مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

ابزار جدید Prettier برای جاوا اسکریپت

نوشته شده توسط: زارع
در تاریخ:

با ابزار Prettier فرمتینگ جاوا اسکریپت یکپارچه تر میشود. ابزار پریتیر که با الهام از ابزار refmt (ابزار فرمتینگِ کُد) ساخته شده است ، استایل اورجینال را پاک میکند و یک خروجی مرتب و یکپارچه را به شما میدهد.


Prettier استایل اصلی را پاک میکند و یکپارچگی در عمل پارسینگ (parsing) جاوا اسکریپت به صورت AST (abstract syntax tree) را تضمین میکند.

James Long میگوید با این ابزار، توسعه دهنده میتواند آنطور که میخواهد کد نویسی کند به این دلیل که بلافاصله میتوان بعد از کد نویسی آن را فرمت کند.


Prettier جاوا اسکریپت را به عنوان ورودی و جاوا اسکریپت فرمت شده را به عنوان خروجی میدهد. هنوز این ابزار در مرحله بتا میباشد اما سازندگان سعی دارند تا از تمام قابلیت های زبان جاوا اسکریپت حتی آن قابلیت هایی که استاندارد نشده اند را پشتیبانی کنند.


این ابزار از Babylon parser استفاده میکند و به صورت پیش فرض برای تمام قابلیت های زبان جاوا اسکریپت فعال است اما از طریق API ای پی آی useFlowParser یا flow-parser CLI با Facebook Flow parser هم کار خواهد کرد. ابزار Prettier از قابلیت های زبانی ای مثل ECMAScript 2017, JSX و Flow پشتیبانی پیشرفته میکند.


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: