مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

نقد و بررسی بهترین نرم افزار آنتی ویروس(2)

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

بخش دوم

ابزارهای حذف و بازیابی

علاوه بر نتایج مهم تست، انواع تهدیداتی که هر نرم افزار آنتی ویروس تشخیص داد را بررسی کردیم، زمانی که برنامه، تهدیدات را تشخیص داد، ابزارهایی برای کمک به حذف و بازیابی این تهدیدات در دسترس هستند، و اینکه آیا نرم افزار علاوه بر محافظت از سیستم، محافظت از دستگاه های موبایل همانند تلفن همراه را ارائه می دهد.

آموختیم که چندین نرم افزار آنتی ویروس، محافظت از تلفن همانند تلفن های همراه را در دسترس دارند، اما این موضوع به عنوان بخشی از یک مجموعه بزرگ امنیت اینترنت یا یک افزودنی برای یک هزینه اضافی در نظر گرفته می شود. Panda Antivirus Plus برنامه ای است که محافظت از ویروس را، به دستگاه های تلفن همراه بدون هزینه اضافی، خرید یک برنامه پیشرفته تر و یا قیمت بالاتر، گسترش داده است.

بیشتر نرم افزارهای محافظ کامپیوتر، علاوه بر اسکن منظم کامپیوتر شما، به طور اتوماتیک ایمیل ها و پرت های USB را به منظور یافتن تهدیدات اسکن می کنند، و اگر تهدیدی پیدا کنند قبل از اینکه به سیستم شما منتقل شود آن را از بین می برند. Avira از هر دو ویژگیه، قابلیت ها و نمرات کامل در ارزیابی AV-Test به منظور تشخیص صحیح بین تهدیدات مشروع و برنامه ها برخوردار است.

یکی دیگر از ویژگی های مهم یک برنامه خوب آنتی ویروس در دسترس بودن یک سی دی نجات است. این دیسک یا دانلود، در صورتی که کامپیوتر شما خراب یا ویروسی شود، مجددا آن را راه اندازی می کند. در حالی که آنتی ویروس خوب باید تهدیدات اینترنتی را قبل از اینکه سیستم شما را تحت تاثیر قرار دهد مسدود کند، گاهی اوقات تهدیدات جدید قبل از اینکه برنامه حفاظت از ویروس، شانس تشخیص آنها را داشته باشند وارد سیستم می شوند. سی دی های نجات بوت، از این جهت مهم هستند که اجازه ادامه بازیابی و محافظت از سرویس آنتی ویروس را می دهند. F-Secure و ESET از جمله نرم افزارهایی می باشند که این ویژگی ها در دسترس آنها می باشد.

 

 نرم افزار آنتی ویروس رایگان در مقابل نرم افزار آنتی ویروس پولی

همان طور که به دنبال بهترین نرم افزار آنتی ویروس هستید، سراغ اجرای نرم افزار رایگانی می روید که ادعا می کند به توانمندی برنامه های پولی می باشد. اگر بخواهید دسته نرم افزارهای آنتی ویروس را در سه رده مختلف رتبه بندی کنید، نرم افزارهای رایگان را در ردیف های پایین با حداقل عملکرد و حفاظت خواهید یافت. اگرچه آنتی ویروس های رایگان می توانند فریبنده باشند، اما این آنتی ویروس ها نمی توانند به توانمندی آنتی ویروس های پولی باشند. تمام برنامه ها می توانند برای یافتن ویروس ها اسکن کنند اما تنها برخی از آنها به طور خودکار نرم افزارهای مخرب را اسکن می کنند و حفاظت زمان واقعی یا مرورگر فایرفاکس را برای کمک به اجتناب از لینک های بد به شما ارائه می دهند. بیشتر ویژگی های پیشرفته به برنامه های آنتی ویروس پولی محدود می شوند.

یکی از نارضایتی های نرم افزار آنتی ویروس رایگان این است که در هر برنامه تبلیغ نسخه کامل و نمایشی نسخه پولی محصول نمایش داده می شود. این موضوع از عملکرد یا قابلیت نسخه رایگان کم نمی کند، اما می تواند گیج کننده و آزاردهنده باشد. بعضی برنامه ها حتی بلافاصله مرورگر شما را راه اندازی می کنند و اگر بر روی ویژگی که در نسخه رایگان در دسترس نیست کلیک کنید به وب سایت شرکت متصل می شوید، که ممکن است یک حواس پرتی جزئی باشد اما در هر صورت آزاردهنده است. شاید بزرگترین سرخوردگی با حتی بهترین برنامه های آنتی ویروس رایگان، فقدان پشتیبانی از سمت توسعه دهندگان باشد. برنامه های پولی به طور کلی پشتیبانی فنی گسترده ای را ارائه می دهند، امکان برقراری ارتباط با تولید کننده از طریق ارسال ایمیل، تلفن و چت زنده را فراهم می کنند. به طور کلی برنامه های رایگان، شما را رها کرده تا با راهنمای کاربر و دانش محور  خود را پشتیبانی کنید که در این صورت باید برای پیدا کردن مطالب مفید خاص، اطلاعاتی را جستجو کنید.

بهترین آنتی ویروس را برای کامپیوتر خود انتخاب کنید.

 نرم افزارهای آنتی ویروس با گزینه های مختلفی از حفاظت پایه گرفته تا مجموعه کامل امنیتی اینترنت همراه هستند، که شامل ویژگی های امنیتی اضافی همانند کنترل های والدین، مدیریت رمز عبور و فیلترهای اینترنت می باشند. یکی از عواملی که باعث ایجاد بزرگترین تفاوت می شود، سیستم عامل موجود بر روی کامپیوتر شما و میزان عملکرد صحیح آن با برنامه آنتی ویروس می باشد. AV-Test نرم افزارهای آنتی ویروس را بر روی سیستم عامل های ویندوز و مک تست می کند. گاهی اوقات یک نسخه جدید از برنامه برای ارزیابی بر روی سیستم عامل های قدیمی در دسترس می باشد، هر چند معمولا نسخه قدیمی نرم افزار محافظت با سیستم عامل های قدیمی سازگار تر و موثر تر می باشند. در این مقاله توضیح مختصر و مفیدی از سیستم عامل های استفاده شده و آنچه در نقد و بررسی نرم افزارهای آنتی ویروس یافتیم را بیان خواهیم کرد.

بهترین نرم افزار آنتی ویروس برای ویندوز 8

برنامه های آنتی ویروسی که برای ویندوز 8 بررسی کردیم، تماماً توسط آزمایشگاه مستقل AV-Test مورد ازمایش قرار گرفته است. یکی از مواردی که متوجه شدیم این است که بعضی آنتی ویروس ها بر روی سیستم عامل ویندوز 8 بهتر از سیستم عامل ویندوز 10 عمل می کنند. همچنین مهم است که ذکر کنیم آخرین آزمایش بر روی پلت فرم ویندوز 8 در ماه دسامبر سال 2015 انجام گرفته است. در حالی که در حال حاضر بسیاری از توسعه دهندگان محافظ آنتی ویروس، به روزرسانی شده و نسخه های 2016 خود را منتشر کرده اند، برخی از محصولات، همانند Avira و  Norton Security هنوز بر اساس نسخه های 2015 ارزیابی می شوند. در حالی که نسخه های 2016 با ویندوز 8 سازگار هستند، برای ارزیابی توسط AV-Test به موقع منتشر نشدند بنابراین این مقاله شامل نقد و بررسی آنتی ویروس های ویندوز 8  نمی باشد.

نتایج تست

مهم ترین چیزی که در هنگام جستجوی نرم افزار امنیتی صحیح باید در نظر بگیریم، توانایی آن، دفاع در مقابل حملات است. AV-Test یک آزمایشگاه تست مستقل شناخته شده، هر محصولی را که برررسی کردیم و یافته های خود را منتشر کرده است را تست می کند. این آزمایشگاه قابلیت حفاظت هر محصول را با آزمودن آن در برابر تهدیدهای جدید و شناخته شده و نرم افزارهای مخرب، ارزیابی می کند. با افشای صدها ایستگاه شبکه شده و ده ها تن از سرویس دهنده ها در مقابل ده ها میلیون از تهدیدها، AV-Test قادر به تعیین بهترین نرم افزار از نظر حفظ امنیت سیستم شما خواهد بود. بنابراین بهترین عملکرد هر برنامه آنتی ویروس ویندوز 7 مهمترین عنصر در تعیین رتبه بندی ما بوده است.

قابلیت ها

برخی از نرم افزارهای آنتی ویروس ویندوز 8 قادر به گسترش پشتیبانی خود به دستگاه های موبایل همانند تلفن های همراه می باشند، اگرچه ممکن است یک ویژگی اضافه یا یک مجموعه امنیتی اینترنت با قیمت بالاتر به منظور دسترسی به این ابزارها وجود داشته باشد. علاوه بر این، در حال حاضر برخی از بهترین برنامه ها شناسایی شده اند و تهدیدات باج افزارها را از بین می برند

در ارزیابی ما از بهترین نرم افزار آنتی ویروس ویندوز 8 ، ما متوجه شدیم که Kaspersky, Bitdefender و Norton Security بهترین نتایج AV-Test را بدست آوردند و تعداد زیادی قابلیت ها برای پوشش نیازهای امنیتی شما دارند.


 با ادامه این مقاله در بخش بعدی با ما همراه باشید.


منبع: Best Antivirus Software Review
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: