مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

نقد و بررسی بهترین نرم افزار آنتی ویروس(3)

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

بخش سوم

بهترین نرم افزار آنتی ویروس برای ویندوز 7

اگرچه ممکن است محافظان کامپیوتر مجموعه مایکروسافت باعث شوند شما از خرید نرافزارهای آنتی ویروس شخص ثالت خودداری کنید، باید به این نکته توجه کنید که این حفاظت ها به عنوان نقطه شروع تلقی می شوند. اگر چه مایکروسافت به طور مستمر سیستم امنیتی خود را بهبود می بخشد، و با انتشار هر نسخه جدید امنیت داخلی ویندوز بهتر می شود، اما برنامه های شخص ثالث به سادگی از ملزومات امنیتی مایکروسافت بهتر عمل می کنند. این محافظ های داخلی برای کاربرانی طراحی شده اند که می خواهند بدون نرم افزار امنیتی اضافی کار کنند و یا اینکه نمی دانند نرم افزارهای دیگری نیز مورد نیاز است. با این حال، محدود کردن بهترین آنتی ویروس برای ویندوز 7 و نیازهای شما می تواند مانند یک فرآینده دلهره آور به نظر برسد. ما برترین ها را ارزیابی کردیم و آنها را به منظور کمک به شما در انتخاب برنامه مناسب، بر اساس نقاط قوت و ضعف رتبه بندی کردیم.

نتایج تست

 مهم ترین نکته ای که هنگام جستجوی نرم افزار امنیت مناسب باید در نظر بگیریم توانایی آن در دفاع از حملات می باشد. تست AV-Test ، یک آزمایشگاه مستقل شناخته شده، هر محصولی که بررسی کردیم و یافته های آن را منتشر کردیم را آزموده است. این آزمایشگاه توانایی های حفاظت هر محصول را بوسیله آزمایش کردن آنها در مقابل هر دو تهدیدات جدید و شناخته شده و نرم افزارهای مخرب ارزیابی می کند. با افشای صدها ایستگاه شبکه شده به ده ها سرویس دهنده ها در برابر ده ها ملیون از تهدیدات، AV-Test قادر به تعیین بهترین برنامه در حفظ امنیت سیستم شما می باشد. بنابراین عملکرد هر یک از برنامه های آنتی ویروس ویندوز 7 مهم ترین عنصر در تعیین رتبه بندی ما می باشد.

قابلیت ها

نکته بعدی که برای محافظ آنتی ویروس ویندوز 7 در نظر گرفتیم مجموعه ویژگی های نرم افزار است. به طور کلی، هر چه ویژگی های یک برنامه آنتی ویروس بیشتر باشد، توانایی شما در سفارش سازی سطح امنیتی سیستم های کامپیوتری بیشتر خواهد بود. تمام برنامه های آنتی ویروس ویندوز 7 قادر به تشخیص انواع مختلف نرم افزارهای مخرب هستند، از جمله تروجان ها، نرم افزارهای جاسوسی، کرم ها و روت کیت ها، و آنها می توانند به طور خودکار فایل های آلوده و فشرده را اسکن کنند و تهدیدات را قرنطینه کنند. تفاوت بین این محصولات در قالب ویژگی های پیشرفته تر ظاهر می شود، از جمله توانایی محافظت از کامپیوتر شما در برابر حملات که زمان روشن کردن کامپیوتر رخ می دهد(راه اندازی رجیستری)، ایجاد دیسک های نجات قابل بوت و اسکن دستگاه های ذخیره سازی USB. در حالی که به دنبال محافظ آنتی ویروس ویندوز 7 هستید، به دنبال نرم افزارهایی باشید که شامل تعدادی از ویژگی های اضافی باشد تا به شما در حفاظت از سیستم خود در مقابل ویروس های زشت کمک کند.

اگرچه ملزومات امنیتی مایکروسافت برخی از محافظتها را برای ویندوز 7 ارائه می دهد اما نرم افزارهای آنتی ویروسی را پیدا خواهید کرد که نیازهای شما را به بهترین صورت ممکن برطرف می کند. از بررسی های خود دریافتیم که Kaspersky، Norton Security و  Bitdefender بهترین گزینه ها برای محافظت از ویندوز 7 می باشند.

بهترین آنتی ویروس برای ویندوز ویستا

هدف اصلی از ایجاد ویندوز ویستا بهبود امنیت سیستم عامل ویندوز بعد از انتقادات و آسیب پذیری های پیشین بود. با وجود پیشرفت های امنیتی که برای ویستا توسعه یافته است، نرم افزارهای مخرب پیشرفته به منظور شکستن سیستم های امنیتی نیز ایجاد شدند.

با وجود اینکه مایکروسافت ویستا را طوری طراحی کرده است که ذاتا امن باشد، نرم افزارهای ضدجاسوسی شخص ثالث بهترین اقدام در مقابل حملات نرم افزارهای مخرب می باشد. بهترین نرم افزار آنتی ویروس ویستا به شما اجازه می دهد تا با آگاهی بر این موضوع که سیستم شما از تهدیدات بالقوه در امان است، با خیال راحت استراحت کنید. اگرچه پیدا کردن برنامه آنتی ویروس مناسب ویستا می تواند فرآیند دشوار و مهارت آمیزی باشد، ما بهترین انتخاب ها را از طریق معیارهای زیر به منظور حفظ امنیت سیستم شما، محدود و ارزیابی کردیم.

کارایی

 همه برنامه های امنیتی ویندوز ویستا، قادر به تشخیص انواع مختلف بدافزارها، از جمله ویروس های پایه و روت کیت های تهاجمی، هستند. اگر این محصولات بتوانند نرم افزارهای مخرب را پیدا و حذف کنند، تفاوت اصلی میان این محصولات وجود ندارد، اما میزان توانایی آنها در تشخیص این تهدیدات چقدر خوب است! AV-Test ، آزمایشگاه تست مستقل، با اجرای برنامه ها از طریق تست های سخت به منظور تعیین توانایی هر برنامه در تشخیص هر دو نرم افزارهای مخرب جدید و قدیمی، بهترین برنامه های نرم افزار آنتی ویروس موجود در بازار را ارزیابی می کند. بنابراین در حالی که به دنبال بهترین نرم افزار آنتی ویروس ویستا هستید، به منظور اطمینان از قابلیت آن آنتی ویروس در مهار کردن تهدیدات جدید همچون نرم افزارهای مخرب، رتبه عملکرد هر برنامه را چک کنید. بهترین نرم افزارها رتبه 99 یا حتی 100 را در محافظت به خود اختصاص داده اند، بنابراین به این برنامه ها توجه ویژه ای داشته باشید.

ویژگی ها

تمام نرم افزارهای آنتی ویروس ویندوز ویستا که بررسی کردیم حفاظت از ایمیل را ارائه می دهند، به طور خودکار، فایل های آلوده را پاک می کنند، پیام های فوری را اسکن می کنند و فایل های خطرناک را به طوری که نتوانند به فایل های دیگر گسترش یابند قرنطینه می کند. اگرچه ، تنها بعضی از این برنامه ها می توانند دیسک های نجات قابل بوت را که به شما اجازه می دهد کامپیوتر آلوده را بازیابی کنید، ایجاد کنند، که این دیسکها می توانند فوق العاده مفید باشند. علاوه بر این، تمام برنامه ها نمی توانند از طریق دستگاه های ذخیره سازی  USBیا امنیت های آنتی فیشینگ، در مقابل حملات مقاومت کنند. قبل از اینکه تصمیم نهایی خود را بگیرید، مطمئن شوید به دنبال برنامه هایی هستید که تمام نیازهای شما را برطرف می کند.

عنصر دیگری که در جستجوی نرم افزار آنتی ویروس باید در نظر بگیرید، میزان تاثیر گذاری این برنامه بر روی سیستم عامل میزبان می باشد. برنامه های آنتی ویروس بالا بر روی عملکرد سیستم شما هیچ تاثیری ندارند، به این معنی که شما می توانید باز کردن صفحات وبسایت، دانلود فایل ها، استفاده از برنامه های مختف و غیره را بدون هیچ گونه دخالتی در عملکرد سیستم از طرف برنامه آنتی ویروس، انجام دهید. اگرچه بیشتر برنامه ها حداقل برخی تاثیرات را بر روی عملکرد سیستم دارند، به طور کلی، کاهش سرعت در حدود 3 ثانیه، وحشتناک نیست اما هنوزم قابل توجه می باشد.

حتی با افزایش امنیت در ویندوز ویستا، نرم افزارهای آنتی ویروس به شما اجازه می دهند با خیال آسوده استراحت کنید. این نرم افزارها می توانند تمام حافظت مورد نیاز شما را فراهم کنند. از آنجایی که تروجان های جدیدی هر روز ظاهر می شوند، نرم افزارهای آنتی ویروس به منظور مقابله با این تهدیداته در حال رشد، تکامل می یابند. نرم افزارهای آنتی ویروس برای ویندوز ویستا علی رغم تهدیدات مداوم و تغییر پذیر، به شما کمک می کند سیستم تان را در مقابل آنها در امان نگه دارید.

با ادامه این مقاله در بخش بعدی با ما همراه باشید.


منبع: Best Antivirus Software Review
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: