مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

زمان خداحافظی با لینوکس 4.6 فرا رسیده است

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:


مسئول نگهدارنده کرنل می گوید:" لطفا  نسخه لینوکس خود را به 4.7.1 ارتقا دهید".


اگر از نسخه لینوکس بر پایه سری 4.6 کرنل استفاده می کنید، مسئول نگهدارنده این نرم افزار پیغامی برای شما دارد:" زمان به روزرسانی این نرم افزار فرا رسیده است"


در روز سه شنبه، Greg Kroah-Hartman اعلام کرد نسخه 4.6.7 انتشار یافته و روشن ساخت که  این نسخه لینوکس ، آخرین سری 4.6 کرنل خواهد بود. همچنین نسخه 4.7.1 در همان روز انتشار یافت.


او در اطلاعیه 4.6.7 نوشت که این اخرین سری 4.6.y کرنل خواهد بود که منتشر می شود. به شما هشدار داده می شود که سیستم هایتان را به نسخه 4.7.1 ارتقا دهید.


آپدیت شده کرنل 4.6.7 ، شامل 63 فایل تغییر یافته ،با 618 فایل درج و 271 فایل حذف شده، همراه با رفع اشکالات سخت افزاری و نرم افزاری موجود و انواع درایورهای به روز رسانی شده می باشد.  Charles King،تحلیل گر ارشد می گوید: "برای اطمینان از اجرای سیستم ها ی مبتنی بر لینوکس ، سازمان ها باید این بروز رسانی را پیاده سازی کنند"


برنامه ریزی و تعویض نسخه لینوکس  به کرنل 4.7.1 جدید بسیار مهم است.


King می گوید: "خطرات بالقوه عدم ارتقاء به نسخه جدید کرنل ، در ابتدا خیلی زیاد نیست اما به مرور زمان سیستم های باقی مانده درهسته قدیمی ،با کارایی و امنیت کمتری اجرا می شوند." با توجه به در دسترس بودن نسخه جدید کرنل 4.7.1 ، پذیرفتن این خطرات بی معنی و غیر ضروری است.


در میان قابلیت های افزوده شده  به نسخه 4.7 که ماه گذشته راه اندازی شد، علاوه بر درایورهای جدید و اشکالات رفع شده، می توان به پشتیبانی از Radeon RX 480 GPUs و یک Linux Security Module جدید اشاره کرد.منبع: It's time to say goodbye to Linux 4.6
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: