مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

نقد و بررسی بهترین نرم افزار آنتی ویروس

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

بخش اول

چرا باید نرم افزار آنتی ویروس بخریم؟

در این مقاله Bitdefender Antivirus Plus  به عنوان بهترین آنتی ویروس شناخته شده است که برنده جایزه طلا است: Kaspersky Ant-Virus برنده جایزه نقره، و Norton Security Standard برنده جایزه برنز می باشد. در این مقاله به بررسی محصولاتی که نیازهای شما را برطرف می کند و جزئیات بیشتر در مورد چگونگی رتبه بندی نرم افزارهای آنتی ویروس، می پردازیم.

 این مقایسه ها مخصوص نرم افزارهای آنتی ویروسی هستند که با استفاده از سیستم عامل ویندوز 10 تست شده اند، اگر چه ما این نرم افزارها را با ویندوز 8 ، 7 ، XP ، ویندوز ویستا و مک تست کرده ایم. همچنین نسخه هایی که مخصوصا به عنوان راه حل های کسب و کار کوچک طراحی شده اند را نیز تست کردیم.

نرم افزار آنتی ویروس یک اصطلاح عمومی برای راه حل هایی است که برنامه های اینترنتی که موجب هجوم و ویرانی سیستم شما می شود را مسدود می کند. این تهدیدها از طریق ایمیل، دانلود برنامه ها، وب سایت های محبوب و فایل های قابل حمل همانند درایوهای فلش USB می آیند. زمانی که ویروس ها بر روی سیستم شما نشستند، تنظیمات را تغییر می دهند، مانع باز شدن فایل ها و برنامه ها می شوند و در سیستم های شما شکاف هایی ایجاد می کنند که باعث دسترسی هکرها به اطلاعات شخصی شما می شود.

برخی از سایت ها از کوکی ها استفاده می کنند، که اطلاعات شخصی را از کامپیوتر شما به هنگام بازدید از یک سایت جمع آوری می کند و از آنها برای ایمیل های اسپم و تبلیغات مزاحمی استفاده می کنند. این موضوع لزوما تهدیدی برای کامپیوتر شما نیست اما باعث کند شدن زمان اجرای کامپیوتر می باشد. بهترین نرم افزار حفاظت از کامپیوتر به منظور از بین بردن تغییرات، تهدیدهای اینترنتی و اجرای یک پارچه بر روی کامپیوتر شما بدون ایجاد لاگ طراحی شده اند. بنابراین زمانی که در حال چت، بازی، یا تماشای آنلاین فیلم هستید متوجه کار کردن آن نمی شوید.

به دلیل روشی که تروجانها به کامپیوتر، فایل و برنامه ها حمله می کنند امروزه بیشتر تهدیدهای اینترنتی به عنوان تروجان تعریف شده اند، که رایج ترین اصطلاح می باشد. به عنوان بخشی از تحقیقات در زمینه حفاظت در مقابل ویروس های کامپیوتری، برخی از رایج ترین و مخرب ترین تهدیدات روی کامپیوتر شما که آنتی ویروس به بلاک کردن آنها کمک می کند را شناسایی کرده ایم.

یکی از تهدید های فعلی که سریع رشد می کنند باج افزارها هستند. باج افزارها کامپیوتر شما را آلوده و قفل می کنند، دسترسی به سیستم شما را محدود می کنند، مانع وب گردی، دسترسی به هارددیسک یا باز کردن فایل ها می شوند. سازندگان باج افزارها برای حذف تهدیدات، درخواست پرداخت چندین هزار دلار را دارند. برخی باج افزارها درست به نظر می رسند. به عنوان مثال، برخی از انواع آنها به شما می گوید که مجوز کاربر برای یک کاربرد خاص تمام شده است و شما نیاز به خرید مجوز دارید. متاسفانه زمانی که پرداخت انجام شد اغلب سازندگان دیگر تهدید نمی کنند. برخی از مهمترین سازندگان باج افزار میلیون ها دلار از کاربران بی گناه به دست می آورند. تنها چندین نرم افزار وجود دارد که به مقابله در این سطح از امنیت اینترنت می پردازد. تنها 5 راه حل در نرم افزارهای آنتی ویروسی که بررسی کردیم وجود دارد که باج افزارها را هدف قرار داده اند. علاوه بر انتخاب اول ما، McAfee و  Trend Microدر میان نرم افزارهایی هستند که این سرویس را ارائه می دهند.

 نرم افزار آنتی ویروس به منظور مقابله با این تهدیدات و بسیاری از تهدیدات دیگر به وسیله جلوگیری از ورود به برنامه، سیستم، قرنطینه و حذف هر گونه نفوذ تروجان، طراحی شده است. بهترین راه برای محافظت از سیستم خود در مقابل ویروس ها به روز رسانی سیستم کامپیوتر و خرید نرم افزار آنتی ویروس شخص ثالث می باشد که در 24 ساعت و 7 شبانه روز از کامپیوتر شما محافظت می کند.

بررسی  و رتبه بندی نرم افزار آنتی ویروس

نتایج تست

یکی از مهم ترین جنبه های آنتی ویروس کامپیوتر، چگونگی تشخیص، بلاک و حذف تهدیدات اینترنتی است. انجام این آزمون دشوار است. هرچند، این تست نیازمند هجوم به کامپیوتر شما با مخرب ترین تهدیدات اینترنتی می باشد. موسسه AV-Test آزمون استانداری ساخته که در سراسر جهان به عنوان تشخیص قدرت عملکرد نرم افزار آنتی ویروس شناخته شده است.

تست حفاظت

چندین بار در سال، AV-Test ، 20 تا 30  برنامه آنتی ویروس را از طریق تست های بسیاری که آنها را چندین بار در طی یک دوره چهار هفته ای در معرض چندین هزار تهدیدات اینترنتی قرار می دهد، آزمایش می کند. پس از آن AV-Test نتایج را به منظور تشخیص میانگین رتبه صنعتی و هر نمره فردی از چگونگی عملکرد نرم افزارها و محافظت در برابر تهدیدات، محاسبه می کنند.

 

تست عملکرد

علاوه بر حفاظت، AV-Test به عملکرد کلی کامپیوتر با برنامه محافظی که بر روی آن نصب و اجرا شده توجه می کند. همانند رتبه محافظت، رتبه عملکرد به وسیله راه اندازی، استفاده، دانلود ، نصب، و کپی فایل و برنامه ها در طول اسکن ویروس، و با توجه به اختلال موجود در نرم افزار آنتی ویروس ناشی از تاخیر زمانی یا نشان دادن پاپ آپ در طول استفاده از برنامه، تعیین می شود. تست کنندگان چندین بار در طول دوره آزمایشی، به منظور تعیین نمره عملکرد کلی از برنامه، از فایلها و شبکه های مشابه ای استفاده می کنند.

تست قابلیت استفاده    

تست نهایی به منظور قابلیت استفاده بودن است. AV-Test ، در بخشی به نرخ تشخیص نادرست توجه می کند. به این معنی که نرم افزار چه میزانی از شبکه ها و برنامه های مشروع را به عنوان تهدیدات اشتباه بلاک می کند. در این تست AV-Test ، از یک میلیون نمونه برای اطمینان از اینکه نرم افزارها، درحالی که فایل ها و برنامه ها هنوز در حال اجرا و در دسترس هستند تنها به تهدیدات حمله می کنند، استفاده می کند.

در ده بررسی بالا، از نتایج اخیر AV-Test برای کمک به تشخیص و رتبه بندی بهترین نرم افزار آنتی ویروس موجود استفاده کردیم. این آزمایشات در طول ماه مارس و آوریل 2016 ، بر روی کامپیوترهای که از سیستم عامل ویندوز 10 استفاده می کنند انجام گرفت. بیت دیفندر تنها برنامه در بررسی ماست که یک نمره کامل در هر سه عرصه آزمون بدست آورده است. بسیاری از دیگر برنامه ها، در حالی که در سراسر تست نمره کاملی را دریافت نکرده اند، رتبه های بالاتری نسبت به استاندارهای صنعت در این زمینه به خود اختصاص دادند.

 با ادامه این مقاله در بخش بعدی با ما همراه باشید.


منبع: Best Antivirus Software Review
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: