مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

نسخه 44 Opera با طراحی جدید منتشر میشود

نوشته شده توسط: زارع
در تاریخ:

کمپانی Opera Software ورژن جدید مرورگر اپرا نسخه توسعه دهندگان (Opera 44 Developer) را با ظاهری جدید منتشر کرد.
این تغییر ظاهر در نسخه جدید، بخشی از پروژه بزرگ Reborn کمپانی Opera Software میباشد که قرار است خبر های جدیدی در آینده نزدیک از آن منتشر شود.

تغییر اصلی نسخه 44 ظاهر این مرورگر است. ظاهر این مرورگر با طراحی گرافیکی جدیدی است که وابسته به سیستم عامل نیست و در پلتفورم های مختلف، ظاهر مرورگر یکسان است. Tab های مرورگر واضح تر و زیباتر شده اند و Sidebar جدید بهینه و مناسب است.

تا قبل از انتشار نسخه نهایی 44 برای عموم مردم ، ممکن است تغییراتی بر روی ظاهر جدید مرورگر اعمال شود.
Sidebar از صفحه Speed Dial به پنجره اصلی مرورگر انتقال پیدا کرده است. شما در سمت چپ میتوانید سایدبار را مشاهده کنید و از امکانات این ابزار مانند پیام رسان فیسبوک ، علاقه مندی ها ، اخبار شخصی ، تاریخچه مرورگر، Speed Dial و Extensions  استفاده کنید. شما میتوانید با کلیک بر روی گزینه Hide (علامت فلش) سایدبار را مخفی کنید.

Facebook Messenger به صورت اتوماتیک بر روی نسخه 44 مرورگر اپرا نصب میباشد. شما میتوانید با کلیک بر روی لوگوی آبی رنگ این گزینه را مخفی کنید. Opera Software قصد دارد شبکه های اجتماعی بیشتری را به این مرورگر اضافه کنید.

شما میتوانید سایدبار را Pin کنید تا تمام مدت فعال و در دسترس باشد.

مهم ترین تغییر ظاهری این مرورگر دارا بودن 2 تم جدید تیره و روشن میباشد. تم روشن به صورت پیش فرض فعال است. برای فعال کردن تم تیره (مشکی) وارد Setting مرورگر شوید و از قسمت Browser گزینه Switch to Dark Theme  را تیک دار کنید.
اپرا قرار است Installer جدیدی داشته باشد و علاوه بر این شما میتوانید این مرورگر را از طریق وبسایت اپرا به صورت آنلاین نصب کنید یا فایل نصبی را دانلود و سپس اقدام به نصب دستی این مرورگر کنید.

هم اکنون نسخه 43 این مرورگر از این لینک در دسترس است و در آینده نزدیک نسخه نهایی 44 منتشر خواهد شد .


منبع: ghacks.net
برچسب ها: Opera - مرورگر -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: