مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

به نظر می رسید فیس بوک کدهای بیشتری از سمت مهندسان جنس زن خود رد می کند.

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

یک مهندس سابق در فیس بوک از داده های موجود در طول پنج سال به منظور اثبات این موضوع که یک تبعیض جنسیتی در غول شبکه های اجتماعی در برابر کارکنان زن آن وجود دارد، استفاده کرد.

گردآوری داده ها نشان می دهد که کدهای متعلق به مهندسان زن، 35 درصد بیشتر از مردان در طول فرآیند بررسی رد می شود. در حالی که این به تنهایی برخی از زنگ های هشدار را به صدا در می آورد. این واقعیت که به طور میانگین زنان 3.9 درصد بیشتر منتظر بررسی کد خود می مانند و 8.2 درصد بیشتر نظرات دریافت می کنند، مدارک بیشتری برای اثبات ادعای تبعیض جنسیتی می افزاید.

فیس بوک با تحقیقات خود به این نتیجه رسید و پاسخ داد که عدم پذیرش هیچ ربطی به جنسیت کارکنان نداشته، تنها به رتبه بستگی داشته است. این یک مشکل ادامه دار در بسیاری از شرکت ها که موقعیت رتبه بالاتر، اغلب به مردان داده می شود، را برجسته می کند.

تلاش بیشتری برای جذب زنان در حرفه STEM نیاز است.

بخشی از این مسئله می تواند به علت استعداد کمتر مهندسان زن باشد، طبق آمار نوشته شده در پایان سال گذشته توسط سرویس پذیرش دانشگاه UCAS بریتانیا، یک رشته با بزرگترین شکاف جنسیتی، علوم کامپیوتر با تعداد 13085 دانش جویان آقایان بیشتر از خانم ها، بود.

واضح است که نیاز به تلاش بیشتری برای جذب زنان به مشاغل  STEM(علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) است. اما این رشته ها بیشتر مردسالانه به نظر می رسند. بر اساس پذیرش های Catalyst، یک سازمان غیر انتفاعی با ماموریت سرعت بخشیدن به پیشرفت زنان از طریق محیط های کاری، محیط های کاریه خصمانه مردسالاری، باز خورد اجرایی بی اثر، انزوا و عدم حامیان مالی، را عوامل مؤثر فشار بر زنان در ترک شغل های STEM می داند. تقریبا یک سوم از زنان ایالات متحده آمریکا(32 درصد) و چین(30 درصد) در عرض یک سال قصد ترک شغل خود را دارند.

این ثابت می کند که یک چرخه معیوب مبنی بر ترک بیشتر زنان از حرفه STEM ، مانع رسیدن به یک تعامل جنسیتی می شود، در حالی که به دنبال قانع کردن دیگران برای بدست آوردن مشاغل مربوط به این زمینه ها می باشند. تمام شرکت ها در زمینه STEM نیاز به تلاش بیشتری برای جذب بیشتر مهندسان زن و ارائه فضای مناسب برای رشد، افزایش رتبه و الهام بخشیدن به دیگران در زیر مشاغل مشابه دارند.

به عنوان مثال، در فیس بوک، تنها 17 درصد از نیروی کار آنها زن می باشد، این موضوع تنها متعلق به فیس بوک نمی باشد، اگر چه وضعیت در میان رتبه های بالاتر وخیم تر است. از میان 20شرکت برتر فناوری، تنها 11 درصد از اعضای کمیته اجرایی زن هستند.


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: