مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

10 ویژگی ضروری نرم افزار های حسابداری

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

10 ویژگی ضروری نرم افزار های حسابداری

مقدمه :

در نگاه اول ممکن است به نظر برسد که تمام نرم افزار های حسابداری تقریبا همه مثل هم هستند. ارائه گزارش حساب ، نمایش مقدار قابل برداشت و به طور کلی صدور و پردازش بر روی حساب ها را انجام میدهند. با این حال فراتراز این ویژگی های پایه ای ، ده ها ویژگی دور و دراز دیگر که یک پوشش وسیع از خدمات و کارایی های دیگر را در بر میگیرند. که تعدادی از این ویژگی ها را میتوان ضروری دانست و بسیاری دیگر را میتوان حاشیه ای در نظر گرفت که ممکن است مفید واقع شوند یا شاید هم چیزی جز کلک های تبلیغاتی نباشند.

 

تحلیل و بررسی :

 

1. گزارشگیری و تجزیه و تحلیل : امروزه اطلاعات خوب و دقیق ، یک قدرت برای بنگاه های اقتصادی محسوب میشود. به همین دلیل یکی از معیار های شما برای ارزیابی هر نرم افزار حسابداری باید توجه به قابلیت ها و ظرفیت های گزارشگیری و تحلیل اطلاعات باشد. که این موضوع در بدست آوردن یک بینش کلی نسبت به مسائل و امور مالی بسیار حائز اهمیت است. امکانات گزارشگیری و تحلیلی به کمپانی ها و شرکت ها این امکان را میدهد که بتوانند خودشان را با دولت و مقررات صنعتی وفق دهند.

 

2. گرافیک : حسابداری فعالیتی است که نیاز به تمرکز بالایی دارد. با این حال گرافیک که در قالب نمودار ها و فرمت های گویای دیگر می آید یک ابزار قدرتمند برای نمایش روند ها و انتقال مفاهیم دیگر به حساب می آید که اعداد به تنهایی نمیتوانند این مفاهیم را انتقال دهند.

 

3. اتوماسیون : برای خیلی از کسب و کارها ، پشتیبانی از حسابداری معملات ساده و انجام وظایف پایه ای مدیریت مالی ، به تنهایی کافی نیست. بسیاری از شرکت ها به یک اتوماسیون کامل برای مدیریت حقوق کارمندان ، مدیریت تعداد ساعت کار هر کارمند ، بودجه بندی برای هر شرکت و دپارتمان های زیر مجموعه آن ، مدیریت اولویت خرید نیازها و فعالیت های مالی پیچیده دیگر میباشند.

 

4. بروزرسانی خودکار : استفاده از نرم افزار های حسابداری قدیمی و تاریخ گذشته مانند خوردن غذای تاریخ گذشته میماند که یک کار خطرناک است و میتواند منجر به تهوع شدید شود. قانون های مالیاتی ، مقررات و شیوه های مالی هر لحظه در حال تغییر هستند بنا براین استفاده از نرم افزاری که زود به زود ، سریع و به طور خودکار بروزرسانی شود یک امر حیاتی است .

 

5. سفارشی سازی : احتمال این موضوع هست که یک نرم افزار حسابداری دقیقا اون چیزی نباشد که کسب و کار شما از آن انتظار دارد. به همین دلیل شما به محصولی نیاز دارید که به راحتی بتوانید بسته به نیاز های خود مثل تغییر فرم ها ، گزارش ها و یا قسمت های دیگر آن را سفارشی سازی کنید .

 

با ادامه این مقاله در بخش بعدی با ما همراه باشید.


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: