مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

چهار ویژگی گوگل ترنزلیت که هر روز از آن استفاده خواهید کرد.

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

دانش بیش از 100 زبان گوگل ترنزلیت می تواند به سفر بعدی شما، به اندازه گردش کار روزانه شما کمک کند. ویژگی های زیر نشان می دهد چگونه گوگل ترنزلیت می تواند به شما در تمام اسناد و یا وب سایت ها یا حتی زبان مادریتان کمک کند.

وب سایت ها را به زبان های مختلف ترجمه می کند.

گوگل ترنزلیت می تواند کلمه ها و عبارت های مجزا را تجزیه کند، البته شما می توانید کل وب سایت را به زبان مورد نظر ترجمه کنید.

فقط کل URL وب سایتی که می خواهید ترجمه کنید را در کادر متن موجود در سمت چپ صفحه خانه گوگل ترنزلیت تایپ کنید. مطمئن شوید زبان مورد نظر انتخاب شده است و بر روی Translate کلیک کنید. در یک زمان کوتاه صفحه اصلی ترجمه شده وب سایت را خواهید دید. تمام صفحات سایت تا زمانی که از طریق رابط کاربری گوگل ترنزلیت سایت را ببینید ترجمه خواهد شد. می توانید با استفاده از دکمه های موجود بر روی نوار ابزار، بین متن ترجمه شده و متن زبان اصلی، تغییر وضعیت دهید.

ترجمه اسناد و مدارک

همچنین می توانید اسناد وورد، پی دی اف ها و دیگر انواع فرمت فایل را در گوگل ترنزلیت ترجمه کنید. در زیر کادر متن، بر روی ترجمه لینک سند کلیک کنید. در صفحه بعدی،  زبان مبدا یا گزینه  Detect Language را انتخاب کنید، و زبان مورد نظر خود که می خواهید سند به آن زبان ترجمه شود. دکمه Browse را کلیک کنید، فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید تا آپلود شود. یک کپی ترجمه شده از سند بر روی مرورگر جدیدی  باز خواهد شد.

اصطلاحات شخصی خود را بسازید.

زمانی که برای ترجمه یک عبارت پیچیده به مشکل بر می خورید، می خواهید آن را بخاطر بسپارید، گوگل ترنزلیت به شما اجازه می دهد تا  هر ترجمه ای را به اصطلاحات شخصی خود اضاف کنید. بر روی آیکن ستاره زیر هر کلمه یا عبارت ترجمه شده ای کلیک کنید تا ذخیره شود، می توانید ترجمه ذخیره شده خود را در هر زمانی که می خواهید، تنها با کلیک بر روی آیکون ستاره در نوار ابزار Translate مرور کنید.

زبان انگلیسی خود را ارتقا دهید.

بسیاری از ماها هرگز فکر نمی کنیم که زبان خود را در گوگل ترنزلیت وارد کنیم. اما یک ابزار می تواند به شما کمک کند تا بیشتر راجع به زبان مادری خود یاد بگیرید. برای هر کلمه ای که در گوگل ترنزلیت وارد می کنید، تعریفی را فراهم می کند، نوع کلمه(اسم ، فعل، غیره). مترادف و نمونه هایی از کاربرد کلمه در جمله. بسیار شبیه به یک فرهنگ لغت و اصطلاحنامه ترکیبی است، به شما اجازه می دهد تا با کلمه ها و عبارات نا آشنا، آشنا شوید و ارتباطات نوشتاری خود را ارتقا دهید.


۱ دیدگاه


نویسنده: حامدی | ۱۱ مرداد ۹۶ در ساعت ۱۷:۱۴:۴۳

ولی برای زبان فارسی ضعیف عمل میکنهدیدگاه خود را ثبت کنید: