مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

برترین زبان های برنامه نویسی قسمت اول : java

نوشته شده توسط: محمدجواد ازادمهر
در تاریخ:

زبان برنامه نویسی معروف جاوا زبانی است که در کشور اندونزی ابداع شد .

در ابتدا باید این نکته را اعلام کرد که زبان جاوا را با زبان جاوا اسکریپت اشتباه نگیرید زیرا این دو زبان برنامه نویسی با هم تفاوت های بسیار زیادی دارند : همچنین این برنامه قابل دانلود از سایت java.com  است و با دانلود کردن آن میتوانید از امکانات فوق العاده خوب آن استفاده کنید .


اما جاوا چیست ؟

جاوا یک زبان برنامه نویسی پیشرفته و پرطرفدار رایانه است که همه منظوره بوده و مبتنی بر شی گرایی بودن طراحی شده است که به علت وجود این دو عامل استفاده از آن به به این دو عامل بستگی دارد  و به طور بسیار خاضی طراحی گردیده است .

 قصد این زبان این است که به توسعه دهندگان این نرم افزار این امکان را میدهد که با یک بار نوشتن کد wora در اول هر خط برنامه بر هر پلتفرمی بدون اضافه کردن اطلاعات بیشتر قابل اجرا شود.

برنامه مشهور جاوا به طوری خاص و فوق العاده طراحی شده است که بدون در نظر گرفتن معماری کامپیوتر اجرا میشود یعنی شما میتوانید با داشتن ضعیف ترین سیستم کامپیوتر این برنامه را دانلود و نصب کرده و شروع به برنامه نویسی و ساخت برنامه مورد نظر خود کنید : به همین دلیل است که این برنامه بهترین برنامه ی برنامه نویسی دز سال ۲۰۱۶ شده است و نظر بسیاری از برنامه نویسان را به خود جلب کرده و روز به روز طرفدار بیشتری پیدا میکند و در حال حاظر طبق امار های موجود ۹ میلیون توسعه دهنده نرم افزار از این برنامه استفاده میکنند .

برنامه جاوا ابتدا توسط جیمز گوسلینگ ابداع شد که این شخص در ابتدا در شرکت سان مایکروسیستمز این برنامه و زبان برنامه نویسی را درست کرد که بعد ها شرکت اوراکل که یکی از بهترین شرکت های نرم افزار جهان بعد شرکت ماکروسافت است با حظور همان شخص برنامه را کامل تر و پیشرفته تر کرد .

در سال ۱۹۹۶ جاوا به عنوان یکی از اصلی ترین محضولات شرکت مایکروسیستمز به شمار میرفته که زبان ساده شده ای از زبان های سی و سی ++ بوده و حتی امکانات ساده و سطح پایین در این دو زبان را آسان تر کرده بوده است و نسبت به آن دو برنامه پیشتاز بوده است .

آخرین نسخه جاوا ک جاوا ۸ نام دارد و ۱۲۱ اومین اپدیت این برنامه بوده است با پشتیباتی شرکت قدرتمند اوراکل به ضورت رایگان قابل استفاده کردن است .

نسخه های قبلی ان برنامه توسط دو شرکت دیگر پشتیبانی میشده است و که در حال حاظر شرکت اوراکل پشتیبانی آن را به تنهایی انجام میدهد .هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: