مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

افزایش عمر باطری MacBook Pro

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:


ممکن است MacBook Pro 2016  شما تمام معیارهای Apple-10 hour رو نداشته باشد، اما این توصیه ها می تواند شانس بهبود عملکرد باتری شما را افزایش دهد.


پس از خرید یک MacBook Pro،15 اینچی در دسامبر ، با عمر باتری ناامید کننده، به یکی از منتقدان تبدیل شدم . اما بعد از صحبت کردن با کمپانی اپل و  مطالعه تکنولوژی Apple ، به طور چشم گیری عمر مفید باتری خود را افزایش دادم. با اجرای توصیه های شرکت اپل و  استفاده از مرورگر کم نور ، توانستم عمر باتری خود را به بیش از 12 ساعت برسانم.


بر طبق توصیه های اپل ، جستجو در سایت ها با اتصال وایرلس و تماشای ویدئو ITunes ، باتری نسبتا کمی مصرف می کند و شما قادر خواهید بود باتری خود را تا 10 ساعت حفظ کنید. اما هر چه بیشتر از برنامه های ویرایش ویدئو ها استفاده کنید و فایل هایی با حجم بالا دانلود کنید  و یا به بازی های گرافیکی بپردازید، بیشتر از عمر مفید 10 ساعته باتری خود کاسته اید.


نور نمایشگر خود را کم کنید


هم زمان با روشن تر کردن صفحه نمایش، اپل ظرفیت باتری را در MacBook Pro 2016  از 95.5  وات به  76 وات درMacBook Pro  15 اینچی ، کاهش داد. با اینکه صفحه نمایش جدید مک 30 درصد کارآمدتر است، اما در بهترین حالت خود می تواند 67 درصد روشن تر باشد. ممکن است بیشتر اوقات  یک سوم روشنایی یا حتی کمتر،  برای شما مناسب باشد پس مناسب ترین تنظیمات را برای خودتان پیاده سازی کنید.


 


مراقب درایورهای USB باشید


متصل کردن هر چیزی به کامپیوتر ، سیستم شما را فعال می کند که در غیر این صورت می تواند با کمترین میزان باتری در حالت غیر فعال باقی بماند. حتی  اگر درایوهای اکسترنال از منبع انرژی  خود استفاده کنند باز هم سیستم را فعال میکند.


از  Safari استفاده کنید


همه رقیبان سعی در بهبود عملکرد مرورگر خود دارند اما اغلب مرورگرهای اپل از نظر عمر باتری عملکرد بهتری دارند. به این دلیل که، سافاری از تمام توان پردازشی استفاده نمی کند و عملکرد پردازنده AMD را محدود می کند. هرچند پردازنده داخلی intel در MacBook Pro قدرتمند نیست. بنابراین عملکرد سایت هایی مانند google maps چندان رضایت بخش نیست اما این پردازنده باتری خیلی کمتری مصرف می کند.


در صورتی که ازبرنامه ها یا پنجره های مرورگر استفاده نمی کنید  آنها را ببندید


حتی برنامه ها و پنجره های فعال در پس زمینه هم برق مصرف می کنند. اگر برنامه هایی همانند Adobe acrobat ،Lightroom  و Photoshop ،یا مانند Google maps در کروم باز باشند  نیازمند عملکرد بالای پردازنده گرافیکی می باشند، بنابراین مصرف باتری افزایش می دهند. در جهت رفع این مشکلات بعضی شرکت ها در حال انجام اقداماتی از جمله  به روز رسانی برنامه های Adobe مثل Photoshop  و Lightroom هستند تا این قابلیت را پیدا کنند از پردازنده گرافیکی کمتری استفاده کنند. همچنین کروم بر روی بهبود قدرت GPU فعالیت می کند. اما زمان در دسترس بودن این قابلیت ها هنوز مشخص نیست.


دانگل ها را خارج کنید


در صورت استفاده از کابل ها و لوازم جانبی مناسب ، پرت های USB-C جدید MacBook Pro عملکرد عالی دارند، اما تا آن زمان شما ممکن است نیاز به دانگل هایی داشته باشید که برای تبدیل داده های ویدئویی به HDMI یا اتصال ابزار قدیمی Thunderbolt 2 به پرت های Mac’s thunderbolt 3 نیاز به یک پردازشگر داشته باشند.


ویدئو خود را در حالت تمام  صفحه تماشا کنید و زیرنویس ها را ببندید

این عمل می تواند عمر باطری شما را 45 تا 60 دقیقه افزایش دهد.


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: