مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

7 روشی که با استفاده از آن، اندروید و ویندوز 10 می توانند به خوبی با یکدیگر کار کنند.

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

بخش دوم

4- Outlook : رویدادهای تقویم شما را بین ویندوز 10 سیستم و دستگاه اندروید تان همگام سازی می کند.

بدیهی است برنامه Outlook Android در درجه اول به منظور دسترسی به ایمیل شما از سرویس مایکروسافت ساخته شده است، همانند Office 365 یا Outlook.com , (همچنین می توان از طریق حساب کاربری Yahoo ,Mail یا Gmail هم استفاده شود) اما برنامه Outlook  همچنین یک ابزار Calendar دارد که با برنامه Calendar ویندوز 10 سیستم شما همگام سازی می شود. از طریق این ابزار می توانید روز و ساعت قرار ملاقات ها و یادآوری کارهایی که می خواهید انجام دهید را وارد کنید. با رسیدن روز تعیین شده(پایان مهلت) هر دو دستگاه اندروید و ویندوز 10 سیستم تان هشداری را ارسال می کنند.

در برنامه اندروید، شما باید این ابزار Calendar را با لمس دومین آیکن در انتهای صفحه اصلی بگیرید (شبیه یک صفحه از تقویم روزانه است ، که تاریخ فعلی را نمایش می دهد ).سپس روزی را که می خواهید به شما هشدار یادآوری داده شود انتخاب کنید (با پیمایش عمودی لیست تاریخ ها، بخش انتهایی از تقویم بالای صفحه نمایش).در صفحه بعدی، برای تنظیم رویداد جدید، زمانی ومکان مورد نظر را وارد کنید، و تنظیمات دریافت هشدار را کامل کنید. همچنین می توانید افرادی را که می خواهید بر اساس آنها اعلانیه رویدادی را دریافت کنید، از لیست مخاطبین خود انتخاب کنید.

همانند تنظیم یادآوری در برنامه Cortana ، این برنامه معکوس عمل می کند. اگر قرار ملاقات یا رویداد را در برنامه Calendar موجود در ویندوز 10 سیستم خود تنظیم کنید، از طریق برنامه Outlook هشداری را بر روی گوشی اندروید خود دریافت خواهید کرد.

5- OneNote : یادداشت ها را از دستگاه اندروید شما با ویندوز 10 سیستم تان همگام سازی می کند.

نسخه ویندوزی برنامه OneNote شامل ویندوز 10 هم می شود. نصب برنامه OneNote اندورید بر روی دستگاه موبایل خود، به منظور یادداشت برداری در حالی که در حرکت هستید، می تواند بسیار مفید باشد. شما می توانید بعدا به طور کامل آن را بر روی ویندوز 10 سیستم تان ویرایش کنید. با برنامه اندروید خود ، شما  می توانید از طریق وارد کردن متن با استفاده از صفحه کلید لمسی دستگاه اندروید، قلم دیجیتال یا از طریق صدا، یادداشت و چک لیست های را بنویسید، همچنین با استفاده از انگشت یا قلم دیجیتالی، بر روی یادداشت خود دلقکی طراحی کنید یا از طریق دوربین دستگاه اندرویدتان عکسی را به یادداشت تان اضاف کنید.

6- Office Lens: اسکن های گرفته شده با دستگاه اندروید شما را با ویندوز 10 سیستم تان همگام سازی می کند.

این نرم افزار Office Lens بسیار خوب، تولید شده توسط مایکروسافت به صورت مستقیم به ویندوز 10 ارتباط ندارد اما با OneDrive یکپارچه شده است. این برنامه به منظور اسکن اسناد از طریق دوربین دستگاه اندروید شما ایجاد شده است، که می تواند شامل کارت های کسب و کار و رسید ها باشد. (مایکروسافت دوست دارد بگوید شما چنین مواردی را اسکن می کنید، اما در واقع تنها کاری که انجام می دهید گرفتن یک عکس معمولی است.) شما همچنین می توانید از طریق این برنامه بر روی عکس های نقاشی شده، دست نوشته ها یا متن های نوشته شده بر تخته سیاه، وایت بردهای هوشمند و یا امضاء ضربه بزنید.

Office Lens به صورت خودکار تصاویر گرفته شده را هم تراز، واضح و کراپ می کند و می تواند آن ها را به متن های قابل ویرایش و گرافیکی در OneNote، PowerPoint یا فرمت Word تبدیل کند و فرمت آن را به PDF تغییر دهد. تصویر اسناد گرفته شده به صورت خودکار درون پوشه OneDrive آپلود می شود.(که شما می توانید، البته، بعدا از ویندوز 10 سیستم تان به آن دسترسی پیدا کنید)

تذکر: همچنین برنامه OneDrive اندروید با ابزاری همراه است که به شما اجازه اسکن از اسناد را می دهد، اما از آنجایی که هر دو نرم افزار بوسیله مایکروسافت ساخته شده است، عجیب است، این برنامه به هیچ وجه به خوبی برنامه Office Lens نخواهد بود.

7- Microsoft Solitaire Collection : به صورت همگام، بازی های کلاسیک را بر روی هر دو  ویندوز 10 سیستم و دستگاه اندورید خودتان بازی کنید.

بازی کلاسیک Microsoft Solitaire به عنوان برنامه ویندوزی برای ویندوز 10 ری بوت شده است که شامل 5 کارت بازی است: Klondike ، Spider ، FreeCell،TriPeaks  و  Pyramid . شما می توانید این برنامه را به سرویس بازی آنلاین مایکروسافت همانند Xbox Live ، به منظور کسب دستاوردها، رقابت با بازیکنان دیگر ، و به اشتراک گذاری کلیپ های ویدئویی از جلسات بازی خود ، متصل کنید.

مایکروسافت نسخه جدیدی از  Microsoft Solitaire Collection اندورید را که تمام این ویژگی ها را دارد منتشر کرد. حتی شما می توانید بر روی این برنامه یک بازی را شروع کنید، بازی را متوقف کنید و بعدا بر روی ویندوز 10 سیستم تان آن را ادامه دهید. اطلاعات بازی و پیشرفت شما از طریق Xbox Live بر روی کلود ذخیره و هم گام سازی می شود.


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: