مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

بررسی بهترین نرم افزار PACS

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

برای ذخیره سازی الکترونیکی موسیقی و تصاویر، کاربران رایانه ها اغلب به دلیل راحتی ذخیره سازی تصاویر و صدای با کیفیت خوشحال هستند، اما وقتی بحث تصاویر رادیولوژی و اشعه اکس در میان باشد دیگر هیچ سازشی با کیفیت وجود ندارد. ذخیره سازی تصاویر پزشکی به صورت الکترونیکی نیازمند فضای ذخیره سازی زیاد و راه حل های قابل اعتماد و با کیفیت بالایی است. PACS مخفف آرشیو عکس و نرم افزار سیستم ارتباطی است به منظور رسیدگی به تصاویر الکترونیکی حجم بالا و بزرگ، کمک به ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات طراحی شده است. شرکت ها با نرم افزارهایی که می توانند این عمل را برای رادیولوژیها انجام دهند عبارت اند از GE HealthCare, RamSoft و  Novarad.

نرم افزار بایگانی تصویر و سیستم ارتباطات : دنبال چه چیزی باشیم

PACS عمدتا برای ذخیره سازی تصاویر پزشکی استفاده می شود و امکان دسترسی حرفه ای به آن تصاویر را فراهم می کند. این سیستم می تواند اشعه های اکس، فیلم، سی تی اسکن و MRI را ذخیره کند. سیستم های PACS نیز قادر به ذخیره سازی فایل های سند هستند. بنابراین می توانید پرونده های پزشکی را همراه با تصاویر و داده ها ذخیره کنید. در زیر برخی از مسائلی بیان شده که هنگام مقایسه نرم افزارهای PACS باید به خاطر داشته باشید. 

سیستم های سازگار

سیستم های PACS توسط پروتکل انتقال DICOM، استاندارد در ارتباطات پزشکی، پشتیبانی می شود. هر سیستم PACS باید انواع تصویر را به خوبی محصولات اصلی نرم افزار پشتیبانی کند، همانند سندهای PDF و همچنین اجزای امنیتی. سیستم های PACS  خود همچنین باید با دستگاه های تخصصی تصویرپردازی و نرم افزار سازگار باشند، از جمله دستگاه های ماموگرافی و اسکنرهای PET. مطمئن شوید نرم افزار PACS که به دنبال آن هستید تمام سیستم های که استفاده می کنید را پشتیبانی می کند.

عملکرد

بسته به نوع تسهیلات یا امکاناتی که استفاده می کنید، ممکن است سیستم PACS نیاز داشته باشید که بتواند از دسترسی بی سیم و راه دور پشتیبانی کند تا متخصصین پزشکی بتوانند در صورت نیاز به فایل ها دسترسی داشته باشند. به یاد داشته باشید که شما نیاز دارید یک شبکه کاملا امن راه اندازی کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا مقدار زیادی از داده های مورد استفاده سیستم را انتقال دهد. اکثر شرکت هایی که نرم افزار PACS ارائه می دهند فروشندگان یا مشاورانی دارند که می تواند به شما کمک کند مطمئن شوید زیرساخت شما از سیستم های PACS مورد نظرتان پشتیبانی می کند و اینکه سیستم PACS بتواند از دفتر شما پشتیبانی کند.

گردش کار و مراقبت از بیمار

نرم افزار PACS می تواند در مراقبت از بیمار به چندین روش کمک کند. یک سیستم PACS خوب حاوی نرم افزاری است که به مدیریت گردش کار رادیولوژی برای انتقال بیماران به داخل و خارج از مرکز رادیولوژی به طور مؤثر و در عین حال با حفظ بالاترین استاندارد مراقبت، کمک می کند. به دنبال یک سیستمی باشید که ویژگی های اضافی آن به مراقبت از بیمار از جمله ذخیره سازی و بازیابی سوابق کمک کند .

دسترسی از راه دور به تصاویر می تواند برای بیماران تفاوت بین مرگ و زندگی باشد. و پزشکان باید بتوانند عکس هایی که در منطقه دیگری از بیمارستان یا در سایر نقاط جهان هستند را بازیابی کنند.

تطبیق پذیری

تمام متخصصین مختلفی که نیاز به دسترسی به نرم افزار PACS برای مراقبت از بیمار دارند را در نظر بگیرید. از منشی که پرستار بیمار را چک می کند و غیره ، یک زنجیره طولانی از مردم به این نرم افزار، از ایستگاه های کاری مختلف دسترسی پیدا می کنند و نیاز به دیدن دیدگاه های مختلف برای اهداف، کاملا متفاوت است. همه افراد موجود در زنجیره را در نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که سیستم انتخابی نیازهای شما را برآورده می کند.

 یک بسته خوب نرم افزاری PACS می تواند به مدیریت تصاویر رادیولوژی کمک کند و اجازه دسترسی متخصصان پزشکی که نیاز به مشاهده آنها را دارند را بدهد، و همه این ها برای یک مراقبت خوب از بیمار ضروری است. پیدا کردن بهترین نرم افزار PACS برای شما می تواند پیچیده باشد، اما گزینه های متنوعی برای تناسب با طیف وسیعی از نیازها وجود دارد. 


منبع: Best PACS Software Review
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: