مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز Vista

نوشته شده توسط: زارع
در تاریخ:

تا ماه آینده ( آوریل 2017 ) پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ویستا به اتمام میرسد. به این معنی که ویندوز ویستا دیگر آپدیت های امنیتی دریافت نخواهد کرد.

پشتیبانی اصلی از ویندوز ویستا در سال 2012 تمام شد ولی پشتیبانی امنیتی تا 1 ماه دیگر ادامه دارد.

از آنجایی که هنوز تعدادی از کاربران در جهان هنوز از ویندوز ویستا استفاده میکنند، این اعلامیه هشداری است برای استفاده نکردن از ویندوز ویستا. البته اگر شما به هیچ وجه از اینترنت استفاده نمیکنید میتوانید حتی تا 10 سال آینده نیز از ویندوز ویستا استفاده کنید چرا که این ویندوز تاریخ انقضا ندارد. ( به شرطی که نرم افزار های مختلف نیز پشتیبانی خود را از ویندوز ویستا قطع نکنند).
بهترین راه برای کاربران ویندوز ویستا آپگرید به ویندوز 7 میباشدالبته در صورتی که نسخه درست و هماهنگ با ویندوز ویستا نصب شود که در این صورت کاربران می توانندتا سه سال دیگر نیز پشتیبانی از سیستم خود را گارانتی کنند. بعضی از کاربران ترجیح می دهند از ویندوز 8 یا 10 استفاده کنند که امکان آپگرید مستقیم ویندوز ویستا به ویندوز 8 یا 10 وجود ندارد.که در این حالت دو راه حل موجود است یکی اینکه ابتدا به ویندوز 7 و سپس به 8 یا 10 آپگرید کنند، یا اینکه  از اول ویندوز جدید بر روی سیستم خود  نصب کنند.


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: