مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

آیا قصد برنامه نویس شدن دارید؟ زمان یادگیری هوش مصنوعی و علمِ داده ها فرا رسیده است

نوشته شده توسط: زارع
در تاریخ:

هوش مصنوعی بر روی همه چیز از خودروها گرفته تا بیمه های سلامت و ابزارهای خانه و حتی ورزش نیز تاثیر گذاشته است. از آنجایی که رفته رفته توسعه دهندگان تبدیل به متخصصان داده می شوند هوش مصنوعی  تاثیر بسزایی بر توسعه نرم افزار خواهد گذاشت.

به گفته ی جیم مک هاگ معاون رئیس پروژه سوپرکامپیوترDGX-1 انویدیا (در یادگیری ژرف و آنالیز شتاب یافته استفاده میشود)، هوش مصنوعی و یادگیری ژرف (deep learning) تغییرات بزرگی را در برنامه نویسی نرم افزارها خواهند داشت.

این مسئله که برنامه نویسان ماه ها وقت  صرف اضافه کردن قابلیت  به نرم افزار میکنند قرار است تغییر کند.

با ظهور هوش مصنوعی، اطلاعات، برای ایجاد بینش در نرم افزار استفاده میشود. مک هاگ گفت ما از اطلاعات استفاده میکنیم تا نرم افزار را طوری آموزش دهیم که هوشمند باشد. از این به بعد اطلاعات باعث میشوند نسخه ای جدید از نرم افزار عرضه شود، به این دلیل که نرم افزار از همین اطلاعات استفاده میکند تا بتواند با ما در تعامل باشد.

پارامترهایی مثل محیط کاربری و application flow در آینده نیز مورد نیاز خواهند بود اما اطلاعات است که تعیین میکند نرم افزار چه گونه توسعه پیدا خواهد کرد. عرضه نسخه جدید بر اساس اینکه نرم افزار تا چه مرحله ای پیشرفت کرده تعیین میشود و آپدیت ها بر اساس سِری دیتاهای جدید و تجربیات میباشد.

حدس و گمان هایی در مورد اینکه کامپیوترهای هوشمند نیاز به برنامه نویسان را کم میکند وجود دارد اما مک هاگ گفته که به برنامه نویسانی با تخصص های گوناگون نیاز خواهد بود. برنامه نویسان اطلاعات را معاونت میکنند و نرم افزار را در پروسه خود آموزی همراهی میکنند. برنامه نویسان در حال تغییر مهارتهایشان به هوش مصنوعی و علم داده ها میباشند.

جدا از تاثیرات هوش مصنوعی بر توسعه نرم افزار ها ، مک هاگ در کنفرانس اخیرهوش مصنوعی در Silicon Valley  گفت که هوش مصنوعی بر اینترنت اشیا نیزتاثیر گذار است به این صورت که ابزارهای هوشمند را قادر به کار با اینترنت اشیا میکند و اطلاعات بدست آمده را پردازش می کند. او همچنین تاکید کرد که تاثیر هوش مصنوعی بر خودروهای تمام اتوماتیک زیاد است و باعث میشود این خودروها از محیط اطراف خود آگاهی بیشتری پیدا کنند. او همچنین ذکر کرد که هوش مصنوعی در علم پزشکی و در بخش تشخیص پیشرفته پزشکی به کار گرفته خواهد شد.


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: