مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

برترین زبان های برنامه نویسی :C

نوشته شده توسط: محمدجواد ازادمهر
در تاریخ:

زبان سی یکی از پر استفاده ترین زبان های برنامه نویسی کامپیوتر دنیا که بسیاری از افراد دنیا از این زبان استفاده میکنند  توسط شخصی به نام دنیس ریتچ ساخته و ارتقا دهندگان آن سازنده زبان یعنی دنیس ریتچ و بل لبز هستند.زبان سی از تمامی ساختار های زبان های برنامه نویسی ساپورت میکند و به طوری طراحی شده که میتواند بر روی ضعیف ترین سیستم های سیستم عامل ها قابل اجرا باشد

ساخت برنامه با زبان C باعث ایجاد برنامه ای با ساختار کارامد میشود و برنامه و نقشه ای که برای ساخت برنامه داربد میتوانید به صورت دستورالعمل های ماشین معمولی پیاده کنید و نتیجه آن ساخت برنامه ای پایدار برای برنامه های کاربردی خواهد بود و حتی میتواند بر روی ابر رایانه ها هم اجرا شود .

این برنامه برای اولین بار در آزمایشگاه بل توسعه داده شد و به دلیل کمبود دانش برنامه نویسی در آن زمان تنها قابل اجرا بر روی سیستم عامل های لینوکس بوده است .

پس از آن زمان این برنامه مشهور و پر قدرت به طور گسترده در تمام دوران ها توسعه داده شد و توسعه دهندگان موفق شدند که این برنامه را بر روی تمام سیستم عامل ها راه اندازی و قابل اجرا کنند .

همچنین این برنامه از سوی موسسه ملی استاندارد ملی امریکا در سال ۱۹۸۹ مورد اسقبال و پشتیبانی قرار گرقت و در حال حاظر هم این موسسه در حال حمایت از این زبان برنامه نویسی محبوب و پر قدرت و توسعه دهندگان مستعد این زبان است .

بعضی از ویژگی ها و امکانات این زبان را میتوانید در موارد زیر مطالعه کنید :

۱.کلمات کلیدی توسط علامت های خاص متمایز از کلمات کلیدی دیگر میشوند

۲. در این زبان از منطق های حساباتی و ریاضی به شدت استفاده شده است

۳.مقادیر بازگشتی تابع را که مورد نیاز نیست  می توان نادیده گرفت

۴.استفاده از بیش از یک انتساب در هر بیانیه ممکن است و انجام خواهد شد

۵.تمام داده دارای یک نوع نوع دهی استاتیک است که ممکن ضعیف اجرا شوند

۶. دسترسی سطح پایین به حافظه کامپیوتر توسط تبدیل آدرس های ماشین به اشاره گر تایپ امکان پذیر است.

۷.توابع ممکن است در محدوده واژگانی از توابع دیگر تعریف نشده باشد

و بسیاری از ویژگی های دیگر ...

و البته باید به این نکته اشاره داشت که هر برنامه ای دارای نقاط قوت و ضعف خاص خود است و هیچوقت نباید یک برنامه را بدون هیچ ایراد و مشکلی در نظر گرفت و هر برنامه به مرور زمان مشکلات و کمبود هایش حل خواهد شد.هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: