مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

نرم افزار یا سرویس حقوق و دستمزد: چه چیزی برای کسب و کار کوچک شما بهترین است؟

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

هر دو کسب و کارهای کوچک و متوسط همیشه به دنبال راه هایی برای ساده کردن عملیات هستند، راهی که نه تنها هزینه های روزانه را کاهش دهد بلکه بهره وری را بهبود بخشد. حقوق و دستمزد یک بخش مشترک عملیات کسب و کار است که شما اغلب می توانید آن را به صورت الکترونیکی مدیریت کنید. بسیاری از صاحبان کسب و کار زمان بسیار زیادی را صرف مدیریت این فرآیند می کنند در حالی که می توانند از این زمان فقط برای تمرکز بر روی رشد کسب و کار خود استفاده کنند. بسته به ساختار سازمانی، ثبات مالی و انتظارات، باید جوانب مثبت و منفی هر نرم افزار حقوق و دستمزد را در مقابل خدمات آن در نظر بگیرید، همان طور که هر کدام یک تجربه کاملا متفاوتی را ارائه می دهد.

مزایای نرم افزار حقوق و دستمزد

نرم افزار حقوق و دستمزد کسب و کار کوچک، می تواند به طور کامل فرآیند ایجاد و ارسال حقوق را خودکار کند، و آن را به طور قابل توجهی برای مدیریت در طولانی مدت ساده تر می کند. داده های موجود در این برنامه های کاربردی در دست شما است، که می تواند احساس قویه امنیت را ایجاد کند. نرم افزار به طور معمول با ویژگی های متعددی همراه است که توانایی شما در سرعت پردازش حقوق را بالا می برد. این نرم افزار قادر به بایگانی و پرداخت مالیات و ادغام با دیگر مدیریت مالی یا نرم افزارهای حسابداری می باشد. هنگامی که شما نرم افزار را خریداری کردید،  معمولا هزینه کمی دارد در حالیکه سرویس های حرفه ای، به ازای هزینه پردازش حقوق و دستمزد هرکارمند، دستمزده ماهیانه ای را دریافت می کنند.

معایب نرم افزار حقوق و دستمزد

شایع ترین مشکل با نرم افزار حقوق و دستمزد برای کسب و کارهای کوچک، سرمایه گذاری مالی و زمانی می باشد. در ابتدا خرید نرم افزار پر هزینه است، و هنگامی که نرم افزار را به دست آوردید باید با ابزارها، قالب ها و ساختار برنامه پرداختی خود، آن را راه اندازی کنید. یادگیری برخی نرم افزارها بسیار دشوار است و ممکن است برای انجام تمام کاربردهایی که نیاز دارید، نیاز به ارتقا اضافی داشته باشد.

 

 

مزایای سرویس حقوق و دستمزد

سرویس حقوق و دستمزد بهترین گزینه برای کاهش مقدار زمان لازم برای راه اندازی، مدیریت و فرآیند حقوق و دستمزد کسب و کار می باشد. در این مثال، شما یک شرکت خارجی دارید که فرآیند حقوق و دستمزد را به ازای هزینه ای انجام می دهد، و از این زمان خود می توانید برای انجام فعالیت های دیگری استفاده کنید. علاوه بر این، سرویس های خارجی مطمئن می شوند علاوه بر مدیریت و ارائه به موقع گزارشات مالیاتی و ارسال آن در پایان هر سال، با هر گونه تغییری سازگار بمانید. در نتیجه با استفاده از یک سرویس خارجی، دیگر نیاز نیست راجع به تمام کارهای اداری مرتبط با حقوق و مزایا نگران باشید.

معایت سرویس حقوق و دستمزد

با همکاری با آژانس های خارجی برای پردازش حقوق و دستمزد خود، مقدار هزینه لازم برای خدمات متفاوت خواهد بود. هر چقدر سرویس ارزان تر باشد بیشتر احتمال انجام کار اضافی از سمت شما، برای پشتیبانی از سرویس وجود دارد. علاوه بر نرخ ماهیانه، همچنین مجبور به پرداخت هزینه های اضافی به ازای هر کارمندی که حقوق و دستمزد آن پردازش می شود، خواهید شد. قبل از انتخاب یک سرویس حقوق و دستمزد، تحقیقات لازم را انجام دهید، ممکن است تفاوت اساسی بین آنچه انتظار دارید سرویس مورد نظر ارائه دهد و آنچه آن سرویس در عمل ارائه می دهد، وجود داشته باشد، که به طور قابل توجهی می تواند به کاهش صرفه جویی در هزینه شرکت کمک کند.

 


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: