مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

برنامه ای که میتواند مدل سه بعدی را به شما تحویل دهد

نوشته شده توسط: محمدجواد ازادمهر
در تاریخ:

به تازگی برنامه ی تحت وبی ساخته شده است که شما با استفاده از آن میتوانید طرح ۳بعدی خود را با داشتن یک پرینتر ۳ بعدی ، به دست بیاورید و به الگوی مورد نظر خود برسید که این نرم افزار توانسته کمک شایانی را به دانش آموزان علاقه مند به تاریخ و دانشجویان این رشته بکند.

این برنامه ی تحت وب توسط اساتید و برنامه نویسان دانشگاه لوا استیت طراحی شده و سلامت کار کرد این برنامه را اعلام کرده اند و همچنین دکتر کریستوف گنور از مورخان برجسته  این برنامه را تایید کرده است .

این برنامه باعث شده است که مورخان و باستان شناسان با دنیایی جدید از آموزش مواجه شوند و با استفاده از این برنامه در مورد محیط ها ، آثار باستانی و .. اطلاعات بسیار زیادی بدست بیاورند اما این میتواند چالش بسیار بزرگی برای این افراد باشد و بفهمند که دقیقا در چه موردی قرار است بحث و تحقیق کنند .

از امکانات جالب دیگر این برنامه این است که  دانش جویان میتوانند با استفاده از این برنامه به گذشته بروند و تصویر ۳ بعدی  از آن را مشاهده کنند و برای مثال اطلاعاتی کوه ها و یا دریاها به دست بیاورند : کوهایی مانند کوه شیپ  که در این چند سال بسیار مورد توجه و مورد مطالعه قرار گرفته بوده است و یا با تصویر سازی از رودخانه بیگ هورن دیده خوبی از آن بدست بیاورند و درمورد محیط و طبیعت آن به خوبی پژوهش کنند و اطلاعات باستان شناسی قبلی خود را بروزتر کنند.

این برنامه اپن سورس است و به کاربر اجازه میدهد که هر مدلی که دوست دارد را با بالا ترین سرعت ممکم و بهترین کیفیت ممکن و در هر زمان و مکانی  تبدیل به الگو سه بعدی کند و بتوانند به ساگی گذشته و کاری که انجام میدهند را لمس کنند .

رییس این دانشگاه معتقد است که این برنامه کلیدی است که دانش آموزان و دانشجویان رشته تاریخ و باستان شناسی بتوانند دئر کار خود پیشرفت کنند و به ساختار زمین و عناصر در گذشته دسترسی داشته باشند و بتوانند در کمترین زمان به الگوی مورد نظر خود برسند .

 البته استفاده از این برنامه ساده نیست و دانش آموزان و دانشجویان نیاز به یادگیری مهارت های طراحی، اطلاعات کامپیوتری و باستانی دارند تا بتوانند از این برنامه استفاده کرده و به هدف مورد نظرشان برسند.

همچنین کاربران میتوانند زمانی که در حال ساخت مدل سه بعدی هستند بر روی نقاط مختلف الگو زوم کنند و از جزییات آن نیز با خبر شوند .


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: