مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

بررسی نرم افزار های ویرایش ویدئو(2)

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

بخش دوم

ابزار های اصلی که به آنها نیاز خواهید داشت.

تمام ویرایشگران فیلم به شما کمک می کنند تا فیلم، کلیپ و فایل های صوتی خود را به منظور ایجاد ویدئوهای جدید و منحصر به فرد ترکیب کنید. تمام برنامه هایی که بررسی کرده ایم ابزارهای ویرایش ویدئو غیرخطی اصلی را ارئه می دهند. جدول زمانی، استوری بورد ها، افکت ها، تغییرها، عناوین و ویرایش فایل های صوتی تماما در محصولاتی که بررسی کردیم مشترک هستند.

به همین ترتیب، همه آنها راه های ویرایش متعددی را در جدول زمانی شما ارائه می دهند. برخی تنها یک طرح ویدئو برای کار کردن ارائه می دهند، در حالی که دیگران 100 یا حتی بیشتر طرح برای ارائه دارند. دیگر برنامه ها تعداد آهنگ هایی که پروژه های ویدئویی شما می تواند داشته باشد را محدود نمی کنند. ممکن است این موضوع یک تمایز به نظر برسد، از آنجایی که بیشتر پروژه های کوچک نیاز به استفاده از بیش از چندین آهنگ ندارند، ممکن است حتی فقط بتوان از یک یا دو آهنگ استفاده کرد. اما پروژه های پیچیده به آهنگ های ویرایش شده بیشتری نیاز دارند. و آهنگ های بیشتر به شما انعطاف بیشتر و کنترل دقیق بر آنچه که بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود را می دهد. ممکن است بی نهایت آهنگ های ویرایش شده، نیاز نداشته باشید اما در نهایت اثرات برنامه هایی که تعداد آهنگ ها را تنها به یک یا دو جین محدود می کنند را احساس خواهید کرد.

کتابخانه افکت ویرایشگران فیلم بسیار مهم است. این پیشرفت پیش برنامه ریزی شده شامل فیلتر های ساده و تغییرها، به خوبیه موارد پیچیده تر همانند افکت های حروف و ابزارهای انیمیشن می باشد.

تعداد افکت هایی که از هر نرم افزار ویرایش فیلم ویندوز دریافت می کنید متفاوت است. بعضی از آنها کمتر از 100 افکت، در حالی که دیگران صد ها افکت ارائه می دهند. حتی یک برنامه ویرایش فیلم با بیش از 1500 افکت وجود دارد. اگر چه یک کتابخانه افکت بیش از 500 اشیاء، معمولا برای هر پروژه تولید در سطح مصرف کننده غیر حرفه ای، کافی است.

واقعیت در مورد هر ابزار اصلی نرم افزار ویرایش فیلم این است که می توانید فیلم های خود را بر روی هر کدام از محصولاتی که بررسی کردیم آپلود کنید، و تقریبا به همان میزان (یا حداقل مشابه آن) به نتیجه مورد نظر خود دست یابید. این سوال برای ویرایشگر ویدئو تازه کار پیش می آید که کدام یک از ویرایشگر ویدئو ساده نیاز های آنها را برطرف می کند.

برای پاسخ به این سوال، ابزارهای هر نرم افزار را تست کردیم ، پروژه های تست را ساختیم و وظایف مشترک را تجزیه و تحلیل کردیم. اطلاعات این تست را به منظور تعیین امتیاز قابلیت استفاده از هر برنامه کاربردی را گردآوری کردیم. این امتیاز به سادگی، به نهایت پتانسیل سهولت استفاده از ابزارها و ویژگی برنامه ها اشاره دارد.

برنامه های ویرایش ویدئو ساده یک حالت آسان یا پایه برای مبتدیان دارد. این حالت ها از جدول زمانی آشنا و حالت های استوری بورد متمایز هستند. نرم افزارهای ویرایش ویدئو آسان دارای حالت هایی هستند که اغلب ویرایش را به مفاهیم و ابزارهای اساسی کاهش می دهد.

برخی از نرم افزارهای ویرایش ویدئو به منظور ساده کردن فرآیند، فراتر از حالت های مبتدیان پیش می روند. بسیاری از برنامه هایی که بررسی کردیم رسانه شما را اسکن می کند و به صورت خودکار ویدئو می سازد. این ابزار برای مقادیر بزرگ یا کوچک فیلم خوب کار می کند. بهترین نرم افزار ویرایش فیلم در ویندوز به شما اجازه می دهد پس از ساخت ویدئو آن را تغییر دهید. در دسترس بودن تم های اصلی و قالب ها برای نرم افزار ویرایش ویدئو آسان مهم است. شما می توانید پروژه های ساده (همچنین پیشرفته تر) را به وسیله سفارشی کردن قالب ها بسازید، همانند جشن تولد یک کودک، یک حلقه تعطیلات برجسته، و یا حتی فیلم تریلر ساختگی که با شما یا دوستانتان بازی می کند. این برنامه ها نه تنها نتایج با کیفیت بالا را تولید می کند بلکه کمک می کند مهارت های ویرایش ویدئو و بهبود ویدئو را یاد بگیرید.

 نگاهی به ابزارهای پیشرفته

هنگامی که ابزارهای اساسی نرم افزار ویرایش ویدئو را یاد گرفتید، می توانید به ابزارهای قدرتمند بعدی بروید. بهترین نرم افزار ویرایش ویدئو با آخرین فن آوری های صوتی و تصویری موجود در بازار سازگار است. به عنوان مثال بهترین ویرایشگران فیلم می توانند رزولوشن های 4K را وارد، ویرایش و خارج کنند. این باعث می شود ویدئو های خود را بر روی تلوزیون های فوق العاده بزرگ HD واضح، روشن و لذت بخش ببینید.

یکی دیگر از ابزارهای پیشرفته که ارزش توجه کردن را دارد ویرایشگر چند دوربینی است. این ابزار رویداد های یکسان گرفته شده از زوایای مختلف در دوربین های مختلف را ترکیب می کند و به طور خودکار آنها را همگام سازی می کند، بنابراین شما می توانید به منظور ایجاد بهترین نسخه ویدئو از رویداد، زاویه ها را تغییر دهید.

بهترین نرم افزار ویرایش ویدئو ابزارهایی دارد که به شما اجازه می دهد ویدئوهایی به وسیله دوربین های محبوبی همانند GoPros و Drift Innovation’s Ghost-S ضبط، ویرایش و تولید کنید. ابزارهای این نوع دوربین ها به طو کلی به خوبی یا بهتر از نرم افزارهایی هستند که همراه با دوربین ها می باشند. و به شما اجازه ثابت کردن ویدئوهای لرزان ، افزایش رنگ و ایجاد حرکت و زوم کردن در سراسر فیلم را می دهد. حتی می توانید سرعت را کم کنید و ویدئو را معکوس کنید. گرچه ویدئو های 360 درجه در مراحل ابتدایی خود هستند، هنوز هم دوربین های مورد پسنده مصرف کننده وجود دارد که قادر به گرفتن فیلم در فرمت پیشرفته باشند. بهترین نرم افزار ویرایش فیلم به شما اجازه می دهد تا از فیلم 360 درجه خود یک داستان جذاب بسازید. اگر  مخاطبان شما در داستانتان نقشی داشتند می توانید نظرات واقعی نسبت به زندگی را بسازید.

با ادامه این مقاله در بخش بعدی با ما همراه باشید.


منبع: Video Editing Software Review
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: