مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

چگونه اجایل را به تیم های غیر از آیتی معرفی کنیم.

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:


واضح است که روش اجایل به تیم های توسعه نرم افزار محدود نمی شود. سازمان های بی شماری انعطاف پذیری و سرعت ارائه خود را با طرز فکر اجایل بهبود بخشیده اند، و بسیاری اجایل را در هر بخش با موفقیت پیاده سازی کردند. اجایل در حال حاضر به طور گسترده در بازاریابی، آموزش و حتی تولید خودرو استفاده می شود. اگر شما یک تیم غیر از آِیتی هستید که می خواهید طرز فکر اجایل را اتخاذ کنید، به احتمال زیاد به مقاومت هایی در مقابل این تغییر مواجه می شوید، که خوب است. منتقدان اجایل به بهبود ارزش ها کمک می کنند. در تشویق تیم های غیر آیتی برای پذیرفتن اجایل، باید ابتدا ارزش هایی را که طرز فکر اجایل ارائه می دهد، نشان دهید.

تعیین نکنید; تشویق کنید

روش اجایل، (متاسفانه) با واژه ها و شیوه های تجویزی اشباع شده است. برای اجتناب از قرار دادن افراد بی جهت، اجایل را به عنوان مجموعه ای از فرآیندهای تجویزی معرفی نکنید. در عوض، به عنوان یک رفتار فرهنگی و طرز فکر برای نزدیک شدن به کار بیان کنید. توجه داشته باشید که یک فرهنگ اجایل موفق، به افزایش استقلال کارمند، اعتماد، و مسئولیت شخصی او کمک می کند. در یک محیط سنتی، مدیریت در هر دو شرایط موفقیت و شکست مسئول می باشد. در یک محیط اجایل، همه افراد مسئول این شکست ها و موفقیت ها می باشند.

برای تحولات اجایل، کمتر یا بیشتر ارگانیکی اتفاق افتادن مهم است. هیچ کس نمی خواهد تغییرات استراتژی مبهم که توسط مدیریت موظف شده است را کنار بگزارد . این ها کوچکترین مواردی هستند که قرار است طرز فکر اجایل از بین ببرد.

تبدیل نکنید; تکرار کنید

بسیاری از شیوه ها وجود دارند که در پیرامون اجایل شکل گرفته اند: با تکرار آنها را معرفی کنید، با استفاده از این شیوه ها قادر خواهید بود از شوک فرهنگی که باعث رکود تحولات شده است، اجتناب کنید. برای شروع راجع به Scrum  و  Kanban تحقیق کنید، و سعی کنید درک کنید کدام شیوه برای شما کارکرد بهتری دارد و به چه دلیل.

Kanban Kanban برای نشان دادن اقلام کار از یک تابلو و کارت استفاده می کند. به عنوان یک آیتم کار که از یک ایده به تکمیل پیشرفت می کند، طبق مراحل تکمیل ایده نوشته شده بر روی برد پیش می روند. به تیم ها کمک می کند تا نسبت به تغییر اولویت ها، سازگار شوند. تنظیم محدودیت WIP(work in progress)به تیم ها کمک می کند تا زمینه سوئیچینگ را کاهش دهند و از گرفتار شدن در دامنه در حال گسترش اجتناب کند.

Scrum اسکرام به منظور سازماندهی تیم و بهبود مستمر فرآیند کار با استفاده از Retrospective، عالی است. برای برنامه ریزی کردن نسبتا سنگین است(در مقایسه با Kanban) و برای کمک به درک و بهبود سرعت تیم ها، از تکرار ثابتی استفاده می کنند. بیشتر تیم ها از یک Scrum Master استفاده می کنند- فردی که کارش تسهیل جلسات، حذف موانع و عموما کمک به تیم برای انجام وظایفشان است.

اگر هدف تغییر بزرگ و پذیرفتن رویکرد اجایل را دارید، هنگام تغییر برنامه، بیشتر مراقب باشید. Peter Merel، مشاور اجایل و بنیان گذار XSCALE Alliance ، طرفداران استفاده از دسته   steel-thread: تعداد کمی از افراد مترقی شیوه های اجایل را پذیرفتند، و معیارهای خود را به منظور اثبات مزایای بهره وری اندازه گیری کردند. بعد از آن یک تیم مانند سلولی تقسیم شد و در تیم های دیگر منتشر یافت. این اجازه یک تغییری طبیعی را می دهد که سازمان تاسیس یافته را مختل نمی کند. این تغییر، تکراری و تدریجی است که بهتر از تغییر ناگهانی آن است; استفاده از اجایل، در اجایل به تصویب رسید.

شکاف بین توسعه نرم افزار و دامنه تیم هایتان را پر کنید.

برخی از مربیان اجایل اشاره کرده اند که پیوند ایده " ارائه نرم افزار " به زمینه های دیگر بسیار دشوار است. مخالفت ها تمایل به رد کردن این موضوع دارند، همانند " ما بیش از حد با کیفیت هستیم – تمام تمرکزمان در اتخاذ کیفیت است ". این طرز فکر از عدم درک اصول اساسی اجایل ناشی می شود. به خاطر داشته باشید که اجایل به معنی فدا کردن کیفت به خاطر سرعت نیست. بلکه، به معنای ارائه بالاترین کیفیت ممکن محصول بدون درگیر شدن با تاسیسات اداری و فرآیندی است.

مفهوم توسعه " Working Software" به راحتی می تواند در هر زمینه ای معنی شود. به معنای اولین نقطه ای است که می توانید ارزش واقعی را به مشتریانتان ارائه دهید. متغیر های معنای  "Working Software " و " کاربر نهایی " در تیم خودتان را معین کنید.آنچه که می تواند به عنوان بلوک ساختمان اصلی از ارائه نهایی در نظر گرفته شود را کشف کنند، بنابراین شما می توانید در همان مراحل اولیه انتقادات و پیشنهادات را دریافت کنید.

همچنین شما نباید خودتان را موظف به استفاده از زبان اجایل بدانید. این زبان در دنیای فناوری ایجاد شده است، و ممکن است برای تیم شما بی ربط و گیج کننده باشد. تغییر ابزار اصطلاحات یا فرآیند منعکس کننده بومی که تیم شما در حال حاضر با آن احساس راحتی می کند، را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، یک تیم بازاریابی ممکن است برخی ویژگی ها را به عنوان مبارزات تغییر نام دهد، یا تیم فروش ممکن است داستان های کاربر را به عنوان فرصت تغییر نام دهد.

همگام سازی کنید، اما درگیر تشریفات نشوید.

اگر چند تیم مختلف دارید که با اجایل کار می کنند، شما ریسک ایجاد چیزی که "سیلوهای اجایل" نام دارد را آغاز کردید. اینها تیم هایی هستند که با اجایل به صورت داخلی کار می کنند، اما عدم هماهنگی بین واحدی بین آنها وجود دارد. این یک دستورالعمل خوب نیست. برای تبدیل این تیم های مختلف به یک اکو سیستم مشترک وجود نوعی دید واحد الزامی است. فریم ورک های متعددی وجود دارد که به شما کمک می کند این طرح را اجرا کنید. از جمله: SAFe, DaD, LeSS  و LeadingAgile.

بنابراین همگام سازی تیم بسیار مهم است. همچنین باید مراقب باشید که درگیر تشریفات نشوید.  یکی از محورهای اصلی اجایل، جایگزینی فرآیندها با فعل و انفعالات است. اتخاذ تشریفات اجایل بدون درک کردن هدف آنها، یک پرچم قرمز بزرگ است. تیم خود را با تلاش برای همگام سازی آنها با فرآیندهایی که احتیاجی ندارند ،محدود نکنید.

انسانها، همچون چرخ دنده در یک ماشین که کارهای یکسانی را از راه های قابل تعویض انجام می دهد، از ارزش بسیار پایینی برخور دارند. این مورد شامل ربات ها می شود. انسان ها هنگامی که استقلال دارند ارزش بالایی دارند، و قادر به بازی کردن با نقاط قوت خود و تاریخ منحصر به فرد، حساسیت های خاص و الگو اطلاعات محرمانه  خواهند بود. ایده "wisdom of the crowds" درواقع مبتنی بر داشتن پایگاه های دانش خصوصی منحصر به فرد و متنوع انسان می باشد. جنون جمعیت با هماهنگ سازی و تقلید از بین می رود.

افکار نهایی

یکی از بزرگترین مشکلاتی که می توانید در آن سقوط کنید این است که به اجایل به عنوان اکسیر درمان همه مشکلات که به شما کمک می کند در مدت زمان کم بیشترین کارها را انجام دهید، بنگرید. این موضوع اجایل نیست. این در مورد شکستن ساختارهای سفت و سختی است که افراد را از تکمیل کار خود به بهترین نحوه ممکن باز می دارد.

تکنیک ها و استراتژی های مختلفی که اجایل در طول سالهای مختلف فراهم کرده است را یاد بگیرید. و ترکیبی را انتخاب کنید که به بهترین نحو ممکن برای شما کار می کند. بالاتر از همه، بینش ارزش در Agile Manifesto را از دست ندهید، و مزایایی که طرز فکر اجایل می تواند برای شما فراهم کند را درو کنید.


منبع: How to introduce Agile to non-IT teams
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: