مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

رونمایی مایکروسافت از مرورگر Edge بهبود یافته در به روزرسانی ویندوز 10

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:


اخیرا مایکروسافت ویژگی های جدید ویندوز 10 را نهایی سازی کرد. در حالی که این به روزرسانی شامل بسیاری تغییرات و ویژگی های جدید می باشد، مایکروسافت بهبود نهایی مرورگر Edge در بروزرسانی Creators را اعلام کرد. مانند بسیاری از تغییرات Creators به روزرسانی شده، تغییرات بزرگی درمرورگر مایکروسافت اج ایجاد نشده است اما تمام ترفند های کوچک اضاف شده اند.


اولین تغییراتی که در صورت کار کردن با این نسخه به روزرسانی شده ، متوجه شده اید ، ترفندهای مدیریت تب ها در مرورگر ها است .مایکروسافت یک ویژگی تب مدیریتی جدیدی را اضاف کرده است که امکان ذخیره و بازگردانی مجموعه ای از  تب ها را فراهم می کند و تب های باز شده به صورت عکس های کوچک قابل مشاهده هستند. این ویژگی مدیریت مجموعه گسترده ای از تب ها را بهبود می بخشد و همچنین زمانی کاربردی خواهد بود که  مجموعه گسترده ای از تب ها را باز کرده باشید، در غیر این صورت تفاوت چندانی با  نسخه قبلی ندارد.


مایکروسافت در اضافه کردن افزونه ها به مرورگر اج  به کندی پیش رفت  ولی نهایتا این مرورگر بهبود یافته است. Ebates، Intel Trueky ،Read & Write،Ghostery و Roboform همگی اخیرا در Windows Store نمایان شده اند و مایکروسافت در حال حاضر اجازه می دهد توسعه دهندگان افزونه، 30 درصد بیشتر به ویژگی های ویندوز از زمان انتشار اولیه Microsoft edge  دسترسی داشته باشند . ما هنوز منتظر یافتن راهی آسان برای ارسال برنامه های افزودنی  به Store  برای توسعه دهندگان هستیم. اما مایکروسافت به منظور حفظ کیفیت و عملکرد  به کندی پیش می رود.


در تغییری دیگر، مایکروسافت در حال اضافه کردن ویژگی های کاملا جدید به Microsoft Edge است. اولین قابلیت ، پشتیبانی از محتویات (سه بعدی )3D  است. برخی از سایت ها شروع به اضافه کردن تجارب واقعیت مجازی کرده اند، بنابراین مایکروسافت این قابلیت 3D را اضافه کرد تا  کاربران اج امکان دیدن محتویات را بدون استفاده از پلاگین ها داشته باشند. همچنین امکان خرید کتاب های الکترونیکی را با استفاده از Windows Store و مطالعه آنها در مرورگر اج، فراهم کرد. همچنین مایکروسافت قابلیت wallet  را اضافه می کند، بنابراین سایت ها می توانند برای کاربران ویندوز 10 این امکان را فراهم کنند تا با استفاده از کارت اعتباری خود که در حساب کاربری مایکروسافت ذخیره شده کالای مورد نظر خود را خریداری کنند.

تمام این تغییرات با به روزرسانی windows 10 Creators امکان پذیر است. مایکروسافت رسما تاریخ انتشار نسخه Creators به روزرسانی شده را اعلام نکرد، اما انتظار می رود تا ماه آوریل برای تمام کامپیوترهای مجهز به ویندوز 10 در دسترس باشد .


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: