مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

نقد و بررسی بهترین نرم افزار آنتی ویروس(4)

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

 بخش چهارم 

بهترین آنتی ویروس ویندوزXP

ویندوز XP یک سیستم عامل انقلابی برای مایکروسافت بود که محبوبیت زیادی در میان کسب و کار عمومی ایجاد کرده است. ویندوز XP ثابت کرد بسیار توانا، بصری و محبوب ترین سیستم عامل مایکروسافت در 10 سال گذشته، حتی پس از انتشار ویندوز ویستا و 7 می باشد. حالا که مایکروسافت به روزرسانی پشتیبانی و امنیت ویندوز را متوقف کرده است، اگر می خواهید سیستم عامل XP شما همچنان اجرا شود، محافظت در برابر نرم افزارهای مخرب حیاتی است. بدون نرم افزار آنتی ویروس XP، نسبت به سایر کاربران در معرض خطر بیشتری هستید و کامپیوتر شما در مدت زمان کوتاهی می تواند به طوکلی غیر قابل استفاده شود.

نتایج آزمون

اولین چیزی که برای هر نرم افزار آنتی ویروس باید در نظر بگیریم توانایی آن در شناسایی و حذف نرم افزارهای مخرب است. همه برنامه ها به طور یکسان ایجاد نشده اند، و برخی از نرم افزارها در دفاع از سیستم شما در مقابل تهدیدات بالقوه بهتر عمل می کنند. AV-Test ،آزمایشگاه تست نرم افزار مستقل، آنتی ویروس ویندوز XP را از نظر اثر بخشی و یا در برخی موارد ناکارآمدی آن در مقابل ویروس را، ارزیابی می کند.

بهترین نرم افزار آنتی ویروس قادر به تشخیص و حذف 100 درصد تهدیدات موجود در مسیر خود می باشد. بسیاری از برنامه ها 96 یا 97 درصد از نرم افزارهای مخرب فرستاده شده توسط AV-Test را تشخیص و از بین می برند. صرف نظر از موارد گفته شده، مطمئن شوید که نرم افزار آنتی ویروس که برای ویندوز XP می خرید بالاترین درصد در تشخیص و حذف تهدیدات را دارد، بنابراین می دانید که سیستم شما امنیت خواهد داشت.

کاربرد سیستم

تمایز بزرگ بعدی بین برنامه های حفاظت از ویروس ویندوز XP ، چگونگی سیستم - فشرده نرم افزار موجود بر روی کامپیوتر شماست. اگر هنوز ویندوز XP را اجرا می کنید، عامل مهم در تصمیم شما باید قدرت پردازنده شما باشد. اگر یک کامپیوتر نسبتا جدید با مشخصات معقول و مناسب دارید، می توانید بدون نگرانی در مورد عملکرد سیستم خود، هر نرم افزار آنتی ویروسی موجود در بازار را خرید کنید. با این حال اگر به دنبال نرم افزار آنتی ویروس برای یک دستگاه قدیمی هستید، توان پردازشی مورد نیاز برای اجرای برنامه های ضد بد افزار به طور موثر، می تواند یک نگرانی باشد. اگر رم یا سرعت پردازشی را محدود کردید، برنامه آنتی ویروسی را در نظر بگیرید که اثر بزرگی بر روی سیستم شما نمی گذارد.

بدون در نظر گرفتن اینکه سخت افزار ویندوز XP شما نسبتا جدید یا قدیمی است، هنوز هم ایده خوبی است که به دنبال برنامه هایی باشیم که در طول به روزرسانی ها، اسکن و یا حذف نرم افزارهای مخرب به عنوان منبع - فشرده نیستند. به طور کلی هر چه کامپیوتر شما قدیمی تر می شود در اجرای نرم افزارهای جدید کمتر مؤثر خواهد بود، مانند نرم افزار آنتی ویروس که دائما به روز رسانی می شود.

قابلیت ها

هر برنامه موجود در لیست ما می تواند انواع متعددی از نرم افزارهای مخرب را شناسایی کند، از جمله جاسوس افزارها، روت کیت ها  و ویروس های اساسی. چیزی که بهترین نرم افزار آنتی ویروس را از سایر نرم افزارهای انتی ویروس متمایز می کند ویژگی های اضافی است که تکنیک های محافظتی در مبارزه با حملات مخرب را ارائه می دهد. به عنوان مثال بسیاری از برنامه ها قابلیت ایجاد دیسک بازیابی نسخه پشتیبان را ارائه می دهند بنابراین شما می توانید کامپیوتر خود را پس از آلوده شدن، بازیابی کنید.

برنامه های دیگر قادر به انجام اسکن های آسیب پذیر هستند، که در آن نرم افزارهای ضد بدافزار به منظور پیدا کردن ضعف های بدافزارها به دنبال برنامه های از رده خارج شده، بر روی کامپیوتر شما هستند. در نهایت نرم افزرا آنتی ویروس برای ویندوز XP می تواند یک مرورگر مجازی راه اندازی کند، که این امکان را فراهم می کند به منظور بررسی آسیب پذیری، وب سایت های خود را جدا از سیستم کامپیوتر، اجرا کنید. ممکن است به هیچ کدام از این ویژگی ها برای استفاده شخصی خود نیاز نداشته باشید. فقط اطمینان حاصل کنید نرم افزاری که می خرید می تواند تمام نیازهای شما را برطرف کند.

ویندوز XP زمانی که برای اولین بار در دسترس قرار گرفت، یک سیستم عامل انقلابی محسوب می شد، و در حال حاضر نقاط قوت آن با گذشت سال ها، باقی مانده است. با ابزارهای مناسب، با وجود عدم به روزرسانی ویندوز XP از سمت مایکروسافت، می توانید به استفاده از ویندوز XP ادامه دهید. نرم افزارهای حفاظت از ویروس برای ویندوز XP به منظور سبک تر شدن آن نسبت به سایر سیستم های امنیتی طراحی شده است، که به شما اجازه می دهد آن را با پردازنده های قدیمی تر استفاده کنید. با نرم افزارهای آنتی ویروس نصب شده، می توانید بدون هیچ گونه نگرانی در مورد متوقف شدن سیستم یا غیر قابل استفاده شدن آن توسط نرم افزارهای مخرب ، وب گردی کنید،  رسانه ها را مشاهده و برنامه های اضافی را اجرا کنید.

با ادامه این مقاله در بخش بعدی با ما همراه باشید.


منبع: Best Antivirus Software Review
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: