مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

نرم افزاری مدیریت کسب و کار (BPM) چیست؟

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

نرم افزار BPM (BPMS) ابزار اتوماسیون صنعتی است. این نرم افزار به شما کمک می کند تا فرآیندهای روزمره خود را برای شناسایی و از بین بردن تنگناها طراحی کنید، هزینه های شرکت را کنترل کنید، فرآیندهای روزانه خود را تا حد ممکن کارآمد کنید و اثربخشی افراد درگیر در فرایندهای خود را تضمین کنید.

Ultimus Adaptive BPM Software Suite  بر اساس چهار روش اصلی است:

·        مدل سازی - روند پردازش خود را محاسبه کنید و زمان و هزینه مورد نیاز برای اجرای فرآیند را اندازه گیری کنید.

·        اتوماسیون - فرایند خود را از یک فرآیند دستی به فرایند الکترونیکی تکمیل کنید که در آن داده ها در فرم های وب جمع آوری شده و به راحتی به / از برنامه های شخص ثالث موجود منتقل شده اند.

·        مدیریت دید جامعی نسبت به فرآیندهای خود، داده های کسب و کار در آن فرایندها، و کارآیی شرکت کنندگان بدست آورید.

·        بهينه سازي - چگونگی تبدیل فرایند کسب و کار روزمره به فرآیندی کارآمدتر، با ارزش تر و کنترل ورود داده ها و خطاهای برنامه کاربردی را یاد بگیرید.

مزایای راه حل های مدیریت کسب و کار چیست؟

راه حل مدیریت فرآیند کسب و کار (BPM) برای نیازهای شرکت با هماهنگی اهداف کسب و کار، با توجه به ایجاد ارزش از طریق ابتکارات تغییر فرآیند شروع می شود. این همبستگی منجر به درک کامل و طراحی فرایندهای نمایشی که معمولا به دنبال یک چارچوب استاندارد صنعتی است، می شود.

یک بنیاد مبتنی بر BPM ، مدیریت کامل چرخه فرایندهای تجاری، یکپارچه سازی در سراسر فن آوری ها و بهره وری در میان مردم، فرایندها و فن آوری ها را ارائه می دهد.

بسیاری از راه حل های موجود در بازار امروز، به سادگی نمی توانند راه حل شما را ثابت کنند. بر خلاف راه حل های خاص،  ERP، مدیریت اسناد و یا راه حل مبتنی بر چارچوب، راه حل های مدیریت فرایند کسب و کار به منظور رسیدگی به نیازهای آینده شما با یک راه حل انعطاف پذیر و کارآمد طراحی و ساخته شده اند :

        ·            حداکثر کاهش هزینه ها، رشد را فراهم می کند، تغییر مدیریت ها و استراتژی کسب و کار یکپارچه را اجرا می کند.

        ·            ادغام یکپارچه سازمانی را برای مقیاس و گسترش کنترل مدیریت در سراسر فناوری فعال می کند.

        ·            مدیریت ها به طور موثر به عنوان الزامات، قوانین، فرآیندها و مقررات تغییر می کنند؛

        ·            محیطی ساخت یافته اما قابل تنظیم را برای گسترش سایر نیازهای صنعت و فرآیند اتوماسیون برای کاهش هزینه های آموزشی فراهم می کند.

        ·            اجازه می دهد تا از فرآیندهای اداری تنها برای توسعه بیشتر BPM برای کسب ارزش بیشتر استفاده شود.

 تفاوت بین نرم افزار BPM و نرم افزار WORKFLOW چیست؟

نرم افزار WORKFLOW به سادگی وظایف را از فردی به فرد منتقل می کند. به عنوان مثال، فرایند بررسی سند، جایی که یک سند از یک شخص به شخص بعدی منتقل می شود. وقتی همه افراد علاقه مند سند را مرور کردند، روند کامل می شود. Business Process Management Suite (BPMS) نرم افزار WORKFLOW را به یک سطح کاملا جدید در چندین راه می پذیرد:

·        از دیدگاه فنی، فرآیند کسب و کار شامل یکپارچگی بدون کد با سیستم های موجود، قوانین تجاری، گیرندگان، اطلاعات کسب و کار، فرم ها و قالب ها است.

·        Ultimus Adaptive BPMS ، نه تنها توانایی مسیریابی موتور را فراهم می کند، بلکه همچنین توابع حیاتی چرخه عمر را فراهم می کند از جمله:

ü     مدل سازی فرآیند - شبیه سازی یک فرایند قبل از اتوماسیون

ü     موتور قوانین مجتمع تجاری - قوانین فرآیند کسب و کار را می توان ایجاد کرد و به طور جداگانه از فرآیندهای کسب و کار فرعی به روز رسانی کرد.

ü     طراح قالب جعبه - اجازه ساخت آسان فرم ها برای شبیه سازی اسناد آفلاین فعلی شما را می دهد.

ü     شبیه سازی فرآیند - به شما این امکان را می دهد که فرآیندهای کسب و کار خود را همانطور که کاربران نهایی شما از فرایندها استفاده می کنند، تست کنید.

ü     روشهای بهینه سازی فرآیند اخذ شده - پشتیبانی از Lean Six Sigma

ü     نظارت و گزارش فعالیت تجاری میدان دید برای هر فرایند ضروری است.

اگر ابزارهای دیگر WORKFLOW همانند BIZTALK، MOSS، WF را دارید، چرا به BPMS نیاز دارید?

ابزارهای فوق BPM نیستند، آنها ابزارهای WORKFLOW هستند. ما Ultimus را طوری طراحی کرده ایم تا با آنها کار کنیم نه علیه آن. توسعه، ساخت، اتوماسیون و ادغام فرآیندهای کسب و کار با BPMS به یک شرکت اجازه می دهد که زمان و هزینه های خود را صرفه جویی کند (بهینه سازی فرآیندهای دستی روزانه به فرایندهای الکترونیکی آسان در استفاده، کارآمد و قابل ردیابی). برعکس، صرفه زمان برای ساختن قوانین واقعی کسب و کار مسیریابی معماری، کارکنان شرکت شما را از صلاحیت اصلی خود دور می کنند. ابزارهایی مانند WF و MOSS نه تنها نیاز به ساخت تکنولوژی WORKFLOW را دارند، بلکه به احتمال زیاد نیاز به استخدام منابع مشاوره ای برای رسیدن به این اهداف خواهید داشت. Ultimus  تقریبا دو دهه قدمت و بیش از 2000 مشتری دارد. امروزه ما در نسل هشتم هستیم. Ultimus دارای هزاران فرآیند تحت نظر ما است تا به شما در سرعت بخشیدن به عملکرد کمک کند.

چه تفاوتی بین SOFTWARE BPM و ERP وجود دارد؟

در حالی که سیستم های ERP در ایجاد یکپارچگی سیستم ها و برنامه های کاربردی، مزیت های بزرگی می توانند ارائه دهند، بینش و دید به فرآیندهای ERP محدود است.  علاوه بر این، در اقتصاد و بازار امروز، به دلایل گوناگون، در تصمیم گیری برای به کارگیری سیستم های جدید، باید سریعا عمل کرد (هزینه، منابع، مزیت رقابتی، و غیره). یک Business Process Management Software Suite نقاط قوت خود را در چهار زمینه اصلی در زمینه فرآیندهای کسب و کار ارائه می دهد:

        ·            مدل سازی فرآیند

        ·            اتوماسیون

        ·            مدیریت

        ·            بهینه سازی فرآیند

می توان استدلال کرد که مزیتی که سیستم های ERP ارائه می دهند این است که آنها به طور موثر مدیریت و اتوماسیون فرایند را مدیریت می کنند اما نیازی به برنامه ریزی گسترده و برنامه های طولانی پروژه نیست که بسیاری از سیستم های نرم افزاری BPM انجام می دهند. یک BPMS  همانندUltimus Suite نه تنها قابلیت های اتوماسیون  workflow را فراهم می کند، بلکه توانایی اتوماسیون و مدیریت فرآیندهای کسب و کار را با کمی تا بدون نیاز به برنامه نویسی ارائه می دهد. علاوه بر این، نرم افزار BPM توانایی ارائه تجزیه و تحلیل فرایند را، قبل و بعد از فرآیند کسب و کار، که یک تمایز واقعی از ERP است را دارد. با داشتن توانایی "یک گام به عقب" روز به روز کسب و کار خود و تجزیه و تحلیل فرایندهای کسب و کار، در تنگناها، ناکارآمدی، و کنترل هزینه، شما را قادر می سازد که تلاش های خود را در زمینه اتوماسیون انجام دهید و بازده سرمایه گذاری  (ROI) را که مدیران شرکت شما می خواهند، ارائه دهند.

 


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: