مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

برترین زبان های برنامه نویسی قسمت دوازدهم: دات نت (۲)

نوشته شده توسط: محمدجواد ازادمهر
در تاریخ:

دات نت برای شروع

از زمان معرفی دات نت  توسط مايکروسافت در تابستان 2000 ، تعداد زيادی از علاقه مندان به دنيای گسترده کامپيوتر خصوصا" طراحی و پياد ه سازی نرم افزار، همواره با اين سوال مواجه بوده و هستند  که دات نت چيست و استفاده از آن چه  دستاوردهائی را برای استفاده کنندگان بدنبال خواهد داشت ؟ اجازه دهيد تعريف دات نت را عينا" از خود مايکروسافت نقل و قول نمائيم :" دات نت ، پلات فرم مايکروسافت برای سرويس های وب XML است " . بمنظور شناخت تمامی ابعاد دات نت لازم است به موارد زير نيز توجه گردد :

دات نت ، پلات فرمی  جديد بمنظور پياده سازی و بکارگيری برنامه های مديريت يافته ، شی گراء و پيشرفته است .

بمنظور پياده سازی  برنامه های دات نت می توان از زبان های برنامه نويسی متفاوتی استفاده کرد (کد توليد شده توسط  کمپايلر ، Runtim دات نت خواهد بود ) . 

دات نت ، کتابخانه  کلاس  گسترده ای  را ارائه می نمايد.

دات نت ، روشی جديد بمنظور پياده سازی برنامه  تحت ويندوز ( Desktop application )  را  با استفاده از کلاس های فرم های ويندوز ، ارائه می نمايد .

دا ت نت، امکان تشريح خودکار عناصر نرم افزاری را  ارائه و حمايت می نمايد .

دات نت ، امکاناتی نظير : ارتباط بين زبان ها ، عناصر مستقل از زبان برنامه نويسی  با قابليت استفاده مجدد و توارث در بين زبان ها را ارائه می نمايد .

دات نت ، روش جديدی برای پياده سازی برنامه های مبتنی بر مرورگر ( برنامه های وب ) را با استفاده از کلاس های ASP.NET ، ارائه می نمايد.

کلاس های ADO.NET مربوط به دات نت ، يک معماری جديد غير متصل برای دستيابی به داده ه از طريق اينترنت را ارائه می نما يند  .

دات نت ، امکان ايجاد سرويس های وب XML مستقل از پلات فرم را با استفاده از استانداردهائی نظير :

SOAP)Simple Object Access Protocol) و WSDL)Web Service Description Langauge ) ارائه می نمايد .

دات نت، يک معماری جديد برای پياده سازی و بکارگيری اشياء راه دور را ارائه می نمايد .

دات نت ،  تکنولوژی ها ی متعددی از ويندوز را حمايت می نمايد.

بنظر حکايت دات نت همچنان ادامه و ما با واقعيتی بسيار بزرگ و توانمند روبر هستيم . برای شرکت مايکروسافت مهمترين تحول پس از عرضه ويندوز ، معرفی دات نت است . پياده کنندگان نرم افزاری که تمايل به استفاده از پلات فرم فوق را دارند ، می بايست بسرعت با چارچوب و مفاهيم اوليه آن آشنا شده تا زمينه استفاده معقول و منطقی از آن فراهم گردد.منبع: armanet
برچسب ها: دات نت - برنامه نویسی - ویژال -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: