مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

آپدیت Adobe Flash Player در Google Chrome

نوشته شده توسط: زارع
در تاریخ:

توضیحات مترجم :

***

پلاگین Adobe Flash برای مشاهده ویدیو ها بر روی مرورگر لازم است و همچنین آپدیت نگه داشتن این پلاگین از لحاظ امنیتی و از لحاظ کارایی پخش ویدیو ها در مرورگر بسیار مهم میباشد.

اگر از ویندوز 10 استفاده میکنید مرورگر Microsoft Edge بر روی ویندوز شما به صورت اتوماتیک نصب میباشد. با آپدیت ویندوز نیز پلاگین فلش مخصوص Microsoft Edge نیز خود به خود آپدیت میشود. در ویندوز 10 نصب دستی آپدیت فلش ساده نیست و توصیه نمیشود.

با توجه به اینکه مرورگر Microsoft Edge نتوانست رقیبان خود یعنی Google Chrome و Firefox را کنار بزند اکثریت کاربران ویندوز در حال استفاده از مرورگر های دیگر مانند Chrome ، Firefox و Opera میباشند. Microsoft Edge به دلیل کمبود پلاگین ها و افزونه های کاربردی و نداشتن سرعت کافی توصیه نمیشود و پیشنهاد میکنم از یکی از 3 مرورگر مذکور استفاده کنید.

مرورگر Google Chrome در هر نسخه به صورت اتوماتیک پلاگین Adobe Flash رو آپدیت میکند و اگر مطمئنید که از جدیدترین نسخه گوگل کروم استفاده میکنید معمولا آخرین نسخه پلاگین را دارید و نیازی به آپدیت فلش نیست.

مرورگر گوگل کروم به صورت اتوماتیک پلاگین فلش را در خود به صورت نصب شده دارد. از آنجایی که سرورهای آپدیت گوگل کروم از ایران قابل دسترسی نمیباشد و در حالت تحریم یا فیلترینگ قرار دارد ممکن است که شما آخرین نسخه گوگل کروم و پلاگین Adobe Flash را بر روی سیستم خود نداشته باشید و اینجاست که باید به صورت دستی این کار را انجام دهید.

سعی کنید همیشه مرورگر و پلاگین های مرورگرتان را آپدیت کنید تا از خطر هایی مانند ویروس  و یا هک شدن جلو گیری کنید.

ادامه توضیحات را مطالعه کنید.

***


دانلود کردن پلاگین فلش از وبسایت Adobe راهکار مناسب و سریعی نمیباشد و معمولا فقط برای مرورگر Edge  و Internet Explorer پیشنهاد میشود.

به جای دانلود از وبسایت ادوبی یک راهکار بسیار ساده تر نیز وجود دارد:

Google Chrome را باز کنید. در قسمت Address Bar عبارت زیر را تایپ کنید و کلید اینتر را فشار دهید.

chrome://components

Adobe Flash Player را در لیست پیدا کنید. بر روی گزینه check for update کلیک کنید . اگر که نسخه جدید موجود باشد به صورت اتوماتیک برای شما آپدیت میشود. 
۱ دیدگاه


نویسنده: صفایی | ۲۱ اسفند ۹۵ در ساعت ۱۶:۰۱:۵۲

دیگه طراحی سایت های فلشی منسوخ شده! ممنون از مطلب شمادیدگاه خود را ثبت کنید: