مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

بررسی نرم افزارهای ویرایش ویدئو(3)

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

بخش سوم

اکسپرت و تولید

هنگامی که پروژه های ویدئویی خود را به پایان رساندید، و آماده به اشتراک گذاری آن ها بودید، نرم افزار ویرایش ویدئو ویندوز تعداد زیادی گزینه در اختیار شما قرار می دهد. تمام برنامه های کاربردی، پروژه شما را به فایل تصویری اکسپرت می کند. این گزینه معمولا بیشترین کنترل بر روی اندازه، سرعت فریم و جزئیات دیگر را می دهد.

بهترین نرم افزار ویرایش ویدئو برای ویندوز به راحتی فایل های شما را به فرمت های رایج همانند MP4، MOV، AVI و WMV اکسپرت می کند. معمولا این نرم افزار دارای ایستگاه از پیش تعیین شده برای هر فرمت است. برخی از برنامه های ویرایشگر ویدئو که بررسی کردیم، حتی اجازه اکسپرت فایل به فرمت هایی که کمتر استفاده می شوند را می دهد. این موضوع در بعضی موارد مفید است اما در بیشتر موارد محبوب ترین فرمت ها نیاز شما را برآورده خواهد کرد.

تمام نرم افزارهای ایجاد ویدئو که بررسی کرده ایم، به منظور بهینه سازی فیلم ها برای به اشتراک گذاشتن در سایت هایی همانند یوتیوب و فیس بوک قابلیت هایی دارند. بهترین برنامه های کاربردی می توانند ویدئو های پایان رسیده خود را مستقیما از منو اکسپرت آپلود کنند.

از آنجایی که مردم در حال تماشا، ذخیره سازی و به اشتراک گذاری فیلم ها در دستگاه های تلفن همراه خود هستند، این مسئله به طور فزاینده ای برای برنامه های ویرایش ویدئو مهم شده است تا ویدئو های تمام شده را مستقیما به این دستگاه ها اکسپرت کنند. تقریبا تمام نرم افزارهای ویرایش ویدئو که تا به حال بررسی کردیم این قابلیت را تا حدی دارند. بهترین نرم افزارها، برنامه های تلفن همراه که شما را با همتایان دسکتاپ آنها همگام سازی می کند، دارند و انتقال داده ها را سریع تر و امن تر می کند.

اگر قصد توزیع دی وی دی ها یا دیسک های Blue-ray از ویدئو خود را دارید، ابزارهای رایت دیسک یکی دیگر از ویژگی های ضروری برای در نظر گرفتن هستند. گزینه ها می تواند بسیار گسترده باشند، همانند قرار دادن نشانگر فصل، ایجاد منوهای دیسک و اضافه کردن ویژگی های اضافی همانند فیلم های هالیوودی که در خرده فروشی ها خرید می کنید. بهترین برنامه های ویرایشگر ویدئو برای ویندوز گزینه های بسیاری در این زمینه به شما ارائه می دهد.

راهنما و پشتیبانی

مهم نیست که چقد ویرایشگران کلیپ های ویدئویی ساده شده اند، ویرایش ویدئو دشوار و وقت گیر است. زمان هایی پیش خواهد آمد که به کمک نیاز خواهید داشت، مخصوصا اگر تجربه محدودی دارید. این کمک ها می توانند در قالب چت آنلاین ، پرسش های متداول، دانش محور یا مرکز آموزش رایگان در اختیار شما قرار گیرند.

مفید ترین ابزاری که یک تولید کننده می تواند ارائه دهد، اختصاص یک انجمن به ویرایشگران ویدئو می باشد. مکانی وجود دارد که در آن ویرایشگران می توانند آنچه را که می دانند به اشتراک بگذارند، یاد بگیرند و همکاری کنند. سودمندی بالقوه این انجمن قابل توجه است، مخصوصا برای ویرایشگرانی که می خواهند مهارت های خود را بالا ببرند.

نرم افزار ویرایش ویدئو : آنچه تست کردیم، آنچه فهمیدیم

علاوه بر ارزیابی ابزار ویرایش هر نرم افزار ، سهولت استفاده، اشتراک گذاری و کمک و پشتیبانی، آزمایش های زیر را انجام دادیم:

قابلیت استفاده: بیشتر کاربران نرم افزار ویرایش ویدئو که بررسی کردیم حرفه ای نیستند. بنابراین مهم است که تمام ابزارها و ویژگی ها به طور متوسط برای کاربران در دسترس، قابل فهم و قابل یادگیری باشند. در تست قابلیت استفاده ما، رابط هر محصول را مورد بررسی قرار دادیم و میزان سهولت انجام وظایف اساسی را پیگیری کردیم. متوجه شدیم که در بررسی ما استفاده از تمام محصولات نسبتا آسان است، و زمان کافی برای یادگیری وجود دارد.

زمان سنجی : ساختن فیلم می تواند بسیار وقت گیر باشد. از هر کدام از برنامه ها برای ساخت پروژه های تست یکسان استفاده کرده اند. مقدار زمان مورد نیاز برای انجام این وظایف توسط ویرایشگر ویدئو را ثبت کردیم. همچنین مقدار زمان مورد نیاز اکسپرت پروژه تست تمام شده در هر برنامه را ثبت کردیم. متوجه شدیم زمانی که شما چرخه کار هر محصول را یاد گرفتید، بسته به پیچیدگی پروژه، ساخت و اکسپرت یک پروژه تمام شده، نباید زمان زیادی را از شما بگیرد.

کیفیت : کیفیت ویدئو تمام شده شما باید تا حد امکان واضح و شفاف باشد. کارشناسان ما فیلم های ساخته شده توسط هر محصولی که بررسی کردیم را تست کردند. بهترین ویرایشگران ویدئو تصویر عالی یا نزدیک به عالی را نسبت به منابع اساسی تولید می کنند. مابقی آنها مشکلات عمده ای داشتند که برای بینندگان قابل توجه و گیج کننده بود. بر اساس ارزیابی متخصصین به هر ویرایشگر ویدئو برای ویندوز یک رتبه داده شد (A بالاترین و F پایین ترین).

بهترین نرم افزار ویرایش ویدئو برای ویندوز برنامه ای است که ماهرانه بین قابلیت و عملکرد قرار گرفته است. این برنامه ها برای کاربران با سطح های مختلف مهارت تهیه شده است. حتی حرفه ای ها از بعضی از این برنامه ها استفاد می کنند. تمام برنامه هایی که بررسی کردیم قابلیت های مثبتی برای ارائه دارند، و حتی بعضی از آنها بیشتر از دیگران. آزمایش واقعی این است که ببینید کارکرد برنامه مورد نظر برای پروژه های ویرایش ویدئو چقد خوب است. 


منبع: Video Editing Software Review
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: