مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

9 راهکار آسان که در صورت انجام، امنیت اطلاعات گوشی اندروید خود را تضمین می کنید.

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

بخش دوم

از اطلاعات خود پشتیبان گیری(Back up) کنید.

اگر تمام اطلاعات شخصی گرانبهای خود را داشته باشید، ممکن است از دست دادن گوشی خود برایتان قابل تحمل تر باشد. اگر پشتیبان گیری خودکار را تنظیم کرده باشید، می توانید اطلاعات خود را در صورت از دست دادن گوشی هنوز داشته باشید. برای کسب اطلاعات از روش پشتیبان گیری از گوشی های هوشمند خود راهنمای ما را بخوانید. همچنین می توانید روش پشتیبان گیری خودکار از عکس ها و ویدئوها با به اشتراک گذاری آنها بر روی اندروید را یاد بگیرید و مطالبی با محتوای روش پنهان کردن عکس ها بر روی گوشی اندروید را بخوانید.

گوشی خود را رمزگذاری کنید.

بسیاری از گوشی های هوشمند اندروید اطلاعات شما را به طور پیش فرض رمزگذاری می کنند، به این معنی است که اطلاعات شخصی شما تنها در صورتی قابل خواندن خواهد بود که دستگاه خود را با پین، رمز عبور یا الگو باز کنید. اگر راجع به رمز گذاری اطلاعات گوشی خود مطمین نیستید و گوشی شما اندروید 4.1 یا بالاتر دارد، می توانید برای سامسونگ از این مسیر چک کنید: تنظیمات(Setting) امنیت  (Security)یا تنظیمات(Setting)   قفل صفحه نمایش و امنیت (Lock Screen and Security). در صورتی که گوشی رمزگذاری شده نباشد، گزینه رمزگذاری(Encrypt) گوشی را مشاهده خواهید کرد.

مراقب برنامه ها باشید.

نرم افزارهای مخرب کمی شبیه خون آشام ها می باشند، به همین دلیل قبل از وارد کردن هر گونه صدمه ای باید مانع ورود آن شوید. مجرمان سایبری از انواع کلاهبرداری هوشمندانه ای استفاده می کنند تا شما را ترغیب به دانلود و نصب نرم افزارهای مخرب کنند. اما برخی مراحل ساده وجود دارد که می توانید برای محافظت از گوشی خود انجام دهید.

1- نرم افزارهای خود را فقط از طریق Google play دانلود و نصب کنید و از هیچ منبع دیگری برای دانلود استفاده نکنید.

2- به مسیر تنظیمات (Setting) قفل صفحه کلید و امنیت  (Lock Screen and Security) بروید و مطمین شودید گزینه Allow installation of apps from sources other than Play Store غیر فعال است.

3- اگر بازی ها و برنامه ها هیچ خلاصه ای ندارند، یا امتیاز بسیار ضعیفی دارند، آنها را نصب نکنید. همچنین می توانید تحقیقات بیشتری را با بازدید آنلاین سایر نشریه ها و یا با بررسی کردن ناشر یا توسعه دهنده وب سایت انجام دهید.

4- مجوز هایی که برنامه ها یا بازی ها در خواست می کنند را بخوانید، کورکورانه آن ها را نپذیرید. اگر به چیز مشکوکی برخوردید، مانند برنامه هایی که می خواهند مکان شما را شناسایی کنند یا به لیست مخاطبین شما دسترسی پیدا کنند، هرگز آنها را نصب نکنید.

5- می توانید تمام مجوزهای برنامه را با رفتن به این مسیر بررسی کنید: تنظیمات (Setting)   برنامه(Apps)  ، بر روی آیکن دندانه دار کلیک کنید تا مجوز برنامه را پیدا کنید. در سامسونگ، به تنظیمات (Setting) برنامه(Applications) ها بروید و بر روی سه خط عمودی سمت راست و بعد از آن بر روی مجوز های برنامه  (App permissions) کلیک کنید.

مراقب باشید کجا کلیک می کنید.

مهاجمان از طریق مسیر های طولانی شما را فریب می دهند تا به وب سایت های جعلی بروید یا نرم افزارهای مخرب را دانلود کنید، اما می توانید با کمی احتیاط خطرات را کاهش دهید.

هیچ وقت بر روی لینکی کلیک نکنید یا یک پیوست ایمل و پیامی را باز نکنید که فرستنده آن را نمی شناسید. حتی اگر این گونه به نظر می رسد که فرستنده را می شناسید، آدرس ایمیل را بررسی کنید. اگر مشکوک به نظر می رسد با احتیاط عمل کنید.

به یاد داشته باشید که هیچ سازمان رسمی، همانند یک بانک از شما نمی خواهد که برای تغییرات ورود حساب کاربری خود، لینک درون ایمیل را دنبال کنید. برای اطمینان از اینکه به وب سایت کاذبی که به منظور سرقت اطلاعات شخصی شما طراحی شده است، هدایت نشوید، همیشه ادرس را خودتان در مرورگرتان تایپ کنید، یا از بوک مارک و برنامه خودتان استفاده کنید.

هرگز بر روی تبلیغات یا پنجره هایی که ادعا می کنند دستگاه شما آلوده شده است کلیک نکنید، از قضا خودشان باعث آلوده شدن دستگاه شما می شوند.

برنامه های امنیتی و خدمات

آخرین نسخه اندروید از همیشه امن تر است، و بارها به روزرسانی های امنیتی منتشر می شوند، اما بسیاری از ما هنوز از نسخه قدیمی اندروید بر روی دستگاه هایمان استفاده می کنیم. اگر می خواهید گزینه های امنیتی دستگاه خود را ارتقا دهید، پس ممکن است نصب یکی  از بهترین برنامه امنیتی اندروید را در نظر بگیرید.

اگر می خواهید از اطلاعات خود محافظت کنید و عادات وب گردی خود را به صورت خصوصی نگه دارید، یکی از بهترین برنامه اندروید، VPN را در نظر بگیرید.

این برنامه ارزش استفاده از ویژگی های امنیتی اندروید را دارد. دزدان، جاسوسان و مجرمان سایبری مسیری که کمترین مقاومت را دارد ترجیح می دهند. بنابراین سخت تر کردن شرایط تا جای ممکن، به اندازه کافی از نفوذ آنها جلوگیری خواهد کرد.


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: