مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

پنجمین اصل اجایل: چگونه یک فیل را می خورید؟

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:


چگونه یک فیل را می خورید؟ هر بار، یک گاز!


به همین ترتیب، پروژه های توسعه اجایل، در بخش های کوچکی تحویل داده می شوند، ارائه بخش های کوچک، انتشار افزایشی و تکراری.


چرخه پروژه های توسعه نرم افزارسنتی، تجزیه و تحلیل، توسعه و تست است، در ابتدا تمام نیازمندی های شناخته شده محصول را جمع آوری می کنند، سپس تمام عناصر نرم افزار را توسعه می دهند  و بعد از آن کل محصول را برای انتشار تست می کنند. در توسعه نرم افزار اجایل، چرخه، تجزیه و تحلیل، توسعه و تست است، تجزیه و تحلیل، توسعه و تست و به همین ترتیب ادامه دارد ...... برای هر ویژگی هر مرحله انجام می شود، هر بار فقط یک ویژگی.


مزایای استفاده از رویکرد تکراری توسعه نرم افزار، شامل موارد زیر می باشد:


کاهش خطر: داشتن دیدی واضح از کل یک پروژه کامل .


افزایش ارزش: تحویل سریع برخی مزایا، منتشر کردن محصول در صورت خوب بودن آن، بهتر از انتظار طولانی مدت است تا تمام ویژگی های در نظر گرفته شده آماده شود.


انعطاف پذیری بیشتر/چابکی : می تواند برای تغییر مسیر انتخاب شود، یا تکرار های بعدی بر اساس دیدن و استفاده کردن از نرم افزار باشد.


 مدیریت بهتر هزینه : اگر، همانند بسیاری از پروژه های توسعه نرم افزار، بودجه شما تمام شود، بعضی ارزش ها هنوز می توانند تحقق یابند، مجبور نیستید در صورت تمام شدن بودجه همه چیز را کنار بگذارید.


برای عملی شدن این رویکرد، هر ویژگی باید به طور کامل توسعه یابد.


عمل دیگر این است که باید مطمئن شوید ویژگی ها در ترتیب اولویت شان توسعه می یابند، نه لزوما در یک ترتیب منطقی توسط توابع. در غیر این صورت با ساختن ویژگی های کم اهمیت، زمان شما به پایان می رسد. همان طور که گفتیم در توسعه نر افزار اجایل، بازه زمانی ثابت است.


ساختن ویژگی های یک نرم افزار "گسترده اما کم عمق" نیز به دلایل مشابه توصیه می شود. تنها زمانی که تمام ویژگی های پراهمیت را کامل کردید، سراغ ویژگی های کم اهمیت تر بروید، و تنها پس از آن ویژگی های باقی مانده را کامل کنید. در غیر این صورت به وضعیتی می رسید که ویژگی های قبلی تان از لحاظ عملکردی غنی هستند، در حالی که با تمام شدن زمان، هنوز ویژگی های بعدی نرم افزار به طور فزاینده ای پیچیدگی دارند.


سعی کنید در صورت استفاده از use case ، user storiesیا ویژگی ها،(نه وظایف فنی) محصول خود را جمع و جور کنید یا لیست ویژگی های را بیان کنید. در حالت ایده آل، هر آیتم موجود در لیست باید چیز ارزشمندی برای کاربر باشد، و همیشه تحویل دادن محصول بسیار مهم است درنتیجه می توانید راجع به کیفیت و آمادگی محصول برای انتشار، قضاوت کاملی داشته باشید.


این ها شاخص های مهمی از تکرار شونده ها، ویژگی ها هستند محور توسعه و اگر قصد ارائه محصول در بازه زمانی ثابت را دارید این شاخص ها مهم هستند.منبع: Agile Principle 5: How Do You Eat An Elephant?
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: