مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

کامپایلر Closure کمپانی گوگل خود را از جاوا به جاوا اسکریپت تغییر داد

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

 

 کامپایلر Closure کمپانی گوگل خود را از جاوا به جاوا اسکریپت تغییر داد


 


کامپایلر  Closure کمپانی گوگل ، از این پس نیازی به اجرای جاوا برای بهینه سازی جاوا اسکریپت ندارد. از آنجایی که سورس کد جاوا به زبان جاوا اسکریپت ترجمه می شود، بنابراین می تواند تحت Node.js یا در مرورگر اجرا شود. افزونه های جاوا Clousure توسط گوگل در سال 2009 معرفی شد.


نسخه آزمایشی آن از ویژگی ECMAscript 2015 ، مانند توابع Arrow وlet and const پشتیبانی می کند. و برای برخی از تابع های ES2015 ،polyfill  هایی را فراهم می کند. که طرز صحیح نوشتاری و سینتکس های برنامه را چک می کند و اشکالات موجود در جاوا اسکریپت را هشدار می دهد. هر چند در هشدارهای گوگل بعضی  ویژگی ها در دسترس نیست  و ممکن است عملکردهای موجود در جاوا اسکریپت قابل قیاس با نسخه جاوا نباشد.


نسخه ارتقا یافته آن، بازنویسی مجدد از Closure  در جاوا اسکریپ نیست. برای استفاده از نسخه جدید، توسعه دهندگان باید آن را با استفاده از NPM به پروژه خود اضاف کنند، هرچند می توانند آن را با استفاده از Gulp هم استفاده کنند.


اگر می خواهید دیگر از google-clousure-compiler استفاده نکنید ، بایستی برای بارگزاری جاوا اسکریپت ، قبل از کامپایل شدن از gulp.src() استفاده کنید. از آنجایی که این کامپایلر در جاوااسکریپت اجرا میشود، دیگر نمی تواند فایلها را مستقیما از روی سیستم شما بارگزاری یا ذخیره کند.


مهندس برنامه نویس گوگل،Sam Thorogood  می گوید: " توسعه دهندگانی که ازپلاگین Gulp یا Webpack استفاده نمی کنند بایستی کدهای خود را با فلگ مشخص کنند یا در گیتاب یادداشت بگزارند.هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: