد خاصی به اشتراک بگذارید، در حالی که اطمینان حاصل می کنید که آنها نمی توانند بر کل شبکه شما حکم فرمانی کنند. این ویژگی همچنین می تواند به طور خودکار شما را به شبکه های Wi-Fi متصل کند که دوستانتان با شما به اشتراک گذاشتند

اگر هنوز درباره Wi-Fi Sense نگران هستید، می توانید آن را خاموش کنید. برنامه Setting را راه اندازی کنید و بهNetwork & Internet > Wi-Fi > Manage Wi-Fi Settings  بروید. در این قسمت می توانید تمام تنظیمات کنترل و نحوه استفاده Wi-Fi Sense را پیدا کنید.

برای قطع اتصال با شبکه های به اشتراک گذاشته شده با شما توسط دوستان، نوار را برای "Connect to suggested open hotspots"  و "Connect to networks shared by my contacts"  از روشن به خاموش تغییر دهید. برای متوقف کردن اشتراک شبکه های Wi-Fi که وارد شدید به بخشی با عنوان  "For networks I select, share them with my" بروید، سپس علامت مخاطبین Outlook.com، مخاطبین اسکایپ و دوستان فیس بوک را بردارید.

چه کارهای دیگری باید انجام دهید؟

همه اینها نباید بیش از پنج یا ده دقیقه طول بکشد و برای محافظت از حریم خصوصی خود، یک معامله بزرگ انجام دهید. با این حال، اگر می خواهید کار بیشتری را در حوزه های حفظ حریم خصوصی انجام دهید، توصیه دیگری است که می توانید انجام دهید.

برنامه Settings را راه اندازی کنید و بر روی Privacy کلیک کنید. در سمت چپ صفحه نمایش، زمینه های مختلفی را مشاهده خواهید کرد که در آنجا می توانید اطلاعات بیشتری درباره حریم شخصی کسب کنید -- برای مثال، شما می توانید بر روی "Account info" کلیک کنید تا برنامه ها از دسترسی به نام، عکس و اطلاعات حساب دیگر شما دسترسی نداشته باشند. ؛ یا "Call history" را کلیک کنید تا برنامه ها به تاریخچه تماس شما از اسکایپ دسترسی نداشته باشند.


 هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: