مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

برترین زبان های برنامه نویسی قسمت دهم : C++

نوشته شده توسط: محمدجواد ازادمهر
در تاریخ:

زبان سی پلاس پلاس یک زبان برنامه نویسی با ویژگی های سطح بالا بودن ، شی گرا بودن ، همه منظوره بودن و چند رگه بودن (:که از برنامه‌نویسی رویه‌ای، تجرید داده‌ها و برنامه‌نویسی شیءگرا پشتیبانی می‌کند) است که قابلیت های سطح پایین و سطح بالا بودن را داراست وبه جرات میتوان گفت این زبان بهترین زبان برنامه نویسی است و تمام جهان بسیاری از متخصصان و برنامه نویسان مطرح از این زبان به منظور طراحی و تولید برنامه های مورد نظر خود استفاده میکنند .

این زبان به طور ترجمه شده با پشتیبانی از برنامه نویسی ساخت یافته ، برنامه نویسی شی گرا و برنامه نویسی جنریک است و دارای قابلیت هایی نظیر : انواع داده ایستا ، نوشتار آزاد و چند مدلی بودن است.

همچنین این زبان از برنامه سازی شئ بنیاد است و به شاید به همین دلیل است که سی پلاس پلاس و سی (نسخه قبلی سی پلاس پلاس ) از پرطرفدارترین زبان های برنامه نویسی تجاری محسوب میشوند .

سی پلاس پلاس یک زبان سطح میانی در نظر گرفته می‌شود؛ این زبان دارای قابلیت زبان‌های سطح بالا و پایین به‌صورت هم‌زمان است.

سی پلا س پلاس در سال ۱۹۷۹ در آزمایشگاه های بل توسط بی بارنه استروپ سی (یک ریاضیذان مشهور و مستعد کانادایی ) برای بهبود دادن به زبان سی ساخته شد و ساخت این زبان بر اساس زبان سی بوده که در ایتدا نام سی پلاس پلاس را C WITH CLASSES (سی ویت کلسز) گذاشته بوده اند اما در سال ۱۹۸۹ اسم این زبان به سی پلاس پلاس تغییر میکند و با اسم جدید در بین برنامه نویسان به موفقیت میرسد و نظر بسیاری از برنامه نویسان را به خود جلب میکند .

توسعه دادن این برنامه و عامل موفقیت این زبان و برنامه با اضافه کردن موارد زیر وابسته بود :

۱.کلاس ها

۲.توابع مجازی

۳. سربازگری عملگرها

۴.قالب توابع

۵. پردازش استثنا

همچنین این زبان در سال ۱۹۹۸ تحت نام ISO/IEC14882:1998 استاندارد شد و نسخه فعلی و فعال زبان سی پلاس پلاس با نام  ISO/IEC ۱۴۸۸۲:۲۰۱۴ استاندارد شده است .

همچنین این زبان مانند بسیاری دیگر از زبان های مشهور دنیا دارای چند ریختی بودن است که نوع های گوناگونی دارد :

۱.چند ریختی استا:چندریختی ایستا شامل گرانبارسازی تابع، گرانبارسازی عملگر، آرگومان پیش‌فرض، و قالب کلاس‌ها و تابع است

۲.چند ریختی پویا : شامل وراثت و توابع مجازی عضو است

برای تست برنامه های نوسته شده با ایت زبان نیز میتوانید با تست کردن آن هه در ویژال استدیو از وضعیت برنامه ساخته شده اطمینان حاصل کرد .


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: