مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

SCRUM چیست ؟

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

یک راه بهتر در ساخت نرم افزار

Scrum یک فرآیند کنترل و مدیریت است که به منظور تمرکز بیشتر بر روی ساخت نرم افزاری که تمام نیازمندیهای کسب و کار را دارا باشد، پیچیدگی را کاهش می دهد. مدیریت و تیم، توانایی درک نیازمندی ها و تکنولوژی را دارند، هیچ وقت متوقف نمی شوند و نرم افزار را به صورت تدریجی و تجربی ارائه می دهند.

خود Scrum یک فریم ورک ساده برای همکاری مؤثر تیم در پروژه های نرم افزاری پیچیده می باشد.  Ken Schwaber   وJeff Sutherland  ، راهنمای اسکرام را به منظور توضیح واضح و مختصر اسکرام نوشته اند.

Scrum Glossary

Scrum Glossary به معنی مرور کلی از اصطلاحات مرتبط اسکرام می باشد. بعضی از اصطلاحات ذکر شده در اسکرام اجباری نیستند، اما چونکه به طور معمول در اسکرام استفاده می شوند، اضاف شده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فریم وورد اسکرام، برای تشخیص اینکه کدام اصطلاحات در اسکرام عناصر مورد نیاز می باشند، و برای درک چگونگی اتصال عناصر ذکر شده، به شدت توصیه می کنیم که به راهنمای Scrum مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اصطلاحات خاص تیم توسعه نرم افزار، از تکنیک های توسعه نرم افزار اجایل و اسکرام استفاده کنید. به واژه نامه Professional Scrum Developer مراجعه کنید.

فریم ورک Scrum

Scrum ساده است، معکوس یک مجموعه بزرگی از اجزای در هم آمیخته اجباری است. اسکرام یک روش نیست. اسکرام پیاده سازی روش علمی تجربه گرایی است. اسکرام با احترام به مردم و خود سازمان یافته ها و برای مقابله با غیر قابل پیش بینی بودن و حل مشکلات پیچیده، رویکرد الگوریتم برنامه ریزی شده را با یک رویکرد اکتشافی جایگزین می کند. تصویر زیر عمل اسکرام را همان طور که به وسیله   Ken Schwaber   وJeff Sutherland  در کتاب Software in 30 Days توصیف شد، از برنامه ریزی تا تحویل نرم افزار را توصیف می کند.

https://www.scrum.org/resources/scrum-framework-poster


سازندگان اسکرام

این ویدئو آخرین نسخه راهنمای اسکرام توسط  Ken Schwaber   وJeff Sutherland  را در حالی که در آخرین به روزرسانی ها قدم می زدند و چندین سوال از مخاطبان دریافت کردند، را نشان می دهد. آنها با سوالاتی از جمله چرا اسکرام را ساخته اند، در طی سالها چگونه از آن استفاده کردند، و اسکرام تا کجا پیش خواهد رفت، مواجه شدند.

https://youtu.be/0hRZffDD1ec


ارزش های اسکرام

اگرچه همیشه به عنوان بخشی از اسکرام در نظر گرفته می شود و اغلب راجع به آن نوشته می شود، در تاریخ July 2016 ارزش های اسکرام به راهنمای اسکرام اضافه شد. این ارزش ها شامل شجاعت،  تمرکز، تعهد، احترام می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ارزش ها، چگونگی اعمال آنها به اسکرام و دانلود این پوستر، راهنمای اسکرام را مطالعه کنید.

https://s3.amazonaws.com/scrumorg-website-prod/drupal/2016-08/ScrumValues_17x11.pdf

 

نقش تیم اسکرام

تیم اسکرام شامل مالک محصول، تیم توسعه، و یک مدیر اسکرام می باشد. تیم اسکرام خودسازمان یافته و و دارای عملکرد متقابل می  باشند. تیم خود سازمان یافته، نحوه انجام کار به بهترین وجه ممکن را انتخاب می کنند، و این بهتر از این است که توسط افراد خارج از تیم هدایت شوند. تیم کارکرد متقابل، تمام صلاحیت های لازم برای به انجام رساندن وظایف خود بدون وابستگی به دیگران، نه بخشی از تیم را دارا می باشند. مدل تیم در اسکرام، به منظور بهینه سازی انعطاف پذیری، خلاقیت و بهره وری طراحی شده است.

رویدادهای اسکرام

رویدادهای تعیین شده به منظوره ایجاد نظم و به حداقل رساندن نیازها برای مواردی که در اسکرایم تعریف نشده اند استفاده می شوند.همه رویدادها بازه زمانی دارند. هنگامی که یک Sprint شروع شود، مدت زمان آن ثابت است و نمی تواند کوتاه تر یا طولانی تر شود. در نهایت رویدادهای باقی مانده هر زمان که هدف رویداد به دست آمد به پایان می رسند، با اطمینان حاصل کردن از اینکه مقدار زمان مناسب، بدون هدر رفتن در طول فرآیند، صرف شده باشد.

رویدادهای اسکرام عبارت اند از:

Sprint

برنامه ریزی Sprint

جلسات روزانه Scrum

بررسی Sprint

بازنگری Scrum

 

مصنوعات اسکرام

مصنوعات اسکرام، کار یا ارزش ارئه شفافیت و فرصت بازرسی و انطباق را نشان می دهند. مصنوعات تعریف شده توسط اسکرام به طور خاصی برای افزایش شفافیت اطلاعات کلیدی طراحی شده اند، بنابراین همه درک و آگاهی یکسانی از محصول دارند. مصنوعات اسکرام عبارت اند از:

بک لاگ(Backlog) محصول

بک لاگ(Backlog)اسپرینت

توسعه

 

یادگیری از انجمن

بیش از صدها کتاب در مورد اسکرام، در بازار امروز وجود دارد، ده ها هزار مقالات و سخنرانی ها، اما همه این ها با راهنمای اسکرام شروع شدند. راهنمای اسکرام توسط   Ken Schwaber وJeff Sutherland نوشته شده و همچنین حفظ می شود و این افراد به عنوان بدنه این دانش در نظر گرفته می شوند. با بیش از 180,000 اعضای انجمن اسکرام می توانید یک سوال از انجمن بپرسید و منتظر پاسخی باشید که بلافاصله دریافت خواهید کرد. انجمن مربیان حرفه ای اسکرام (PSTs)  در عرصه خود متخصص هستند و همیشه بلاگ هایی که ارائه دهنده بینش و فهم  خود از تجربه کاری در تیم اسکرام باشند را می نویسند. مقالات، مقالات سفید، ویدئوها، وبینرها و سایر موارد توسط انجمن منتشر می شود و در بخش منابع سایت در دسترس قرار می گیرند


منبع: WHAT IS SCRUM?
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: